Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#30781 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 04:41

Panowie dzwonili do mnie z Agencji o poprawkę ze musze im odmiany zbóż/warzyw podać jakie będę siał/sadzil w następnym roku .mial ktos z tym problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:39
  •  

#30782 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 19:37

Pomocy! Pilne.

Witam, mam pytanie odnośnie zmian we wniosku (nabór 2016) mam problem z gościem od którego miałem dzierżawić 3ha, we wnisku wpisałem że będę dzierżawił te hektary a teraz okazało się że gościu nie chce mi tego kawałka wydzierżawić (niestety prędzej nie miałem podpisanej umowy) tylko co najwyżej sprzedać (po dobrych pieniądzach, ale dla niego) sam własnego mam tylko 10ha i mam pytanie czy mogę teraz zrobić korektę biznesplanu tak aby wpisać od kogoś innego dodatkowe hektary dzierżawy tak aby powierzchnia gospodarstwa mi się zgadzała? Jeżeli nie to już mam po wniosku bo z tamtym facetem mam już niezbyt dobre stosunki.

#30783 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 22:09

Możesz zmienić pole, z tym nie ma problemu do puki nie spadniesz poniżej punktów czy średniej krajowej/wojewódzkiej.

C328, U-912 i R 103-54

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#30784 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 22 lipiec 2016 - 22:22

Dokładnie, jeśli znajdziesz kogoś kto ma tyle ha i podpisze Ci na papierze że na 10 lat masz pewną dzierżawę to przejdzie, nie musi to być jedna osoba oczywiście :) ale wiem sam po sobie jakie cuda ludzie wymyślają i jakie gadanie jest że na 5 lat to Ci mogę dać ale na 10 to już nie :( Aczkolwiek możesz w umowie klauzulę wpisać odnośnie tego że na 10 lat ci daje ale prawo wypowiedzenia po 6 latach dopiero, na to ludzie są w stanie pójść :) 

#30785 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 20:40

witam, trochę mnie tu nie było. składam dopiero wniosek o wypłatę pierwszej raty pomocy z MR 2015, i tutaj się pojawił problem, bo w akcie notarialnym jest zapis, iż rodzice mają prawo do korzystania z piwnicy w oborze i pomieszczenia gospodarczego, doradca powiedział ze to nie przejdzie w agencji i będzie potrzeba zrobienia aneksu do aktu, anulującego ten zapis, zaniosłem kopię aktu do kierownika BP, obejrzał akt, i stwierdził że musi skonsultować z prawnikiem, co o tym myślicie?? miał ktoś podobny zapis w akcie?? dodam że problem polega na tym zę doradca twierdzi że nie mam pełni praw posiadania i w tym problem

???

#30786 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:34

W starym naborze wystarczyło oświadczenie że nie będą tego wykorzystywać do celów związanych z rolnictwem itp. Dowiedz się czy teraz to też by nie przeszło.

C328, U-912 i R 103-54

#30787 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 24 lipiec 2016 - 00:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem dlaczego miało by to nie przejść? Chodzi abyś miał ziemię na siebie i miał pełne prawo do jej uprawiania. Służebność nie powinna być tu przeszkodą, zapewne większość osób przejmujących gospodarstwo ma ustaloną jakąś służebność na budynkach lub ziemi co nie zmienia faktu posiadania oraz prawa do jej uprawiania oraz czerpania korzyści z niej.
Moim zdaniem jest to tylko takie szukanie dziury w całymi ostatecznie nikogo nie będzie to obchodziło.
Może zwyczajnie wystarczyło by oświadczenie, że owe przedmioty służebności nie służą produkcji rolnej i po sprawie. Jak coś im nie będzie pasowało to sami się zgłoszą i nie ma co dochodzić na pusto i wogóle nie potrzebnie szedłeś z tym gdziekolwiek. Nie bądź nadgorliwy i czekaj cierpliwie, doradca powinien też ci tak powiedzieć, jak nudzi się to niech sobie pogra w pasjansa na komputerze zamiast doszukiwać się.
Pewne sprawy przeszły by bez problemu póki właśnie ktoś nie zacznie na własne życzenie robić sobie pod górkę

#30788 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 09:30

Witam orientuje się ktoś czy dostane punkty za szkołę jeśli tak to ile (nabór z 2016), jeśli mam wykształcenie wyższe i ukończony kurs R3 a KRUS płace tylko od roku?

#30789 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 lipiec 2016 - 09:34

No to nie wiesz ile miałeś punktów jak robiłeś wniosek ? Wyższe powiązane z rolnictwem czy nie ?

#30790 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 21:33

To chyba tylko kwit ma skoro ma wyższe a głupiego rozporządzenia nie umie przeczytać. Potem ludzie się dziwią że do sprzątania magistra trzeba mieć...

§ 5. 1. Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4, uważa się za spełniony, jeżeli
osoba fizyczna posiada:
1) stopień naukowy doktora lub ukończone studia trzeciego stopnia z dziedziny nauk rolniczych lub z dziedziny nauk
weterynaryjnych lub
2) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku wymienionym w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia lub na kierunkach studiów, w ramach
których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą, w wymiarze
łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu
i Akumulacji Punktów Zaliczonych (European Credit Transfer System), lub
3) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku innym niż wymienione w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia, oraz co najmniej 3-letni staż
pracy w rolnictwie, lub ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą, lub
4) kwalifikacje w zawodzie wymienionym w ust. 2 i 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, lub

2) kwalifikacje, o których mowa w § 5 ust. 1:
a) pkt 1, 2 lub 3 – przyznaje się 5 punktów,
B) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
5 punktów,
c) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
4 punkty,

Edytowany przez dzikidaniel, 24 lipiec 2016 - 21:36.

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30791 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 06:06

czy trzeba miec faktury za sprzedane zboza  ? agencja bedzie wołac o to czy nie potrzeba ? przy rozliczaniu sie z programu mr

Edytowany przez podjadacz, 25 lipiec 2016 - 07:03.

bla bla bla :)

#30792 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 08:29

No jeśli sprzedajesz zboże to w jaki inny sposób będziesz dokumentować jego sprzedaż? Masz jeszcze inną produkcję oprócz zboża?

C328, U-912 i R 103-54

#30793 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 12:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostał już ktoś kasę za nabór za 2015 rok ??

#30794 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 25 lipiec 2016 - 12:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co na forum mozna wyczytać to tak. Lecz z tego co sie orientuje to pieniądze mogą wpływać no konta najwcześniej po ok 70 dniach od złożenia wniosku o płatność, a wynika to z tego że agencja ma najpierw 60 dni na podjecie decyzji na ewentualne wyznaczenie beneficjenta do komtroli i dopiero po tym czasie dają zlecenia przelewu co tez trwa..tak w skrócie. Jezeli sie myle to poprawcie proszę:)

#30795 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 13:12

No jeśli sprzedajesz zboże to w jaki inny sposób będziesz dokumentować jego sprzedaż? Masz jeszcze inną produkcję oprócz zboża?

oprócz roślinnej nic więcej

będą wołać te faktury ?

bla bla bla :)

#30796 Share adam993

adam993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 80 dzien i lipa

#30797 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 14:25

u mnie 75 dzień (13 od wpłynięcia wniosku do centrali) kasy nie ma i diler się nie cierpliwi i ja zresztą też ... do departamentu finansowego dzwonie cały dzień i nikt nie odbiera..

#30798 Share piomal1991

piomal1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (hodowla trzody chlewnej; Turystyka; Sport

Napisany 25 lipiec 2016 - 15:10

Ja dopiero w 82 dniu dostałem :P Musicie poczekać jeszcze parę dni ;)

#30799 Share PiotreQ99

PiotreQ99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 15:44

Chyba wzieli sie za sprawdzanie wnioskow z ostatniego naboru bo dostalem wezwanie do agencji i to na juz bo czas ich goni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30800 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 17:11

Zależy od biura pewnie, do mnie z poprawkami dzwonili juz w połowie czerwca.