Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#25721 Share bodzioszajs

bodzioszajs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Sport,muzyka,fotografia oraz motoryzacja
    KPK Kumurun Team

Napisany 27 październik 2015 - 18:17

Witam. Złożyłem wniosek na MR w nowym naborze i mam takie pytanie, czy moge juz teraz przejść na vat i kupić maszyne za własne środki? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:28
  •  

#25722 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 27 październik 2015 - 18:25

Po to jest forum. Jesli by sie nalezalo to czemu nie? A wy co tacy nerwowi z waszej kasy to idzie.

Należeć się należy ale wszystkim tym, którzy wiążą swoją przyszłość z rolnictwem, a nie osobom, które myślą jak by tu gdzieś na nowe autko kasę wyłupać....  

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#25723 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 październik 2015 - 19:57

Mi tez podobnie powiedzieli ze tylko w poważniejszych sprawach dają taka zgode ale w przypadku gdy jest decyzja z młodego rolnika to nie robią problemów

No właśnie... Człowiek dzwonił, pisał i kategorycznie nie, a tutaj okazuje się co inego... Teraz trzeba czekać na nabór w przyszłym roku. Złożyć można, być może się uda. Miejmy nadzieję że tak szybko ta premia się nie skończy ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#25724 Share krzysiek9555

krzysiek9555

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:07

No właśnie... Człowiek dzwonił, pisał i kategorycznie nie, a tutaj okazuje się co inego... Teraz trzeba czekać na nabór w przyszłym roku. Złożyć można, być może się uda. Miejmy nadzieję że tak szybko ta premia się nie skończy ;)

Tak każdy co innego mówił i każdy ma inna wersję ja mam nadzieje ze sie uda ale co będzie zobaczymy wniosek złożyłem wstępnie jest wszytko ok z pkt tak samo narazie sie łapie ale nigdy a szczególnie w tym naborze nie można być na 100% pewnym wszystkiego co będzie czas pokaże ... jak narazie środki sa jeszcze wiec możesz spokojnie w kolejnym naborze składać im wcześniej tym lepiej większe szanse ze nie braknie kasy ;)

#25725 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 październik 2015 - 11:02

Jeszcze jak trwał nowy nabór przyjechali pracownicy z wojewódzkiego oddziału agencji urządzać szkolenie i nieśmiało coś wspominali o kolejnym naborze w styczniu-lutym także może ta premia się nie skończy. Ja bym był raczej dobrej myśli. Wiadomo że to tylko pracownicy ale... No i teraz nowy minister będzie więc trzeba czekać ale przy tak małej ilości wniosków przy ostatnim naborze ja bym był spokojny o kolejne nabory :)

#25726 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 październik 2015 - 16:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie odnosnie starego naboru: czy roku inwestycji trzeba sie kategorycznie trzymac czy mozna kupic rok wczesniej? :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#25727 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2015 - 16:39

Można wcześniej bez zmian w BP przerabiałem temat 2 dni temu. Masz się rozliczyć 3 lata od przelania kasy na konto i to interesuje Agencję a daty w BP to tylko orientacyjne są.

#25728 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 październik 2015 - 17:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzieki za rozwianie watpliwosci ;) i gotowka tez mozna placic a nie przelewem? gdzies mi sie tu obilo o uszy :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#25729 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 28 październik 2015 - 17:58

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

#25730 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:41

a co jesli na mr mam gospodarstwo i dzierzawie ziemie i jedna dzialke sprzedac bedzie chciala osoba od ktorej dzierzawie a mnei nie bedzie stac tego kupic to co wtedy musze w sadzie dobiegac tego by dzierzawic ta ziemie do konca czy co wtedy jak sprzeda komus innemu i ten ktos zacznie obrabiac a mi odpadnie kilka ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25731 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2015 - 18:49

Skoro podałeś dzierżawę do biznesplanu to masz na to umowę. To że zmieni się właściciel ziemi nie oznacza że dzierżawca musi uciekać. Po prostu czynsz będziesz płacił komu innemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25732 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 28 październik 2015 - 19:26

21.09 - wniosek o płatność i zmiany

23.09 - zatwierdzenie zmian

27.10 - przelew wpłynął na konto

:)

#25733 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:26

aha czyli tak ze ta osoba moze sprzedac a ja moge obrabiac tylko ze u nas w okolicy zazwyczaj tak jest ze obrabia ziemie ten co kupi a dzierzawca schodzi to wtedy sadownie trzeba rozstrzygac sprawy czy od 2016 nowe ustawy beda to jzu regulowaly

#25734 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:52

Jeśli masz umowę na czas określony to ona obowiązuje no chyba ze sam zrezygnujesz. Co innego gdy dzierżawa jest "na gębę" no ale takiej dzierżawy to przy wniosku się nie podaje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25735 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 październik 2015 - 20:20

Orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć wykaz maszyn które moge kupić na młodego rolnika by dostać dodatkowe punkty proszę o pomoc bo nie mogę nigdzie tego znaleść najlepiej jakiś załącznik albo link

#25736 Share michalma22

michalma22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 październik 2015 - 20:51

nie wiem po co ci to teraz ale tu jest wykaz http://www.arimr.gov...i_srod-klim.pdf do tego jest wzór w którym trzeba podstawić te małe punkty i wychodzi ile jest faktycznie punktów dodatkowych

#25737 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 październik 2015 - 20:56

nie wiem po co ci to teraz ale tu jest wykaz http://www.arimr.gov...i_srod-klim.pdf do tego jest wzór w którym trzeba podstawić te małe punkty i wychodzi ile jest faktycznie punktów dodatkowych

dzięki wielkie o to mi chodziło a wzór to może znaje jakoś

#25738 Share loyer986

loyer986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 28 październik 2015 - 21:16

Dostałem wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, chodzi o kwestię wyjaśnienia służebności osobistej mojej babci i mam następujące pytanie czy wraz z wyjaśnieniami muszę złożyć korektę na druku wniosku o płatność i tam wymienić załączniki? Czy wystarczy jedynie pismo przewodnie z załącznikami?

#25739 Share mario504

mario504

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 październik 2015 - 21:45

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25740 Share axe300

axe300

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 październik 2015 - 23:09

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

W krusie możesz sie ubezpieczyc, jako rolnik (czy to takie pilne/ważne?). Na vat? A musisz? Ja na vat przejde jak bede kupował nowe maszyny teraz mnie sie to nie opłaca.

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

Programu Młody Rolnik i Modernizacja Gospodarstw nie możesz łączyć! Kiedyś mozna było pieniadze z młodego dac jak wkład własny. Teraz jest tak że na MG nie mogą byc pieniądze ze środków publicznych czyli właśnie z MR. Jest to smutna wiadomość, bo sam tak chciałem zrobić.

Mam pytanie i to doś istotne
Brak wykształcenia, w programie MR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia. Obecnie uczęszczam na KKZ. 
Czy moge ubiegać sie o 60% z MG jako młody rolnik nie majac na chwile obecną wykształcenia? W rozporządzeniu nie wyczytałem nic o kwestii uzupełnienia wykształcenia. To tak jakby albo sie jest młodym rolnikiem albo NIE. Ubiegając sie o premie MR można uznać sie jako młody rolnik (bez zwgl na wykształcenie, bo wiadomo że młody rolnik musi je miec, albo musi je uzupełnić)