Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ozzy

ozzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:54

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą Witam wszystkich,Temat założony z prośba kolegi otoz ;
Musieli z Ojcem wymienić tylna pokrywę rozrządu w MF 255( silnik jak w 3p) bo była pęknięta a co za tym idze musieli ściągnąć głowice by wyjąc wałek rozrządu, wszystko ładnie skręcili wymienili pokrywę, uszczelkę pod głowicą wałek rozrządu wsadzili jak był(pozaznaczali na trybach rozrządu jak było wcześniej) no jak wiadomo wtryski trzeba było wyciągać tylko głowice przykręcali zwykłą nasadką z rura na wyczucie... no i teraz nie chce odpalić, leci biały dym z komina i! z pokrywy zaworów tym takim wężykiem i wlewem do oleju do silnika, jak wlewają troszeczkę benzyny do kolektora ssącego i ja podpalaja to go "chwyta" ale nie pali...

Co Może być przyczyna ?
Proszę o Pomoc< Pozdrawiam
Jestem jaki jestem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:35

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą Prawdopodobnie pękła głowica i nie ma kompresji stąd ten biały dym, ja tez swoją przekręciłem kluczem rurowym rok temu to teraz ciagle tą uszczelkę wywala. Oddać głowicę do planowania i sie dowiedza czy jest cała. Na forum było już tyle razy pisane o planowaniu głowicy, wiem bo sam niesplanowałem to mi wodę wywalało z chłodnicy ale o dziwo odpalił.

Edit: teoretycznie to nie musieli głowicy ściągać, przynajmniej tak jest w książce, wystarczyło zdjąć klawiaturę.

Edytowany przez grzegorz508, 08 czerwiec 2010 - 20:42.

#3 Share ozzy

ozzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:49

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą Jeżeli twoja hipoteza z pęknięta głowica się sprawdzi to będzie problem.
w teorii to może tak jest ale czy w praktyce? nie wiem ja tego nie widziałem

Edit: Możliwa będzie ewentualna naprawa pękniętej głowicy czy nie?
Bo koszt nowej jest ogromny!

Edytowany przez ozzy, 08 czerwiec 2010 - 20:52.

Jestem jaki jestem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 11:45

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą U mnie była spawana, ale to nie jest dobre wyjście, bo w tym roku juz była wymieniana uszczelka. Muszę kiedyś się zebrać i kupić nową. Na allegro widziałem za 500 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 08:50

Nie pali po wymianie uszczelki pod głowicą Może głowica nie pękła jesli przed "naprawą" nie dymił. Najprawdopodobniej głowica do planowania lub coś nie tak z uszczelką. Przy skąłdaniu głowicy trzeba oczywiście na nowo wyregulowac zawory.