Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#19681 Share sajmon11133

sajmon11133

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 luty 2015 - 16:40

W marcu naboru na młodego nie będzie na pewno a jak się potoczy z nami z poprzedniego naboru z listy białej tego nie wie nikt mi jeszcze dużo brakuje żeby dostać ale za mną jeszcze jest 8 tys ludzi więc nie wiem ale podejrzewam że pójdziemy w odstawkę i trzeba będzie składać na nowy nabór I na przywileje nie ma co liczyć.

Czyli lepiej nie brnąć w zakup Ciągnika żeby później fakturą wrzucić na młodego . Jeśli nw czy nie będziemy musieć składać ponownie wniosków .Prawda ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:25
  •  

#19682 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 luty 2015 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak jeśli brakuje ci sporo do żółtej listy to zakup ciągnika teraz to duże ryzyko będzie I lepiej poczekać aż będą konkrety.

#19683 Share jaro6120

jaro6120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:21

Mam takie małe pytanie. Czy jest możliwość złożenia teraz zmian we wniąsku złożonym w 2014 roku? (chodzi o powiększenie areału) Jeżeli jest to możliwe, to czy może to coś zmienić w pozycji mojej na liście?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19684 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie było niedawno. Nie zmieni pozycji na liście jakby zmieniało to już bym był na zoltej :-P

#19685 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 luty 2015 - 17:27

Za łatwe by to było :)

#19686 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:00

Ciut źle do tych wytycznych podchodzisz. Jeśli to jedyny ciągnik w gospodarstw to patrz bardziej na przelicznik KM na ha bo ta moc jest przy dwóch trzech ciagnikach podana. Ja na 30-35 ha liczę na 125 km bez żadnego problemu bo na 40 ha już ludzie dostawali 160 km

Właśnie widzę ze te kolumny się wykluczają. Jeśli jest tak jak mówisz to spoko. A jaka maszynę planujesz kupić z tymi 125 km?

Marek

#19687 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja chciałem plug unię ibis xxl 4x50 i agregat talerzowy 3m bo cztery ciężko będzie przepchac i może agregat uprawowo Siewny 3m jak kasy starczy. Powinno przejść według przelicznikow. Ale można sobie gdybać jak przepisów nie widać konkretnych.

#19688 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:21

Złożyłem wniosek na zakup 10 jałówek mlecznych. We wniosku wpisałem że będą utrzymywane w starej oborze ojca w której on obecnie odchowuje jałówki. dziś dzwonił do mnie pan z agencji prosząc o umowę dzierżawy tej obory i mapkę na której jest zaznaczona obora. W gospodarstwie posiadamy również 2 oborę na rusztach w której jest 50 stanowisk. Pan z agencji stwierdził że zwierzęta muszą być odchowywane oddzielnie ojca w jednej oborze a moje w drugiej i że będą kontrole sprawdzające to. Co dla mnie jest bezsensowne bo jeżeli jałówki się wycielą to nie będę je przeganiał do obory ojca aby je wydoić i z powrotem do swojej. ktoś może wie jak ten problem rozwiązać?. Ojciec nie może przekazać obory swojej dla mnie ponieważ składał wniosek na maszyny na modernizację.

Tutaj nie ma zmiłuj, musisz mieć swój budynek w którym są tylko Twoje zwierzęta. Może być to ten sam budynek ale przedzielony ścianą.

#19689 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 19 luty 2015 - 19:48

W ciągu 60 dni a nie 3 miesięcy według rozporządzenia musisz dostarczyć dokumenty. Liczy się termin od wypłaty pieniędzy a nie od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy. Popatrz na  paragraf 19, znajdziesz tam szczegóły http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

dzięki za link pozdrawiam.....

#19690 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:15

Witam. Mam takie pytanie a mianowicie wziąłem sie za przepis i wiadomo byliśmy u notariusza i wyszła niezgodność na działce w powiecie Jarocińskim bo w wyciągach zaokrąglali działki do 0,50 ha i 1,00 ha a w księgach jest 0,5036 i 1,037 i wiadomo notariusz mówi ze to trzeba naprostować. No to idę do geodezji a tam gość mi mówi ze na jutro będzie i 300 zł od sztuki :blink: i tu pytanie czy nie przesadził trochę za dużo ? Jak to wyglądało u innych czy w ogóle miał ktoś coś podobnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19691 Share wsksport2

wsksport2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo

Napisany 19 luty 2015 - 20:46

Witam. Mam takie pytanie a mianowicie wziąłem sie za przepis i wiadomo byliśmy u notariusza i wyszła niezgodność na działce w powiecie Jarocińskim bo w wyciągach zaokrąglali działki do 0,50 ha i 1,00 ha a w księgach jest 0,5036 i 1,037 i wiadomo notariusz mówi ze to trzeba naprostować. No to idę do geodezji a tam gość mi mówi ze na jutro będzie i 300 zł od sztuki :blink: i tu pytanie czy nie przesadził trochę za dużo ? Jak to wyglądało u innych czy w ogóle miał ktoś coś podobnego?

ja tak samo płaciłem 300zł od mapy a miałem 2,tylko że u mnie te działki się powiększyły :D

#19692 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:59

Tutaj nie ma zmiłuj, musisz mieć swój budynek w którym są tylko Twoje zwierzęta. Może być to ten sam budynek ale przedzielony ścianą.

kolego a gdzie mogę o tym przeczytać?

#19693 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:14

Dzięki za odpowiedź kolego. Kurde  za świnie 500 zł a za wyprostowanie błędu który popełnił jakiś inny urzędnik ja muszę zapłacić 300 zł i jeszcze to zrobi pewnie w ciągu godziny bo byłem po południu u niego i mówił ze jutro będzie rano do odbioru.

#19694 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:35

Złożyłem wniosek na zakup 10 jałówek mlecznych. We wniosku wpisałem że będą utrzymywane w starej oborze ojca w której on obecnie odchowuje jałówki. dziś dzwonił do mnie pan z agencji prosząc o umowę dzierżawy tej obory i mapkę na której jest zaznaczona obora. W gospodarstwie posiadamy również 2 oborę na rusztach w której jest 50 stanowisk. Pan z agencji stwierdził że zwierzęta muszą być odchowywane oddzielnie ojca w jednej oborze a moje w drugiej i że będą kontrole sprawdzające to. Co dla mnie jest bezsensowne bo jeżeli jałówki się wycielą to nie będę je przeganiał do obory ojca aby je wydoić i z powrotem do swojej. ktoś może wie jak ten problem rozwiązać?. Ojciec nie może przekazać obory swojej dla mnie ponieważ składał wniosek na maszyny na modernizację.

u mnie to samo muszę cały biznesplan przerabiać bo moje bydło nie może mieć kontaktu z bydłem ojca bo jak będą razem to jest to sztuczny podział gospodarstwa. Ciekawe czy o to że jedzą z jednego kopca kukurydzę też będą się czepiać.

#19695 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:42

kolego a gdzie mogę o tym przeczytać?

Nie mam linka z informacjami, szukaj w rozporządzeniu ale skoro mówią że nie można to nie można :/

#19696 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:43

u mnie to samo muszę cały biznesplan przerabiać bo moje bydło nie może mieć kontaktu z bydłem ojca bo jak będą razem to jest to sztuczny podział gospodarstwa. Ciekawe czy o to że jedzą z jednego kopca kukurydzę też będą się czepiać.

kolego i jak będziesz zmieniał biznesplan ?

#19697 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2015 - 21:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam oddzielną obore na 20szt są w niej największe byki. Te byki będą ojca i jak sprzedam duże to te co przejdą z głównej obory będą przemieszczane na numer ojca.

#19698 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:39

Dla pewności zapytam,  można oczywiście po otrzymaniu płatności wystąpić o zmianę w biznesplanie w strukturze zasiewów albo kupowanych maszyn ? Bo tam miałem jakieś cuda w uprawach a i jeśli się okaże że można kupić używany sprzęt to bym skorzystał.

#19699 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2015 - 22:42

a co myślicie będzie możliwość użycia pieniędzy z MR jako wkład własny w wnioskach do modernizacji? Bo tak sobie kombinuję, jest dość sporo czasu na wydanie kasy, a może coś zmienią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19700 Share mariuszs22

mariuszs22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:43

freetaxi 

10 lutego zatwierdzony wniosek kiedy mogę spodziewać się przelewu?

I mam jeszcze pytanie. W PRG mam zakup ciągnika i jeśli kupię ziemie a dopiero złoże podanie o zmianę założeń PRG. To dostanę zgodę na zmianę i rozliczenie tego z premii?