Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#9081 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:36

Jeśli ktoś mieszka w wojewódzctwie gdzie średnia wojewódzka jest mniejsza od średniej krajowej to w tedy nie uwzględnia się w ogóle średniej krajowej, próg stanowi srednia wojewódzka, nie ma to zastosowania gdzy średnia woj. przekracza średnią krajową, ukłon agencji w stronę rolnika.

Jesteś pewny tego ? Według mnie możesz wziąć młodego rolnika jak masz średnią wojewódzką, jednak potem musisz itak osiągnąć średnią krajową. Nie zapominajcie jeszcze wszyscy o wymogu osiągnięcia 4 ESU, mając nawet 10 ha to z upraw zbóż nie jest się w stanie tego osiągnąć. za nie osiągnięcie tych 4 ESU w ciągu 5 lat grozi sankcja w wysokości 50000 tysięcy lub nawet 75.

Edytowany przez Bartek72511, 06 styczeń 2014 - 12:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:44
  •  

#9082 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:46

Nie zapominajcie jeszcze wszyscy o wymogu osiągnięcia 4 ESU, mając nawet 10 ha to z upraw zbóż nie jest się w stanie tego osiągnąć. za nie osiągnięcie tych 4 ESU w ciągu 5 lat grozi sankcja w wysokości 50000 tysięcy lub nawet 75.

Mógłby ktoś w prosty sposób wytłumaczyć to pojęcie ?

#9083 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 12:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po przejęciu gospodarstwa, oprócz tych wymagań powierzchni, KRUSu, wykształcenia musisz osiągnąć w ciągu 5 lat 4 ESU. 1 ESU to 5181 zł. są tabelki w których znajdziesz ile daje 1 ha danej uprawy, ile jedna krowa itd i musisz sobie wyliczyć .

Edytowany przez Bartek72511, 06 styczeń 2014 - 12:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9084 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam 28 lat i 0d 24 lat mam ziemie, masakra

#9085 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli jestem w trakcie robienia wykształcenia rolniczego, mam szanse ubiegać się już w tym roku o premię MR?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9086 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na uzupełnienie wykształcenia masz 3 lata od wziecia dotacji :)

#9087 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak. Masz bodajże 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, od momentu przyznania pieniędzy z MR

#9088 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 styczeń 2014 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Senkjuuuu za szybką odpowiedź;) Czyli raczej zbyt dużo sie nie zmieniło...
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9089 Share adam0122

adam0122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bardziej łopatologicznie się nie da, zkoro temat jest o MR i zasadach przyznawania to piszę o warunkach które trzeba spełnić w momencie składania wniosku by go pozystywnie zatwierdzic, nie wspominam w swoich postach o warunkach które muszą być spełnione na koniec programu!!!

#9090 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale warto to zaznaczyć, bo ktoś stwierdzi, że dostanie premię na swoje 5 ha. Tymczasem po otrzymaniu premii musi dobić do średniej krajowej, inaczej będzie zwrot.
Tak czy siak znowu się z tematu kibel zrobił, każdy zamiast popatrzeć parę stron wcześniej zadaje te same głupie pytania. Ludzie, od czego sa strony ministerstwa czy Agencji? Każdy chyba umie czytać i logicznie analizować tekst

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9091 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie, bo zazwyczaj jest tak, że MR jest przeznaczany na zakup maszyn. A jak to jest w przypadku chęci np. rozbudowy gospodarstwa czyli np. dobudowa kawałka obory/założenie wyciągu/budowa płyty lub zakup bydła? Czy w przypadku otrzymania MR, przy tego typu pracach gromadzimy wszelkie faktury za róznego rodzaju pierdoły potrzebne do wykonania tych inwestycji?

#9092 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie chciałbym skorzystać z MR i mam taką możliwość tata mugłby mi przepisać tylko tyle ha co średniawojewódzka ale nastarcie mam takie pytanie czy mają takie wykształcenie jak ja mgr ochrony środowiska czy musiał bym coś w tej kwesti zmieniać
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#9093 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:32

Panowie, bo zazwyczaj jest tak, że MR jest przeznaczany na zakup maszyn. A jak to jest w przypadku chęci np. rozbudowy gospodarstwa czyli np. dobudowa kawałka obory/założenie wyciągu/budowa płyty lub zakup bydła? Czy w przypadku otrzymania MR, przy tego typu pracach gromadzimy wszelkie faktury za róznego rodzaju pierdoły potrzebne do wykonania tych inwestycji?

Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację
inwestycji określonych w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki:

1) określone jako „koszty kwalifikowalne” w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013. Są to koszty:

- budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,
- zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,
- zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,
- zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

2) na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej;

3) na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.

Edytowany przez holeryk, 06 styczeń 2014 - 15:33.

#9094 Share kamild324

kamild324

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanko jak ktos pracowal przez okres 8 miesiecy i byl ubezpieczony w ZUS(ale juz nie pracuje od wrzesnia) bedzie mogl ubiegac sie o MR?

#9095 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:27

Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację
inwestycji określonych w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki:

1) określone jako „koszty kwalifikowalne” w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013. Są to koszty:

- budowy, przebudowy remontu połączonego z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej oraz do przechowywania, przygotowania do sprzedaży lub sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych,
- zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży bezpośredniej, wraz z kosztami transportu i montażu,
- zakładania lub wyposażania sadów lub plantacji wieloletnich, z wyłączeniem zakładania plantacji choinek, wiśni, malin, truskawek, porzeczek oraz roślin na cele energetyczne,
- zakupu, instalacji lub budowy elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, w tym utwardzania placów manewrowych, zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

2) na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej;

3) na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.

Dziękuje, dużo mi tym wyjaśniłeś :)

#9096 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 06 styczeń 2014 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozumiem,że MR nie dostanę na plantację malin, ale na maszynę na tą tlantację mam szansę?

#9097 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to tu sie robi już sajgon jeden mówi co ine drugi co ine a jeszcze ktoś pyta 100 razy o to samo

#9098 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:10

Rozumiem,że MR nie dostanę na plantację malin, ale na maszynę na tą tlantację mam szansę?

A to zależy co artysta miał na myśli pisząc:

Ale wydaje sie, że maszyną wyposażasz gospodarstwo a nie plantację lub sad także szanse są i to duże wg mnie. Wyposażyć plantację/sad możesz np. drutami, podporami (maliny letnie) czy innym systemem nawadniającym itp., także możesz smiało próbować, przynajmniej jak to tak widzę.

Mam od siebie też pytanie do Was:
- mam inżyniera (kierunek nie rolniczy) i co moge dorzucić do wykształcenia żeby spełniać wymóg w tym zakresie na MR ?? Może jakiś szybki kurs albo egzamin czy coś ?? Ktoś wcześniej pisał, że ma średnie lub wyższe nie związane z rolnictwem i chyba płacił KRUS przez jakiś czas i mu uznali w ARiMR. Wiem też, że moge uzupełnić później (o ile dostane premie) ale przy składaniu wniosku byłoby to pomocne .
- jestem w KRUS jako domownik od marca 2013r. ale to raczej nie ma żadnego znaczenia negatywnego a chyba nawet na mały plus.

Świadomy off top: Co chcesz kupić do malin ?? Kombajn, opryskiwacz ?? Mam troche tych badyli dlatego pytam
Pozdro

Edytowany przez Shaun, 06 styczeń 2014 - 21:27.

#9099 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A może by Moderator Coś zadziałał po ptk poleciał bo co drugi post to [czy ja dostanę premię] ? po co takie pytania ? Raczej lepiej porozmawiać kiedy będzie nabór a nie pytać o to samo ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9100 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:55

A może by Moderator Coś zadziałał po ptk poleciał bo co drugi post to [czy ja dostanę premię] ? po co takie pytania ? Raczej lepiej porozmawiać kiedy będzie nabór a nie pytać o to samo ...

Rozmawiałem wczoraj z osobą, która pracuje w ARiMR i pytałem o MR ale ona nic nie wie kiedy będą działania, może dlatego, że zajmuje się innym działem agencji. Znam też osobę, która zna prezesa oddziału agencji na moje województwo ale w takie podchody raczej sie nie pobawie.
A czy Ty Damianie masz może jakieś info z pewnego źródła ??
Fajnie by było gdyby jeszcze w zimie póki prace nie ruszą...
Pozdr