Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#28081 Share Michal1988

Michal1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:27

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

Składali ci, którzy uzbierali 15 punktów. Jednak niektórzy w tym momencie z różnych powodów mają mniej. Po prostu ARiMR czegoś nie zaakceptowała w biznesplanie i punktacja spada... Inna grupa wnioskujących na siłę uzbierała te 15 punktów zobowiązując się np do szkoleń czy planu nawozowego. Chyba o to chodzi, aby ułatwić start młodym rolnikom, nie utrudniać? Skoro masz te maksymalne 40pkt-cieszymy się razem z Tobą. Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

Składali ci, którzy uzbierali 15 punktów. Jednak niektórzy w tym momencie z różnych powodów mają mniej. Po prostu ARiMR czegoś nie zaakceptowała w biznesplanie i punktacja spada... Inna grupa wnioskujących na siłę uzbierała te 15 punktów zobowiązując się np do szkoleń czy planu nawozowego. Chyba o to chodzi, aby ułatwić start młodym rolnikom, nie utrudniać? Skoro masz te maksymalne 40pkt-cieszymy się razem z Tobą. Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:42
  •  

#28082 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:34

Witam

Czy ma ktoś może info kiedy bedzie ogłoszona lista rankingowa, chodzi o MR 09/2015.

Mam tez pytanie na temat modernizacji, mianowicie pod koniec marca rusza nabór na modernizacje:

- czy moge składac wniosek na ojca a gdy dostane MR (o ile dostane) bedzie mozliwosc zmiany na mnie wniosku?

Dodam ze ojciec w sierpniu moze juz przejsc na emeryture i w planach jest przekazanie na mnie całego gospodarstwa.

Prosze o jakies informacje będę bardzo wdzięczny.

Edytowany przez bopietras, 03 marzec 2016 - 20:36.

#28083 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:40

Planowane jest wydłużenie czasu na wydanie decyzji do 240 dni od zakończenia naboru. Więc termin ostateczny będzie do 16 maja. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#28084 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:44

A jezeli chodzi o wniosek na modernizacje, to czy mam szanse na to sie załapac?

#28085 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:51

Moze mi ktos pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem jestem MR nabor 2014 z województwa wielkopolskiego na mlodego rolnika mam zdeklarowane 12,96 i podobno moge odpisac sobie pod nie uzyki jak czesc aby nie zmiejszyc gospodarstwa  do sredniej krajowej i to jest 10.42,tylko musze pamietac o tym zeby osiagnac 4 esy ?

#28086 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witajcie

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze :)

#28087 Share norbert456

norbert456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:57

...Freetaxi, czy ten min 1 ha, na rozpoczęcie urządzania gospodarstwa który musimy posiadać przed złożeniem wniosku, można wydzierżawić na okres krótko terminowy np.5 lat nie potwierdzona u notariusza..??. czy musi być długoterminowa, i czy muszę taką działkę wpisać do wniosku o dopłaty, czy może to zrobić właściciel gruntu.??, 

#28088 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 00:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wlasnie czy uprawy ktore byly zgoszone np. lubin lub kukurydza musza zostac zasiane teraz jezeli lista bedzie dopiero w maju ?

#28089 Share mateuszz85

mateuszz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 09:00

witam . również mam łubin zaplanowany ale teraz robię zmianę do BP bo chcę dosiać kukurydzę i nie wiem czy zdążę bo jak lista ma być później.

#28090 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 04 marzec 2016 - 10:12

mam pytanie jesli zakupie maszyny dostane fakture  i ide z nia do banku zrobić przelew to musze wypełnić taki czerwony druczek przelewu potem orginał dla banku a kopia dla mnie i to ten druczek zanosi sie z fakturą do agencji czy bank jeszcze musi mi wydrukować jakieś potwierdzenie na swoim papierze nie chce dac ciała przy rozliczeniu dlatego pytam wtajemniczonych w temacie....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28091 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 11:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. W tym roku troche upraw mi wymarzlo i musze robic zmiany bo przekroczy mi 30% czy jest jakiś gotowy wniosek żeby zrobić zmiany?

#28092 Share jacor95

jacor95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2016 - 12:25

Freetaxi 
czy ministerstwo ogłosi gdzieś publicznie wydłużenie terminu na wydanie decyzji MR 2015?? Oficjalnie chyba jeszcze to nie weszło w życie tak? 

#28093 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:48

Freetaxi 
czy ministerstwo ogłosi gdzieś publicznie wydłużenie terminu na wydanie decyzji MR 2015?? Oficjalnie chyba jeszcze to nie weszło w życie tak? 

Wczoraj w agrobiznesie mówili że nowy nabór ma być pod koniec marca, to chyba najpierw powinna być lista i dopiero nowy nabór.

#28094 Share mieszko-123

mieszko-123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Punkty z naboru MR2015 są juz zliczone i na pewno przesłane do centrali. Nawet jeśli zmienią ustawę to punkty mają podliczone i w niczym to nie przeszkadza, aby listę ogłosić do 15 marca.

Edytowany przez mieszko-123, 04 marzec 2016 - 13:17.

#28095 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:02

każdy z Was co innego pisze odnośnie ogłoszenia listy, to samo u mnie w okolicy, doradca jedno, ludzie z BP co innego, masakra

#28096 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:33

szkoda ze to nie 1 kwietnia bo bym napisał ze jest lista i decyzja 

#28097 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 16:16

W którym momencie musi zostać przepisana na mnie reszta ziemi, bo przed złożeniu wniosku muszę mieć powyżej 1 ha a reszta którą zadeklarowałem we wniosku musi być na mnie przed złożeniem wniosku o płatność czy ma być w ciągu 5 lat od złożenia wniosku o płatność?

#28098 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 04 marzec 2016 - 16:20

Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

A w czym ja ci przeszkadzam? Ja objektywnie patrzę na sprawę.
Jak w poprzednich naborach wymagania były znikome to krzyk że dają jak podleci byle komu, jak są wymagania to znowu problem. Wszystkim dogodzić...

#28099 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi sie wydaje, ze 16 marca zobaczymy liste .. wtedy PiS powie ze robia wszystko zgodnie z terminem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28100 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tu nie chodzi tyle o listę co o decyzje bo według obowiązujących przepisów każdy powinien dostać decyzję przed upływem 180dni.