Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31582 odpowiedzi na ten temat

#29081 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:00

bo kurawa nasz kasa jest teraz na 500 + potrzeban to są złodzieje k**wy mendy itp

Taaa, na program jest 3 MLD zł, na wypłatę pójdzie z 300 MLN, do tego pewnie za 3 miesiące będą wypłacać. No naprawdę te twoje 100kzł im robi ;)

Burdel jest i jeszcze długo będzie, kto wie czy jeszcze zmiany w 2015 naborze nie będą, a pamiętać trzeba że ciągle walczą z dopłatami.

Te kilka dni na listę już się poczeka, tyle wytrzymałeś to nawet tydzień dasz rade ;)

C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:41
  •  

#29082 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:03

A te cholerne strączkowe to trzeba już teraz wysiewać? Oficjalnie przecież jeszcze nie wiem czy otrzymam premię czy nie. Decyzja prawdopodobnie będzie wystawiona po zakończeniu zasiewów wiosennych, więc jak to rozumieć?

#29083 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:20

Byłem w agencji i powiedzieli mi ze wszystko mają już gotowe i 11 będą wysyłać decyzje Wielkopolska 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#29084 Share AgataMarkuszewska

AgataMarkuszewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:44

Mam pytanie do obeznanych w temacie - czy jest jeszcze szansa aby zdążyć w obecnym naborze? Czy jeśli teraz nie zdążyła bym to czy ktoś wie czy będzie jeszcze w tym roku lub w przyszłym w pierwszym kwartale jakiś nabór? Mam na oku 12ha ziemi obecnie ugór i nie wiem czy mam szansę. Jestem z wykształcenia rolnikiem ale nigdy nie prowadziłam gospodarstwa jednak mamy z mężem taki zamiar... Sprawa jest o tyle skomplikowana, że od maja praktycznie ziemi nie będzie można już nabyć więc musimy podjąć decyzję teraz...

Czy można gdzieś uzyskać pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów (pomorskie lub warmia-mazury)?

Edytowany przez AgataMarkuszewska, 08 kwiecień 2016 - 07:47.

#29085 Share zeus320

zeus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:28

Słuchajcie Pany... wybieram maszyny do biznesplanu i mam takie pytanie. Wiadomo co dealer to inna cena, no i przy zakupie samym cena tez bedzie inna. Co bedzie jesli wstawie do wniosku maszyny za wyzsze ceny, a by udało sie je kupić za niższa? I czy pozniej trzeba koniecznie kupowac od tego samego dealera co sie skaldalo oferte czy mozna od innego??

#29086 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:37

na przejęcie gospodarstwa jest 9 miesięcy od dnia otrzymania decyzji czy od dnia opublikowania listy? 

#29087 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz mieć ofertę cenowa na to co kupić chcesz i im dostarczyć razem z wnioskiem bo potem to sprawdzają. Ja miałemceny zawyżone o 5% bo wiadomo ze zdrozeje

#29088 Share zeus320

zeus320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:53

No oferte mam. Tylko nie wiem co z tym jeśli pozniej bede mogł kupic np od innego dealera te same maszyny za nizsza cene. Czy w razie czego bedzie mozna dobrac sobie jakas "mala" maszyne??

#29089 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:55

Na przejęcie gospodarstwa wskazanego w biznesplanie masz 9 miesięcy do dnia otrzymania decyzji. 

#29090 Share ewenement

ewenement

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 08:58

Panowie, mam takie pytanie. Na MR składałem dwa lata temu i odstałem go we wrzesniu 2015r. W umowie dzierzawy mam 14,98 powierzchni całkowitej, wczoraj wypełniałempierwszy raz na siebie  wniosek  o dopłaty i z racji tego że rodzice mieli kontrol i mierzyli działki i z ich pomiarów na moich działkach wyszło im 14.25ha gruntów ornych. Więc to ponad pół ha różnicy , i w umowie o ddzierzawy mam 14,98 z nieużytkami a składał bede na 14,25ha o dopłaty. I pytanie brzmi, co z tym zrobić bo to bedzie kolidowąło pewnie z Młodym Rolnikiem..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29091 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:04

Powierzchnia użytków rolnych a powierzchnia do dopłat to inna kwestia. Użytkiem rolnym mogą być zabudowania. A tam przecież na dachu pszenicy siał nie będziesz :)

#29092 Share ewenement

ewenement

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 09:16

No tak, rzecz w tym deklarowaną powierzchnia,  czy nie bedą problemy z tym ze deklarowałem wiecej? :)

#29093 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:39

we wrześniu składałem wniosek MR15 i w biznespalnie wzrost 10% był zrobiony na zwiększenie trzody chlewnej.przy dzisiejszych cenach wiadomo jak jest. na dopłaty nie składałem, całe gospodarstwo przepisane mam od września 2015. zwierząt nie mam przepisanych. pytanie, mogę wycofać wniosek i złożyć w tym naborze ?

#29094 Share Rangiz

Rangiz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 10:54

Pisałem wcześniej, że spadłem poniżej 15 pkt bo uwalili mi 3pkt za przejęcie w całości, gdyż jedna z działek leśnych jest na współwłasności. Dzisiaj byłem w agencji i  spotkałem się przypadkowo z jedną z pań prowadzących MR. Opisałem jej mój przypadek i ona stwierdziła, że wynikło nieporozumienie, bo pamięta, że konsultowano z nią mój przypadek i ona zrozumiała wtedy, że chodzi o grunty orne, a nie o las. I że jeżeli współwłasność dotyczy tylko działki leśnej to ja te 3 pkt powinienem dostać. Burdel na kółkach. I już wszystko po ptokach, bo wycofałem wniosek, żebym mógł składać na nowy nabór. Jak to wg twojej wiedzy jest freetaxi? Nie dostałem premii przez błąd urzędników agencji? 

#29095 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 11:20

Powierzchnia użytków rolnych a powierzchnia do dopłat to inna kwestia. Użytkiem rolnym mogą być zabudowania. A tam przecież na dachu pszenicy siał nie będziesz :)

Czyli dobrze rozumiem że jeżeli gruntów ornych mam tylko 8,5ha a powierzchnia całego gospodarstwa (pole, dom, chlewnia, szopy etc) wynosi 12,5 ha to oznacza że mam osiągniętą śrenią krajową wielkość gospodarstwa? Proszę bardzo o odpowiedź bo nie wiem czy mam ganiać za dzierżawami czy mógłbym to sobie odpuścić.

#29096 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:28

Rangiz według mnie tak i nie. Ze strony ARiMR:

Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych (tj. gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami i gruntów pod rowami) wchodzących w skład gospodarstwa, z tym że własnością przekazującego lub w jego posiadaniu mogą pozostać użytki rolne o powierzchni nie większej niż 0,5 ha.

Z drugiej strony z tego co pamiętam to odpowiedź na to pytanie w poprzednim naborze wyglądała trochę inaczej.

Matus2609 tak do powierzchni liczymy ogół użytków rolnych. 

Edytowany przez freetaxi, 08 kwiecień 2016 - 12:30.

#29097 Share Martin_199

Martin_199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:52

Skoro zabudowania zalicza się też do użytków rolnych to co w takim razie należy ująć w biznesplanie w działkach jako pozostałe?

#29098 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 12:53

Pozostałe :) 

#29099 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 13:06

Witam.Poda ktos link do kalkulatora wartosci ekonomicznej gospodarstwa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29100 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:16

Witam czy mógłby ktoś mi polecić kilku dealerow z świętokrzyskiego co mają ursusy c 382 ? ?.