Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gruber na gęsiostopkach z pielnika

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 02 lipiec 2010 - 14:02

Gruber na gęsiostopkach z pielnika Hej!
Pewnie uznacie że głupi pomysł ale myślę o zrobieniu do mojego ursusa agregat podorywkowy i już miałem kupować normalne sztywne łapy z oryginalnego ale tak mnie naszło, że gęsiostopy są też w pielnikach do warzyw. I znalazłem w grene gęsiostópkę o szerokości 260mm razem z trzonkiem za 36zł więc kupiłbym 7sztuk i do tego ramo a za to 2 wałki strunowe. Co o tym myślicie??
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gruber na gęsiostopkach z pielnika Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 lipiec 2010 - 15:13

Gruber na gęsiostopkach z pielnika myślę że praca gęsistopki w miarę pulchnej ziemi w redlinach a podorywka twardego ścierniska to co innego, więc na podstawie oględzin gęsiostopek w moim obsypniku to nie przejdzie na dłuższą metę

#3 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 02 lipiec 2010 - 17:07

Gruber na gęsiostopkach z pielnika na jakies piaski to moze i to by bylo dobre ale u mnie w glinie to bys nie ujechal tam i z powrotem nawet.

#4 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 18:57

Gruber na gęsiostopkach z pielnika Też myślę że to będzie za słabe na ścierniska ;)

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:29

Gruber na gęsiostopkach z pielnika Kolego nie bez przyczyny taki gęsie stópki są montowane w pielaczach, ponieważ swoimi gabarytami i włsnościami odpowiadają powierzonym zadaniom, oczywiście że możesz spróbować ale ja myślę że ujedziesz max kilkaset metrów i już będą zagięte do góry, niestety taka jest prawda, pomysł moim zdaniem nie przejdzie. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mateuszc360

mateuszc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:58

Gruber na gęsiostopkach z pielnika ja objezdzalem buraki i bylo tak twardo ze gesie stupki nie chcialy wchodzic wiec na kazdej powiesilem obciaznik 25 kg jedna sie ulamala 3 zgioly sie w bok moim zdaniem nie ujedziesz z tym za daleko

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 21:40

Gruber na gęsiostopkach z pielnika Ale można dopasować też gęsiostopke na ząb wąski od kultywatora to może zdać egzamin, amortyzowany. koszt redliczki 2,60 zł ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#8 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 06 lipiec 2010 - 09:58

Gruber na gęsiostopkach z pielnika o tym też myślałem żeby na szeroki ząb od kultywatora założyć gęsiostopkę. Jednak mnie przekonaliście że to będzie za słabe i kupie jednak oryginalne mocowanie z grubera.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 08 sierpień 2010 - 10:17

Gruber na gęsiostopkach z pielnika Powiem tak te gesio stopi tobie nie wytrzymaja obciazenia zaraz sie pogna na bok lub polamia sam. Aco to tego kurtywarora to tez glupi pomysl jak na sciernisko sam to zeszlym roku praktykowalem maszyna wygladala fajnie ale jak zaraz weszla w ziemie tam gdzie mieko to jak cie moge ale tam gdzie twardo zaraz sie powyginaly do tylu i to bylo tyle zabawy mojej z tym. :) 

A w tym roku to mysle nad gruberem tyle ze sam go chce robic samemu a jak narazie wyliczylem 7 lap to koszt jakies 2tys zl w tym ( grządziel, nożne, sercówka, i uchwyt lemieszy)  a do tego jeszcze rama liczyc 1tys w tym oczywiscie licze tez wal strunowy zrobiony samemu z plaskownikow, no i jakis 1tys to te taleze tnace znalazlem take na allegro 6czy7 talezy z trzymakami + uchwyt do walu strunowego. I to daje razem jakies 4tys czyl to az tak wiele nie jest w porównaniu do nowego czy uzywanego ale wiesz za to co masz samemu zrobione. A jeszcze 1 cale prace zwiazane z wykonaniem to we wlasnym zakresie :)