Skocz do zawartości

Zdjęcie

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik

77 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2013 - 20:46

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik W moim 5080M, rok 2012 :rolleyes: Podobnie było, podnośnik nie szedł płynnie w góre tylko takimi skokami z kierowaniem było podobnie raz ciągnie raz nie, wina była wadliwego filtra bo ciągnął lewe powietrze ( na oko nie szło tego spostrzec ) w wyniku czego zapowietrzała się hydraulika . Z tego typu ciągnikiem nigdy nie miałem do czynienia, więc dokładnie nie wiem gdzie tam co jest ale tak ogólnie napisałem co może być przyczyną ;) Ale przede wszystkim sprawdź poziom oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Dzisiaj, 10:59
  •  

#62 Share slawek75

slawek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:36

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Ja miałem ten sam problem. Myślałem, że to główna pompa, ale nie, wymieniłem filtr oleju i nie pomogło. Okazało się, że poszła rurka w środku pod dźwigniami biegów. Można to sprawdzić odkręcając obie dźwignie biegów, podnieść je w górę i dopiero że zauważysz. Jest dwie rurki, jeżeli która się mocno rusza to jest uszkodzona bo ma siedzieć sztywno w tych otworach. Jeżeli to rurka to czeka cię rozpoławianie ciągnika, bo z góry jej nie wyciągniesz.

#63 Share piot13579

piot13579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 17:05

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witam mam problem z jd 3030 gdy chodzi na wolnych obrotach to hydraulika cała mu siada co moze byc?? wszystko jest ok gdy zaczne jechac i obroty wzrosna około 1500.

#64 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:08

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Kolego piot13579 sprawdzałeś czy na wolnych obrotach, zbiorniczek nad pompą główną, (ten który skręcony jest z filtrem) jest pełny oleju?, bo jeśli nie, to pompa jest niedoładowana i to jest przyczyna padnięcia hydrauliki

#65 Share KrystianM

KrystianM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 16:41

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witam , czy ktoś mi może pomóc , w ciągniku John deree 3130 ( 84 rok) wspomaganie kierownicy nie wspomaga, na małych jak i na dużych obrotach podnośnik chodzi bardzo wolno ...
Proszę o kontakt

#66 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:31

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Może i zacina sie zawór bezpieczeństwa hydrauliki. Masz może jakiś schemat hydrauliki tego traktora? Bo szczerze mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek miałem do czynienia z takim traktorem.

#67 Share Pietja

Pietja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:08

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witam czy miał ktoś w pompie 23cm3 ciśnienie a słabo wszystko działało to zn hydraulika siłowa, bo odczuwam wrażenie że im bardziej podkręcam w niej zawór to ciśnienie niby rośnie ale kierownica i podnośnik wolniej reagują. Natomiast gdy odkręcam zawór ciśnienie spada ale podnośnik szarpie ale szybciej się podnosi. ?

#68 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:05

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik tez tak miałem... było tak jak kolega wyrzej wyrzej pisze. Pęknieta rurka, przez co nie działało wspomaganie i kierownica, dopiero na wysokich obrotach cos tam działało... u mnie wystarczyło zaspawac. juz 4 rok i chodzi elegancko :)

#69 Share kocio1986

kocio1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:18

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Ciśnienie kolego swoją drogą, ale najważniejszy jest wydatek pompy, może Twoja poprostu straciła już swój i dlatego tak się dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share radek0125

radek0125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:55

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoc

#71 Share viansa2003

viansa2003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 12:06

Witam! Również posiadam model 3130 od 8lat. I co nie co mogę podpowiedzieć. Męczyłem i męczę się ciagle z hydrauliką,po zakupieniu traktora wymieniłem po paru tyg wewnętrzną(zasilającą) pompę.
Najważniejsze to wymieniać systematycznie filtry! w tym modelu nie polecam kipowania przyczep, ogólnie oszczedzać wyjścia hydrauliczne! czemu? filtry w naszych JD są strasznie czułe, kipując przyczepy (niekiedy pozyczone)byłem zmuszony 3 razy w roku wymieniać filtr główny i oleje!
Stosować dobry! olej najważniejsze aby nie był za gesty- wtedy traktor gdy jest zimny słabo podnosi!Polecam i nawet servis poleca Titan Hydramot
Problemy z podnoszeniem
jest kilka filtrów jeden główny pod tylnym mostem, obok niego jest długi rurkowy filtr od pompy zasilajacej, w pompie głównej 43cm3 jest również filtr z metalowej siateczki również wypada go wyczyścic.
jeżeli filtry są czyste i dalej problemy z podnoszeniem najlepiej sprawdzic ciśnienie układu( zegar do 20barów podpinamy pod wykip)wynik powyżej 10bar jest odpowiedni.
Gdy ciągnik tylko słabo podnosi (a inne hydrauliczne rzeczy działają odpowiednio) usterką mogą być walnięte uszczelniacze na tłoku podnośnika,wtedy również traktor po zgaszeniu bedzie opuszczał maszynę. Można to naprawić bez zdejmowania kabiny. Aby zobaczyć czy to własnie taka usterka należy odkręcić korek wlewu oleju i podnosząc maszynę do góry obserwować czy olej nie rozchlapuje się z cylindra tłoka podnosnika. Jeżeli to taka usterka polecam oddanie całego cylindra do zakładu zajmującego się naprawiniem pomp(mam namiar na taki)założą uszczelką z fibry. Wychodzi naprawa o wiele taniej, i w przypadku porysowanego cylindra jest to najlepsza opcja, gdyż ja wymieniałem na zestaw naprawczy od JD i nowe uszczelniacze padły po 2 miesiacach.

Obecnie mam dalej problem z podnoszeniem gdyż po odkręceniu filtra na pompie głównej i wsadzeniu go ponownie ciśnienie jest powyżej 10bar gdy ciągnik popracuje z 2 dni ponownie ciś spada do 5 bar. Ponowne wyjęcie i wsadzenie filtra ciś 10bar.I tu zwracam się z prośbą może wiecie co to za przypadłość?
Jeżeli macie jakieś inne usterki piście śmiało po tylu latach obcowania z tym traktorem mogę pomóc. Dodany obrazek
Pozdrawiam

itajpaięasz możej wyiić pompe olu pdającą w skrzyn???czy o do robot??dewdięcznya pomć..aailepłaieś za tą pope??

Witam! Również posiadam model 3130 od 8lat. I co nie co mogę podpowiedzieć. Męczyłem i męczę się ciagle z hydrauliką,po zakupieniu traktora wymieniłem po paru tyg wewnętrzną(zasilającą) pompę.
Najważniejsze to wymieniać systematycznie filtry! w tym modelu nie polecam kipowania przyczep, ogólnie oszczedzać wyjścia hydrauliczne! czemu? filtry w naszych JD są strasznie czułe, kipując przyczepy (niekiedy pozyczone)byłem zmuszony 3 razy w roku wymieniać filtr główny i oleje!
Stosować dobry! olej najważniejsze aby nie był za gesty- wtedy traktor gdy jest zimny słabo podnosi!Polecam i nawet servis poleca Titan Hydramot
Problemy z podnoszeniem
jest kilka filtrów jeden główny pod tylnym mostem, obok niego jest długi rurkowy filtr od pompy zasilajacej, w pompie głównej 43cm3 jest również filtr z metalowej siateczki również wypada go wyczyścic.
jeżeli filtry są czyste i dalej problemy z podnoszeniem najlepiej sprawdzic ciśnienie układu( zegar do 20barów podpinamy pod wykip)wynik powyżej 10bar jest odpowiedni.
Gdy ciągnik tylko słabo podnosi (a inne hydrauliczne rzeczy działają odpowiednio) usterką mogą być walnięte uszczelniacze na tłoku podnośnika,wtedy również traktor po zgaszeniu bedzie opuszczał maszynę. Można to naprawić bez zdejmowania kabiny. Aby zobaczyć czy to własnie taka usterka należy odkręcić korek wlewu oleju i podnosząc maszynę do góry obserwować czy olej nie rozchlapuje się z cylindra tłoka podnosnika. Jeżeli to taka usterka polecam oddanie całego cylindra do zakładu zajmującego się naprawiniem pomp(mam namiar na taki)założą uszczelką z fibry. Wychodzi naprawa o wiele taniej, i w przypadku porysowanego cylindra jest to najlepsza opcja, gdyż ja wymieniałem na zestaw naprawczy od JD i nowe uszczelniacze padły po 2 miesiacach.

Obecnie mam dalej problem z podnoszeniem gdyż po odkręceniu filtra na pompie głównej i wsadzeniu go ponownie ciśnienie jest powyżej 10bar gdy ciągnik popracuje z 2 dni ponownie ciś spada do 5 bar. Ponowne wyjęcie i wsadzenie filtra ciś 10bar.I tu zwracam się z prośbą może wiecie co to za przypadłość?
Jeżeli macie jakieś inne usterki piście śmiało po tylu latach obcowania z tym traktorem mogę pomóc. Dodany obrazek
Pozdrawiam

witam,pamiętasz możę jak wymienić tą pompe?dużo to roboty?ile daałeś za pompe?

#72 Share tedek2

tedek2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 26 kwiecień 2014 - 20:09

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witam może ktoś wie gdzie są dokładnie zawory zwrotne?

#73 Share Rafal_john3140

Rafal_john3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:32

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik Witam :)
Mam JD 3140 i problem jest tego typu:
Bardzo powoli podnosi sie podnosnik (i to tak tylko na wysokim gazie), podobnie klapa belarki podpieta w tylne wyjscia, zacina sie orbitrol.
Dzisiaj zaczopowałem najpierw dojscie oleju do rozdzielacza- nic nie pomogło. Podobnie zrobiłem z orbitrolem. Wiem,że hydraulika w tym modelu jest zintegrowana i w zwiazku z tym mam pytanie: co moze byc przyczyna tego stanu, gdzie znajduja sie ewentualne zawory i jak je sprawdzic.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

aaaa

I zapomniałem dodac ze olej w zbiorniczku nad pompa główna jest. Filtry w porzadku itd...

Edytowany przez Rafal_john3140, 16 lipiec 2014 - 20:34.

#74 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:36

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik dobrze było by zmierzyć ciśnienie wyjścia na pompie -tej z przodu ( ktoś już opisywał jak to zrobić)

#75 Share tedek2

tedek2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Sport,motocykle

Napisany 29 lipiec 2014 - 21:19

3130 nie działa wspomaganie i podnośnik zawor cisieniowy jestbw pompie z przodu w plecaku i jest ich jeszcze kilka ale nie wiem gdzie dokladnie

#76 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:34

witam mam taki problem ostatnio przy oraniu nagle zaczelo cos stukac w moim jelonku 2130 4x4 i jest brak skretnosci ninimalnie kola sie rusza i kierownica staje deba podnosnik podnosi. co to moze byc??? pomocy

#77 Share mateusz1634

mateusz1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 14:50

witam  mam taki problem z 3130 słaby przedni napęd i wspomaganie działa po chwili czy to jest wina przedniej pompy  filtry i olej wymieniony  czy można jakoś zwiększyć ciśnienie jak jest za małe i gdzie najlepiej podłączyć zegar do pomiaru dodam że podnośnik działa ok i kiper też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#78 Share Rafi2016

Rafi2016

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:14

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.