Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dałem x Zmiana wniosku i wydrukowałem pierwszą(1) i ostatnią(7) strone wniosku i stronę którą poprawiam(6) data podpis, a do PLANU to dałem tylko te strony co poprawiam.

jeszcze może byc strona(4) jak Ci sie zmienia pozycja 69)

Edytowany przez wsiok, 16 luty 2011 - 20:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:42
  •  

#3002 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale te zmiany robiliście też po decycji o otrzymaniu premi?
I co agencja to rozpatrzy i wyda jeszcze jedną decyzje, czy może odrazu składa się zmiane do wniosku i biznesplanu z wnioskiem o płatność?

#3003 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nowe kryteria przyznawania MR... No wygląda ciekawie i niestety na studia trzeba się wybrać aby mieć jakieś szanse na kasę... Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3004 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za wyzsze wyksztalcenie dostaniesz wiecej punktow tak to rozumiem a nie ze to bedzie dyskwalifikowalo od razu przy naborze

#3005 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Poznaniak
tak robiłem zmiany po otrzymanu decyzji,ja składałem 2min przed wnioskiem o płatnosc(czyli wszystko na raz B) ) mam date i godz 10:28-zmiana 10:30-wn.płatnosc, a co do decyzji to raczej nie przyjdzie nowa tylko np. odpukac ze sie cos nie zgadza albo cos doniesc (wypisy itp.)

Edytowany przez wsiok, 16 luty 2011 - 21:12.

#3006 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziękuje za odp:)i proszę o pomoc w bardziej skomplikowanej sytuacji
Przejmuje gospodarstwo w zamian za RS i część działek rolnych których zostane włascicielem ktoś inny uprawia i bierze na nie dopłaty ja na zasadzie wymiany od lat mam jego działki o tej samej powierzchni ale innej strukturze zasiewów i na te jego składalismy dotąd dopłaty.

#3007 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdzie macie nowe kryteria i zasady przyznania premii??

#3008 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Poznaniak
Są dwa rozwiazania
-albo bedziesz musiał składac wnioski na dopłaty na swoje działki i bedzie musiało by posiane to co jest w PLANIE to jest taki wymysł z tym planem ze np ktoś inny może uprawiac te działki co kupiles lub dzierzawisz ale ten ktos nie koniecznie bedzie sie stosował do tego co jest w planie i wtedy wyjdzie że nie uprawiasz samodzielnie działek( chyba ze bedzie siał to co mu powiesz to wszystko bedzie ok)

-lub też inne rozwiązanie ty dajesz w dzierzawe swoje pola temu gosciowi(choc nie musisz jesli bedzie chciał) a on tobie swoje pole tylko ze na min10 lat(bo takie można z tego co pisali na tym forum ale upewnij sie w ARiMR) i bedziesz mogł uprawiac to co w planie
Pewnie na tych działkach co sa bliżej domu ;) ??

Edytowany przez wsiok, 16 luty 2011 - 22:06.

#3009 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na stronie MRiRW jest kilka nowych kryteriow

#3010 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

A gdzie macie nowe kryteria i zasady przyznania premii??

Pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” przyznawana będzie poszczególnym wnioskodawcom w ramach dostępnych środków finansowych, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów.

Pomoc będzie przyznawana, w kolejności wynikającej z uzyskanej liczby punktów, przyznawanych według następujących kryteriów:
1)powierzchnia użytków rolnych w tworzonym gospodarstwie (5-16 pkt) - najwyższą liczbę punktów otrzymają wnioskodawcy, którzy utworzą gospodarstwa o największym areale użytków rolnych;
2)kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy (1-5 pkt) - najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy posiadający wykształcenie rolnicze na poziomie wyższym;
3)stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo (0-5 pkt) - najwyższą liczbę punktów uzyskają wnioskodawcy przejmujący gospodarstwa w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe w danym województwie.

Ministersto Rolnictwa w dniu 11 lutego 2011 r. dodaje: "Zasady ustalania kolejności przysługiwania pomocy zostaną określone w przepisach regulujących warunki i tryb przyznawania wsparcia w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom" i będą miały zastosowanie począwszy od tegorocznego naboru wniosków o przyznanie pomocy."

Z zapisu Ministerstwa Rolnictwa wynika, że punktacja nie dotyczy naboru z 2010 r. a noboru w 2011 r. Termin nie jest jeszcze znany.

http://www.agror.pl/...ym_rolnikom.php

Edytowany przez wsiok, 16 luty 2011 - 22:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.minrol.go...lodym-rolnikom/
O to chodzi? Ma ktoś orientację jak konkretniej będzie/może być przyznawana konkretna liczba pkt w danym kryterium?Bo to co tam jest zbyt wiele nie mówi...

#3012 Share przemcio

przemcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie 28 stycznia złożyłem wniosek o płatność kiedy mogę się spodziewać wypłaty premi?

#3013 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 luty 2011 - 00:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To ja 2 dni wcześniej, a kasy jeszcze nie ma.
Forza JUVE!!!

#3014 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 luty 2011 - 11:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak będą miał pola w kilku powiatach to ciekawe jak oni to obliczą . . . ??

#3015 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 17 luty 2011 - 11:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek złożyłem przed gwiazdką, na dniach przyszła kasa na konto.

#3016 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 17 luty 2011 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja wniosek o płatność złożyłem 24 stycznia i jeszcze też kasy niemam

#3017 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja złożyłem wniosek o płatność 30 Grudnia i miałem jedną poprawkę bo notariusz pomylił kod pocztowy na szczęście dziś wpłynęły :D B)

#3018 Share piotr1313

piotr1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A u mnie kasiorka już jest :D jestem mile zaskoczony- wniosek o płatność złożony 26.01 także szybko wyplacili :)

#3019 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 luty 2011 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a od czego zacząć "załatwianie" do pierwszego wniosku ? Już można coś zacząć działać mimo braku konkretnego terminu naboru wniosków , i czy te kryteria można brać na poważnie ?

Coraz mniej we mnie optymizmu w sprawie tegorocznego MR ;( bo raz że powierzchnia gospodarstwa jest na styk do średniej krajowej , dwa że bezrobocie nie jest wysokie , więc będzie mało punktów i jeszcze mniejsze szansę na premię ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share piotr1313

piotr1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 nie gorączkuj sie! zanim zaczniesz co kolwiek załatwiać to niech ogłoszą date tegorocznego naboru na MR a Sawicki wyda rozporządzenie nowelizujące przepisy w sprawie naboru wniosków. Ja raczej nie spodziewałbym sie naboru w marcu czy nawet kwietniu, agencja jest zawalona wnioskami na MGR i szeregiem z innych działań np. różnicowania. Dopiero jak się z nimi uporają to będą przyjmować nowe wnioski <_<