Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#18301 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 16:47

Witam. A czy to prawda że ma być więcej niż 100tyś? Słyszał ktoś oprucz mnie? I mam jeasze pytanie jak jest z vatem czy mogę od premi MR? np. kupuję za 100tyś brutto i mi podatek zwracają a ja za ten zwrot jeszcze maszynę kupie.. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:42
  •  

#18302 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 19:25

Ma byc 100 tys zł premii plus dodatkowe dopłąty besposrednie do max 50 ha dla młodych.

Edytowany przez pablo21, 17 styczeń 2015 - 19:26.

#18303 Share button89

button89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 22:23

Mam pytanko, jak wygląda budowa i remont budynków za pieniądze z MR? Czy mogę zrobić np. tak, iż kupię sobie za tę kasę materiały budowlane i we własnym zakresie wykonam robociznę w tzw systemie gospodarskim i na koniec rozliczę się wykorzystując faktury VAT?  Pytam, ponieważ w nadchodzącym progamie dla producentów mleka trzeba będzie docelowo utrzymywać minimum 25 krów więc jakoś miejsce dla nich trzeba wygospodarować.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#18304 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 00:02

O 25 krów to pewne? Pierwszy raz słyszę. Ale to tylko ci co biorą środki unijne czy wszyscy? Skąd masze takie info.?

#18305 Share Kelton

Kelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 09:42

Ileludzi już mniej więcej dostało decyzję o przyznaniu pieniędzy MR ?

Jestem troszkę daleko i chciałbym się zorientować czy jest szansa aby coś dostać...Czy lepiej złożyć jakiś wniosek i dostać 60% zwrotu..

#18306 Share Maches

Maches

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:22

Jezeli w biznes planie mam chów trzody w ilosci 50 szt rocznie a rodzice chca mi wydzierżawić chlewnie która mieści 100szt na raz ,to mogło by w niej znajdować się  50szt moich i 50 szt rodziców?? i w nastepnym rzucie tylko rodziców swinie gdyz ja juz nie musiał bym chowac bo miałbym uchowane tyle co mam w biznes planie...  co wtedy jakbym miał kontrole a swinie były by juz tylko rodziców??

#18307 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 18 styczeń 2015 - 10:42

w tym naborze na pewno się nie załapię i mam pytanie odnośnie przyszłego naboru, też będzie ograniczona ilość wniosków do realizacji czy dostaną wszyscy którzy spełnią minimalne wymagania? i jak myślicie, czy przy tych wymaganiach z wielkością SO i 70% gruntów na własność, jak dużo będzie złożonych wniosków?

#18308 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 styczeń 2015 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co ja patrzyłem to kasy na MR jest na 30 tys wniosków z małym hakiem a w najbliższym naboze myślę że będzie jakie 5-6 tys wniosków

#18309 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 13:28

biorąc  pod uwagę, ze w poprzednim MR nie licząc ostatniego naboru dostawali wszyscy to teraz też tak będzie, a wnioskujących pewnie będzie mniej bo nowe wymagania troszkę przesieją chętnych

#18310 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 13:58

Button89 powinno przejść. Pilnuj tylko pozwoleń na budowę, etc. Mateuko1997 informacje na temat zasad przyszłej MGR znajdziesz tu http://prow2014-2020...darstw-rolnych/ . Maches może będzie lepiej jak rodzice dadzą Ci ten budynek w formie umowy użyczenia a nie dzierżawy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18311 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:05

Siemanko freetaxi jesli mozesz zadzwon mam kilka pytan (masz zapchaną skrzynke)

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#18312 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:07

Dopiero usuwałem wszystkie wiadomości z tydzień temu :)

#18313 Share adek32

adek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 15:02

Witam !  czy ktoś z was otrzymał premie dla młodego ronika posiadając ziemie w spadku lecz ucząc się w systemie zaocznym . Udowadniając , że nie prowadziło się gospodarstwa .  Jestem w podobnej sytuacji jak w tym artykule http://www.tygodnik-...sie-studentowi/  .

#18314 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:36

Chodzi Ci o stary czy nowy nabór, który dopiero będzie?

#18315 Share adek32

adek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi chodzi mi o ten co bedzie. Czy bedzie"szło" to udowodnic abym uzyskał premie?

Edytowany przez adek32, 18 styczeń 2015 - 16:53.

#18316 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 16:54

Poczekaj na przepisy krajowe, które zapewne będą regulować takie nieścisłości. Na razie to nic więcej nie wiadomo póki to co jest w zatwierdzonym PROW.

#18317 Share adek32

adek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 17:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeszcze zapytam z ciekawosci jak to wygladało w starym naborze ?

#18318 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 19:43

adek32 nie było z tym problemu żadnego,z tym że dzienne nie zaoczne a spadek przed 18

#18319 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 18 styczeń 2015 - 21:01

w tym naborze na pewno się nie załapię i mam pytanie odnośnie przyszłego naboru, też będzie ograniczona ilość wniosków do realizacji czy dostaną wszyscy którzy spełnią minimalne wymagania? i jak myślicie, czy przy tych wymaganiach z wielkością SO i 70% gruntów na własność, jak dużo będzie złożonych wniosków?

Uważam, że będzie mało wniosków i dopiero w tym naborze widzę szansę dla siebie.

Zauważyłem 2 rzeczy:

1. U mnie lokalnie prawie wszystkie osoby, które kojarzę i składały wnioski w większości, we własnych gospodarstwach w sprawie podejmowania decyzji mają tyle, że najwyżej o czym decydują maksymalnie, to w które miejsce odłożyć grabie ( nie termin zasiewu,czy dawki lub ilość zakupionego nawozu) 

i obecne przez wnioski były składane tylko w formie wydzierżawienia od rodziców ziemi, a oddanie młodemu ziemi na własność i kierowania nim, nie wchodzi  w grę.

2. W mniejszych gospodarstwach dochodzi kwestia dogadania się już na tym etapie w sprawach majątkowych z rodzeństwem, bo jak by nie było ziemia przechodzi całkowicie na własność i w przypadku tych mniejszych, czyli w większości gosp. zwłaszcza w lubelskim te 70%min.w. to często całe gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18320 Share Zitro

Zitro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:cross, quad, offroad

Napisany 18 styczeń 2015 - 21:19

Witam!
Otrzymałem decyzje o przyznaniu Młodego Rolnika, powoli wziąłem się za załatwienie wszystkich formalności. Wydzierżawiłem notarialnie od rodziców 12 ha ziemi.
Deklarowanej do wniosku ARiMR. Rodzice zostawili sobie 4 ha ziemi. Byłem około tygodnia w kursie aby zapytać się jakie dokumenty będę potrzebował do ubezpieczania się tam. Pani dała mi kartkę z wypisanymi dokumentami, w jednym z podpunktów było zaświadczenie z gminy o hektarach fizycznych i przeliczeniowych. Pojechałem i tłumacze o co mi się rozchodzi a pani powiedziała że nie wyda mi takiego zaświadczenia, ponieważ właścicielem ziemi są rodzice a ja jestem tylko dzierżawcą i wyzwała że w danym KRUSIE nie chce się pracować i przeliczyć samemu dane ha. Z taką informacją i innymi skompletowanymi dokumentami pojechałem do KRUSU. W KRUSIE powiedzieli że musi być to zaświadczenie z gminy i nie ma opcji żeby było inaczej i dodatkowo powiedzieli że nie ma pieczątki starostwa powiatowego. Zabrałem z biurka dokumenty i pojechałem do starostwa powiatowego. W starodrzewie powiedzieli mi że do umowy dzierżawy jeżeli nie jest ona do celów emerytalnych/rentowych zbywającego to nie jest nic od nich potrzebne, po czym wkurzony na maksa pojechałem do gminy. Pani powtórzyła to co wcześniej że żadnego zaświadczenia nie może wydać. Zrobiłem 200 km jedząc od instytucji do instytucji nie załatwiając praktycznie nic bo wszyscy odsyłają od jednych do drugich, a najbardziej KRUS. Niech mi ktoś odpowie kto ma racje bo jestem na maksymalnie zdenerwowany.  

Byłem w identycznej sytuacju....

Czułem się jak kretyn biegając od jednych do drugich, aż w końcu sam sobie przeliczyłem Ha i decyzja przyszła, że wszystko ok. Wątpie by ktoś to tam przeliczał raz jeszcze i sprawdzał czy nie ma błędu. Babka kazała mi wypełnić oświadczenie, że w gminie mi nie przeliczyli tych Ha, ja poprosiłem o jeszcze jedno w którym napisałem, że w KRUS też nie chcą mi przeliczyć. Babka mocno oburzona, nos zadarła ale przyjąć musiała  :)

Głupich z człowieka robią...

Edytowany przez Zitro, 18 styczeń 2015 - 21:20.