Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#9441 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli nie muszę mieć szkoły rolniczej jeśli będę płacił krus ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:50
  •  

#9442 Share alero099

alero099

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 16:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie musisz mieć szkoły jeśli BYŁEŚ w krus-ie przez 5 lata wstecz do momentu złożenia wniosku

Cytuje:
"Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:
...wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie,..."

"Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:
  • podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik lub domownik lub,
  • był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,
  • odbył staż, (o którym mowa w rozporządzeniu) obejmujący wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej."

Edytowany przez alero099, 29 styczeń 2014 - 16:11.

#9443 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 16:42

Czyli np miałem ok 5 ha sady jabloniowego, 6,5 pszenżyto, ok 2 ha łąki i 3,5 ha owsa i właśnie powierzchnia owsa zmniejszy mi się do 1,5 ha. czy w taki wypadku miuszą wystąpic o zmiane?

z tego co opisałeś miałeś 10 ha zbóż zmniejszenie jest o 1,5 ha czyli poniżej 30%. Wg mnie nie musisz robić zmiany.

Czyli np miałem ok 5 ha sady jabloniowego, 6,5 pszenżyto, ok 2 ha łąki i 3,5 ha owsa i właśnie powierzchnia owsa zmniejszy mi się do 1,5 ha. czy w taki wypadku miuszą wystąpic o zmiane?

z tego co opisałeś miałeś 10 ha zbóż zmniejszenie jest o 1,5 ha czyli poniżej 30%. Wg mnie nie musisz robić zmiany.

czyli nie muszę mieć szkoły rolniczej jeśli będę płacił krus ?

dokładnie tak jak pisze kolega. Jak masz staż udokumentowany, taki jaki jest potrzebny do wyksztalcenia ktore posiadasz czyli 3 lub 5 lat to nie musisz dorabiac wyksztalcenia.

W tym rozporządzeniu nie ma żadnej mowy o tym że musi być to tytuł magistra.

Z uśmieszkiem :-) to napisałem bo kolega pytał czy wystarczy mgr:-) oczywiście że nie ma takiego zapisu w rozp.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9444 Share JakubWiosek

JakubWiosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam chciałbym sie dowiedzieć czy jak dziadek ma gospodarke to może ja przepisać na mnie problem jest taki ze nie mam wykształcenia rolniczego w czelu przepisania gospodarki musze uzupełnić wykształcenie czy nie z góry dzieki za odpowiedzi ;)

#9445 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej skończyłem szkołe w zawodzie TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA (4) LETNIE ale nie zdałem egzaminu zawodowego czy samo świadectwo ukończenia szkoły wystarczy jako wykształcenie do MŁODEGO ROLNIKA . Proszę o pomoc :D

#9446 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @jakubwiosek Człowieku ogarnij się i przeczytaj kilka postów w górę! Uwierz mi to nie wymaga wielkiego wysiłku umysłowego, powodzenia :)

Edytowany przez pedro2, 29 styczeń 2014 - 18:01.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9447 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pedro spokojnie...bo ci żyłka.....Tak to się kręci---- :rolleyes:

#9448 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:28

dokładnie tak jak pisze kolega. Jak masz staż udokumentowany, taki jaki jest potrzebny do wyksztalcenia ktore posiadasz czyli 3 lub 5 lat to nie musisz dorabiac wyksztalcenia.

Z uśmieszkiem :-) to napisałem bo kolega pytał czy wystarczy mgr:-) oczywiście że nie ma takiego zapisu w rozp.

czyli wystarczy że będę płacił krus 3 lata ?
Jaka jest średnia krajowa bądź wojewódzka żeby dostać dofinansowanie ? Mieszkam w mazowieckim

#9449 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spokojnie :P jak kilka postów wyżej ma nawet linki do rozporządzeń i wymogów, a napisał do mnie na priv, ze nie może znaleźć na tej stronie, już jedną do tyłu nie chciało mu się przerzucić...
Ja rozumiem że ten temat jest po to zeby zadawać pytania, przy tej gorączce młodego rolnika aktualnie ludzie są podekscytowani, ale trochę mogli by się wysilić ;) ja jak zajrzałem tutaj to najpierw przeczytałem kilkadziesiąt stron wstecz i rozporządzenia i jakoś nie umarłem :)

Założę się że jutro padnie pytanie typu jaką szkołę muszę skończyć żeby przejąć gosp :P

#9450 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:53

tomn95 aby dostać dofinansowanie trzeba posiadać średnią swojego województwa mówię tu o ha .A z dochodem to nie wiem ile tam jest to nie będę pisał .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9451 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 07:45

czyli wystarczy że będę płacił krus 3 lata ?
Jaka jest średnia krajowa bądź wojewódzka żeby dostać dofinansowanie ? Mieszkam w mazowieckim

tak musisz mieć 3 lata krusu jako domownik do dnia złożenia wniosku z mr i przy tym masz wykształcenie średnie lub wyższe inne niż rolnicze. Średnia woj. Maz 8,51 a krajowa którą musisz osiągnąć jeśli nie na początku to w ciągu 3 lat to 10,42 na początek musisz mieć minimum średnia woj. To tak w skrócie jak chcesz szczegółowo pisz na priv.

Zapraszam

#9452 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 08:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie co z tym egzaminem potrzebny czy nie?

#9453 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 08:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba było się uczyć, a nie teraz kombinować :D

#9454 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytam bo raz potrzebny a raz nie i wkońcu nie wiem

#9455 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

#9456 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie mozna łączyć programów...

#9457 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Mam takie pytanie mam wykształcenie zawodowe: Mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych i czy to wykształcenie wystarczy żeby wziąść młodego rolnika?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

#9458 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:47

Witam,
Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

Troche miesza kolega pojęcia, bo prow to cały program, który dzieli się na działania, młody rolnik, modernizacja itp. Pewnie chodzi Ci o łączenie mr z modern. W obecnym prow można było to połączyć. Co do nowego wolę nie prorokować:-)

Zapraszam

#9459 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mateuszs1993 a egzamin zawodowy zdałeś? Wydaje mi się że potrzeba tylko świadectwo ukończenia szkoły rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9460 Share mateuszs1993

mateuszs1993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zdałem mam certyfikat i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bo na jednym byłem. No i do tego świadectwo jak myślicie wystarczy to? Żeby później nie oddawać tych pieniędzy z odsetkami bo już się sporo o tym naczytałem.

Bukaciarnia_pl z tego tekstu wynika że w zupełności to wystarczy. Dzięki za pomoc.