Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem twardej wody w chlewni

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:02

Problem twardej wody w chlewni Mamy problem z rozpuszczaniem leków w twardej wodzie. Albo się nie rozpuszczają, albo wytrąca się osad lub galareta w instalacji wodnej, która zapycha poidła. Może ktoś ma to radę? Będę wdzięczna za radę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem twardej wody w chlewni Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:10

Problem twardej wody w chlewni No na to chyba jako takiego sposobu nie ma:/ jedyna możliwość to zamontowanie filtra przed dozownikiem...

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2010 - 18:40

Problem twardej wody w chlewni Dosypuj calgonu, a tak na serio to najlepsze będą filtry, można założyć kilka pod rząd i myślę ze problem twardej wody zniknie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 maj 2010 - 18:41

Problem twardej wody w chlewni

No na to chyba jako takiego sposobu nie ma:/ jedyna możliwość to zamontowanie filtra przed dozownikiem...

Mamy już 2 węglowy i zwykły można jeszcze żywiczny ale starcza na ok 300 l wody co przy obsadzie 220 szt słabo się sprawdza. Ostatnio czytałam o montowaniu zmiękczaczy wody lub tzw. osmozie, ale dokładnie nie wiem czy sprawdziłoby się to w chlewni. Powiem szczerze że czasami można dostać szału kiedy o 22.00, okazuje się że poidła są zapchane i trzeba wszystkie czyścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 17 maj 2010 - 18:51

Problem twardej wody w chlewni Ja też bym właśnie poszedł w jakieś filtry. A czy np; zastanawiałeś się nad wybiciem jakiejś studni ???

#6 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 maj 2010 - 19:00

Problem twardej wody w chlewni Też miałem swego czasu problem z zatkanymi poidłami po dozowniku problem rozwiązała moja weterynarz która zaleciła po skończeniu dawania leku przez 7 dni dodawać do wody baracid 100ml/1tysl wody problem sie rozwiązał wiec warto w twoim przypadku spróbować ;)filtry w tym wypadku niewiele pomogą...
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 14:13

Problem twardej wody w chlewni U mnie problem występował po zakończeniu kuracji lekiem, i rozpoczeciu podawania kwasu (mrówkowego) Kwas rozpuszcza wszystkie złogi i zapycha poidła.
Moje sposoby: Po zakończeniu tuczu płukanie instalacji stężonym kwasem, który ladnie wszystko usuwa.

Zastanawiam się nad filterkiem siatkowym przed każdą baterią poideł, wtedy byłby jeden filterek do czyszczenia a nie 20.