Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#27041 Share arti17cf

arti17cf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:18

Czy w starym naborze MR są jakieś kryteria (narzucone np.: z uwagi na wielkość gospodarstwa) co do mocy ciągnika oraz szerokość robocza maszyn uprawowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:57
  •  

#27042 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:30

U większości moich klientów czepiali się parametrów technicznych w PROW 2007-2013. Trzymają ekspertyzy w zakresie doboru maszyn. Znajdziesz ją na stronie ARiMR.

#27043 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:05

Bylem dzisiaj w oddziale ARiMR dowiedzieć się czy mogę zmienić maszyny w biznesplanie. Ogólnie ze zmianą maszyn nie będzie problemu, o tyle zastanawia mnie jedna sprawa. Pan z agencji powiedział, że nie ulegnie zmiana liczby punktów. Strasznie mnie to dziwi dlaczego nie zostanie zmieniona, biorąc pod uwagę to, że zamiast 4 maszyn wybieram 5 zupełnie innych z zakresu ochrony środowiska i na dodatek tylko jedna z maszyn zostanie z tą samą ceną, a reszta się zmienia. Ktoś może mi doradzić co mam z tym fantem zrobić ? Dodam tylko, że o ilość punktów się nie boję bo mam coś koło 17 ale chciałbym uzyskać więcej punktów za maszyny, a zrezygnować z uprawy roślin strączkowych w roku docelowym, bo komplikuje mi to delikatnie sytuację.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#27044 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 20:02

Jak skasujesz inwestycje w środowisko i klimat lub zmienić kwoty w dół to punkty polecą. A wracając do poprzednich pytań. Waldii1 tak jak napisałem rokiem bazowym będzie 2016 rok jeśli nabór będzie w tym I kwartale. Wydaje mi się, że patrzysz na rozporządzenie dotyczące działania "Ułatwnianie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013. Patryk141 po 12 miesiącach od momentu wpływu premii na konto możesz iść do pracy. Nie widzę w tym nic niewskazanego. To wynika z rozporządzenia. W ciągu tych 60 dni musisz dostarczyć zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu. 

Edytowany przez freetaxi, 19 styczeń 2016 - 20:09.

#27045 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 styczeń 2016 - 04:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Michal nie bądź taki pewien z 17 punktami, ja mam ponad 21 i mi w agencji powiedzieli że i tak u większości jakieś punkty polecą (nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzą)

#27046 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 styczeń 2016 - 05:18

podstawa, ciągnika nie dostaniesz na MGR to bedziesz go wpisywał na MR, i z ochrony będzie ubywac punkt.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#27047 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:18

Michal nie bądź taki pewien z 17 punktami, ja mam ponad 21 i mi w agencji powiedzieli że i tak u większości jakieś punkty polecą (nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzą)

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

#27048 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:36

Nie za szybko pozmieniałeś? A jak coś jeszcze wyskoczy i zlecisz poniżej 15?

#27049 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:46

Nie lepiej pozmieniać po ogłoszeniu listy???  Też szacuje ze bede miała 19-21 pkt i jezeli to się potwierdzi wyrzucam  co tylko się da, 

#27050 Share MichaBieniek

MichaBieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:54

A co w przypadku kiedy jakimś cudem punkty zostały by odjęte do poniżej 15 ? wtedy też będę mógł wprowadzić poprawkę ? Dodam , że przy składaniu wniosku miałem naliczone 16 pkt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27051 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:56

Nie kolego. Bo punkty idą już tylko w dół. Zmiany mające wpływ na większą ilość punktów mogłeś zrobić do 20 dni po zakończeniu naboru wniosków. 

#27052 Share MichaBieniek

MichaBieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 09:34

Dzięki za odpowiedź. Te 16 pkt to były takie mocne wiec może nie będzie źle. A od zakupu maszyny z premii MR będę mógł normalnie odliczyć VAT ?

#27053 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 09:49

Tak.

#27054 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 styczeń 2016 - 09:56

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

No właśnie nie wiem dlaczego tak w agencji mówił człowiek dający mi poprawki, żadna ze zmian w moim wniosku nie spowodowała by spadku ilości punktów a wprost przeciwnie... Minimalnie w górę. Ja na szczęście nie musiałem na siebie brać bezsensownych zobowiązań, chociaż może wysokobiałkowe zlikwiduję.

#27055 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:04

To nie warto im wierzyć co do dat bo 19 I to był wczoraj a listy jak nie bylo tak nie ma dalej.

#27056 Share gelorolnik

gelorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:37

koledze chyba się pomylił 19 z 29

#27057 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:34

witam,

listy jeszcze długo nie będzie, gdyż wczoraj dopiero dostałem list z gencji co mam poprawić i mam tydxień na to, więc myślę ze w połowie lutego dopiero spodziewać się listy

#27058 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:42

a ja wczoraj byłem w agencji mila pani powiedziała bardzo ładnie  "CIERPLIWIE  MUSI PAN POCZEKAC NA LISTE  JUZ NIEBAWEM" i tyle się dowiedzialem co się dzieje z moim wnioskiem

#27059 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:56

mam pytanie odnośnie poprzedniego naboru, chodzi o wykształcenie, czy technik agrobiznesu jest brany pod uwagę jeżeli mam do uzupełnienia wykształcenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27060 Share MichaBieniek

MichaBieniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 15:20

Tak , pod warunkiem uzyskania dyplomu technika z egzaminu zawodowego.