Polecane posty

mariuszd93    559

te siłowniki z ogłoszenia są od modelu 62 0 mają o 5 mm większą średnice. poszukuje oryginalnych siłownikow, gdyż w mojej 44 gdy ją kupilem są zamontowane jakieś nieoryginalne, o odpowiedniej długości i skoku, ale mają dużo większą średnice i są przez to za mocne. dzięki temu bele wychodzą zbite jak kamienie, ale zegar przez to nie pokazuje prawidłowych wartości i przez to w tym roku połamałem już 2 walce i mnustwo razy pękały mi łańcuchy.

Trochę późno piszę , ale moim zdaniem średnica siłowników nie jest prolemem , tylko zawór prawdopodobnie podparty , a że zegar nie pokazuje prawidłowych wartości , to może jest uszkodzony?

Chyba że długość nieodpowiednia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@Piotrek1975 jeżeli zębatki jeszcze nie są bardzo ostre (najbardziej zużywa dolną zębatkę) to możesz zmienić łańcuch na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

No ta na dole nie jest za bardzo więc nie wiem, chyba trzeba będzie wymienic wszystkie zębatki na tylnej klapie i łańcuch ale to już będzie i koszt ładny 200 zł jedna wychodzi z przerobieniem bo trzeba dotaczać tak mówił gość ze sklepu .

 

Dzięki morfi81@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Trochę późno piszę , ale moim zdaniem średnica siłowników nie jest prolemem , tylko zawór prawdopodobnie podparty , a że zegar nie pokazuje prawidłowych wartości , to może jest uszkodzony?

Chyba że długość nieodpowiednia

 

 

widzisz kolego, średnica siłownika ma spore znaczenie, gdyż większym siłowniku znajduje się więcej oleju i potrzeba większej siły aby go sprężyć do odpowiedniej wartości na zegarze. jeżeli w momencie rozpoczęcia belowania na zegarze jest 200 bar, to żeby bela dała radę "wyrównać" to ciśnienie, napierając na klapę, przy większych siłownikach , musi być bardziej zbita niż przy oryginalnych. jeśli siłowniki są za mocne, to klapa nie daje rady się uchylić i coś musi puścić. niestety tym czyms są bębny zwijające . Mam nadzieję że dośc jasno napisałem o co mi chodzi.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie potrzeba większej siły , tylko więcej oleju żeby wytworzyć jakieś tam ciśnienie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ale jeśli chodzi o prasę, to bela musi wytworzyć większą siłe na komorę, która to wywołuje nacisk na siłownik i olej w nim znajdujący, żeby podnieśc ciśnienie na manometrze prasy


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W zasadzie masz rację bo jeśli jest większa średnica, to uchylenie komory np o 5 cm, nie wywoła takiego ciśnienia jak w mniejszej średnicy siłownika


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Przy oryginalnych siłownikach (o mniejszej średnicy-42mm) jeśli bela jest zbyt zbita, to komora uchyla się wywołując wzrost ciśnienia w siłownikach. Te rozchodzą się i ta zmiana jest widoczna na zegarze. W moim przypadku siłowników (o większej średnicy-60mm) jeśli bela jest zbyt zbita , to komora nie uchyla się gdyż siłowniki dają radę utrzymać ją zamkniętą. Ciśnienie w siłownikach nie wzrasta i dlatego nic nie widać na zegarze.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirfarm    2

Witam

 

Panowie jestem szczęśliwym posiadaczem prasy claas rollant 44s tylko mam mały problem zapycha mi się słoma między walcami a "konstrukcją " prasy. Pytanie jak zdjąć te walce ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

o które walce ci dokładnie chodzi?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

zapycha Ci się bo masz prowadnice podbieraka i łozyska prowadzące tą dranke do której są przymocowane palce już wyrobione. Wymień łożyska i kup nową (400zł) prowadnice lub zregeneruj we własnym zakresie i nie bedzei się zatykać. Miałem taki problem i teraz po wymianie jest cacy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

na allegro jest dostepna albo na tablicy.pl poszukaj dobrze powinna być a lożyska to wszedzie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Prowadnica nie ma tu nic do tego (no chyba że jest pęknięta ale wtedy podbierak się nie chce obracać), a łożyska jak się rozlecą to słychać takie synchroniczne do obrotów pukanie (częste rozpadanie się tych łożysk charakteryzuje się właśnie zużyciem prowadnicy- zbyt duży luz między górą a dołem)

A te widełki dopychające między komorą a podbierakiem są sprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Skoro prowadnica nie ma nic do zapychania, to co może mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Widełki między podbierakiem a komorą pracują poprawnie? Pałąk dociskowy materiał (takie druty) nad podbierakiem jest zamocowany (może jest za wysoko ustawiony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Wedlug mnie prowadnica ma znaczenie, sam mialem taki problem jak kolega wyzej i poprzez wymiane prowadnicy problem ustapil. Prowadnica ma znaczenie bo: jest w ksztalcie miej wiecej ''banana'' i te koncowki tego banana poprostu sie zdarly i palce podbieraka nie dopychaly slomy do samego zabieraka slomy(tego czegos co jest za podbierakiem) tylko wlasnie powodowalo wstepne zbijanie slomy w gruby pek(ktory tworzyl zaraz przed zabierakiem) a to wszystko przez to ze palce chowaja sie zawczesnie nie doprowadzaja slomy bezposrednio do tego zabieraka. Ten wlasnie zbity pek slomy popychany przez zabieraka przesuwa sie dalej (w skutek nabierania nowej slomy przez podbierak) i blokuje obkrecenie sie beli. Tak to wygladalo u mnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie wiem co ty miałeś tam za prowadnice ale grubość ścianki nie przekracza 1cm- zużycie na przełomie 0,5cm nie zmieni zbytnio kąta nachylenia zęba podbieraka. Druga sprawa końcowa faza posuwu materiału na podbieraku przez daną grupę zębów jest praktycznie nie realna gdyż one ustawiają się w pionie i wędrują tak do dołu za to kolejny rząd zębów przejmuje to zadanie dopychając materiał zebrany materiałem przesuwanym (czyli słoma dopychana jest słomą). Wtedy może wystąpić efekt spiętrzania się materiału (słomy). Przeciwdziała temu pałąk nad podbierakiem który wyrównuje bieg prasowania się słomy i ogranicza efekt spiętrzania- wystarczy ustawić jego wysokość nad podbierakiem względem prędkości pracy i wielkości pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Co do palakow to sie zgadzam. Wiem jak dziala podbierak, bez przesady ; D Jednak nie zrozumiales mnie, nie mialem na mysli zuzycia pod katem grubosci tej pulki,tego ''banana'' po ktorym chodza lozyska. Chodzilo mi o to ze ten ''banan'' ta polka poprostu skrucila sie, zdarla sie jej cala grubosc na koncach lub na jednym z nich i lozysko nie ma juz po czym sie slizgac i za wczesnie spada razem z palcami na dol nie dopychajac slomy do konca. Niech kolega zdejmie oslone, pokreci podbierakiem i przyjrzy sie czy ma wszystkie lozyska. Jesli chociaz jedno jest rozwalone to na 100% jest to wina prowadnicy bo poprostu sie wydarla.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf12    8

Kupiłem rollanda 44 i zastanawiam się jak połączyć przewody hydrauliczne jeden z nich jest jest oznaczony

 

pomóżcie jeszcze mi co zrobić z elektryką jest tam wtyczka 3 pin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

we wtyczce jest 2 przewody (-i+) plus podłacz od akumulatora, a przewody hydr. do rozdzielacza dwustronnego działania, a 3 jak jest to do podbieracza na drugi rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Twój claas jest z siatką czy bez?

Jesli jest z siatką to te przewody elektryczne potrzebnę są do dania zasilania na elektrozawór, to zasilanie musi byc na elektrozaworze podczas pracy, jeśli nie bedzie zasilania to belarki nie otworzysz. Jak byś miął jeszcze jakieś pytania dzwoń 517 573 075

Edytowano przez Kamil0012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf12    8

Dzięki! claas jest bez siatki. W sobote postaram się ją uruchomić. Napisze jak poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf12    8

Claas ma chodzić z zetorem 16145, czy mogę włączyć wom na 1000 obr? czy lepiej żeby 360-3P ją ciągnął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj