Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7541 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 16 maj 2012 - 20:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozliczyć się należy po każdym z etapów, należy tego dokonać do końca stycznia roku kolejnego po dokonaniu inwestycji. Czyli jeśli kupisz cokolwiek w tym roku to do końca stycznia 2013 musisz się z tych maszyn rozliczyć, kolejne maszyny analogicznie będziesz rozliczał. Ale jeśli kupisz w maju i masz papiery to od razy mozesz zawozić dokumenty, do stycznia czekać nie musisz. A jeśli chodzi co składać to:
-dokument przewodni (dane, lista załączników itp....)
-faktura
-dowód zapłaty/przelewu
-dowód rej., wyciąg z homologacji (jeśli są)

Kiedyś pisałem o tym, że 31 stycznia facet wbijał datę 1 lutego, no i wiem że w okolicy był przypadek że chłopakowi przyszło pismo nakazujące zwrot 15% wraz z odsetkami, na szczęście po odwołaniu, przejrzeniu monitoringu i przyznaniu się pracownika ARiMR do błędu sprawa została wyjaśniona.

Edytowany przez versus, 16 maj 2012 - 20:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:39
  •  

#7542 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 17 maj 2012 - 06:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ma w biznes planie zakup przyczepy nowej w roczniku 2012 a jak kupie nową tyle ze zeszło roczną bo taka stoi na placu by się coś stało ??

#7543 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 maj 2012 - 08:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja chce zawiez narazie swiadectwo z zaswiadczeniem ze skonczylem techika rolnika i zastanawiam sie jak tu wykabinowac zeby po przelozeniu tych dokumentow dostac potwierdzenie ze tym samym spelniam wymog dotyczacy wyksztalcenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7544 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 maj 2012 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @versus'a to milo posłuchać/poczytać :)

Andrzeju , nic się nie stanie , bo ta przyczepa nigdy nie była rejestrowana i jest "fabrycznie nowa" więc to nie przeszkadza , w dokumentach będziesz miał datę pierwszej rejestracji , datę zakupu w roku 2012 więc wszystko ok. :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7545 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 maj 2012 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja kupiłem ziemie pod koniec kwietnia a rozliczyłem się wczoraj i nikt mi żadnych problemów z tego nie robił :) złożyłem kopie aktu, oświadczenie ze nie kupiłem ziemi od członka rodziny jeszcze taka jedna kartkę o wydatkach od kogo kupione i za ile i potwierdzenie przelewu na którym przybili mi pieczątkę ze przedstawiono do rozliczenia inwestycji ułatwianie startu młodym rolnikom i tyle :P

#7546 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 maj 2012 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @versus, owszem, kiedyś tak było, teraz (od naboru 2010) trzeba rozliczać się do trzech lat od otrzymania premii. Chyba, że każdy oddział ma inne zasady.

#7547 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 maj 2012 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pierre sytuacja którą opisałem dotyczy osoby z naboru 2011. Poza tym proponuję się wczytać dokładnie w dokumenty.

#7548 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szkoda, tylko, ze kolega versus brednie pisze...

Ubolewam tez nad tym, ze w takich waznych sprawach pisanie glupot nie jest karane %. Jedynie co to mozna apelowac, aby ktos kilka razy pomyslal czy pomoze, a nie zaszkodzi!!!
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#7549 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 maj 2012 - 22:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z decyzji o przyznaniu płatności (pkt 5.b )
"Jest Pan zobowiazany do przedłożenia w Agencji (...) dokumentów potwierdzających poniesienie wydatków co najmniej 70% kwoty pomocy na inwestycje zgodne z założeniami biznesplanu - po zrealizowaniu każdej z inwestycji i nie później do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;",
Na infolinii ARiMR osoba nie potrafiła powiedzieć czy do 31 stycznia roku kolejnego czy do 3 lat, jednak pracownik oddziału wojewódzkiego, jak również znajomy przeprowadzający kontrole w gospodarstwach, powiedzieli mi, że należy to zrozumieć w ten sposób, że dokumenty z inwestycji należy złożyć do 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji ( określone w ustawie czy rozporządzeniu to jest dokładnie, nie chce mi się tego teraz szukać) a ta wzmianka o 3 latach jest ze względu na obowiązek wydatkowania pomocy w ciągu 3 lat.

@xsc ubolewam nad tym, iż obrzucasz innych błotem sugerując że ten ktoś pisze "brednie" a nie dajesz na poparcie swych słów żadnych dowodów, ubolewam że w tak ważnych sprawach za takie coś nie ma karania %...

@pierre i @xsc przypuszczam, że mylicie w tej chwili złożenie dokumentów potwierdzających wydatkowanie premii ze złożeniem sprawozdania z realizacji biznes-planu (patrz pkt 5.d decyzji).

Mam nadzieję że teraz któryś z was poda jakieś argumenty na potwierdzenie swoich słów i będzie to merytoryczna debata, a nie próba przepychanki "kto głośniej krzyknie"....

Edytowany przez versus, 17 maj 2012 - 22:21.

#7550 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 maj 2012 - 08:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) twa
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7551 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 maj 2012 - 08:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla mnie argumentem jest częsty kontakt telefoniczny z moim oddziałem, który potwierdza, że nie ma już obowiązku rozliczania się z inwestycji do końca stycznia następnego roku. Rozumiem, że nie jest to mocny argument, ale przepisów na ten temat nie mogę znaleźć. Poza tym w dokumentach, które przyszły z decyzją, pisze o wydatkowaniu co najmniej 35tys. Więc mam te dokumenty traktować jako aktualne?

#7552 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 maj 2012 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli oprócz udokumentowania zakupu , trzeba jeszcze im coś zanosić z realizacji biznesplanu ? przecież jeśli najpierw zaniosę im dokumenty ,że za pieniądze z programu kupiłem maszynę to samo przez się rozumie ,że założenie bp co do wydatkowania kwoty zostało zrealizowane :mellow:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7553 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 maj 2012 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak, niby jest po 3 latach. Możesz trafić na urzędnika który to zaakceptuje a możesz trafic na takiego który będzie się trzymał "po każdej z inwestycji" i problem się robi, z resztą wspomniałem już że jedna osoba dostała nakaz zwrotu 15% za złożenie 1 lutego dokumentów z inwestycji, na szczęście dla tej osoby to był błąd urzędnika który źle ustawił datę na pieczątce a monitoring pozwolił wyjaśnić sytuację. Lepiej dmuchać na zimne i jak tylko zbierze się wszystkie potrzebne dokumenty to złożyć.

@pawlus ale w bp nie tylko o inwestycji pisałeś, ale o produkcji również ;)

@xsc tak czytam jeszcze raz, zauważ że między "po każdej z inwestycji" a "do dnia upływu 3 lat" jest "i" a nie "lub"... Takie drobnostki mogą mieć ogromne znaczenie

Edytowany przez versus, 18 maj 2012 - 20:41.

#7554 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 19 maj 2012 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O matko ludzie jak wy motacie. W BP macie napisane do kiedy macie zrealizować inwestycje i do tego czasu musicie im zawieźć faktury. Tyle! Ja mam zrealizować w ciągu 3 lat, ale zrobiłem to w tym tygodniu, a faktury to zawiozę za tydzień
To nie forum magii i czarów:)

#7555 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 19 maj 2012 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie do osób ktore otrzymajy pozytywna decyzje z MR2011 na dzierżawe a dokladniej jakie dokumenty trzeba załatwic aby złozyc wniosek o płatność bo aktualnie mam:
-ubezpieczenie w KRUS w trakcie
-umowa dzierżawy zarejestrowana w starostwie
-zaświadczenie o ha przeliczeniowych z gminy
-dyplom ukonczenia szkoly w ciagu 3lat
czy to wszystko czy cos jeszcze musze zalatwic bo na dobry sposob to agencje interesuja tylko 2pierwsze po punkty

#7556 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 19 maj 2012 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczytaj wstecz
To nie forum magii i czarów:)

#7557 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie znajde szczegołowe zobowiazania odnosnie młodego rolnika? ma ktos likn? do konca maja mam dostac kase, i chce sie przygotowac na wydatki ale w decyzji zobowiazania napisane sa zbyt ogolnie i niezbyt pewnie. Głownie chodzi mi czy jako vatowiec płace brutto czy jednak netto?

#7558 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 20 maj 2012 - 13:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem na etapie wydawania już kasy z MR, i teraz zastanawiam się nad pewną sprawa, bo tak jak wcześniej tam ktoś pisał do rozliczenia się będzie potrzebna faktura oraz potwierdzenie przelewu. i tu moje pytanie mogę zrobic przelew przez neta i wydrukowac sobie takie potwierdzenie przelewu czy muszę udac sie do banku i tam zrobi przelew? bo jak zrobię przelew w banku to będę miał pieczatkę na tym potwierdzeniu a z internetu nie?? agencja patrzy na to czy nie ma różnicy??

#7559 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 maj 2012 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego, z tego co wiem to możesz przez internet.
Drukujesz potwierdzenie przelewu i zanosisz do banku, bo pieczątka i tak musi być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7560 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 maj 2012 - 23:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) właśnie zobaczyłem błąd we wniosku o premię mianowicie działki leśne zostały wpisane w powieszchnię działek rolnych przez co zmienia się powieszchnia gospodarstwa na mniejszą jest szansa to odkręcić jakoś nie tracąc pieniedzy?