Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, pala92 napisał:

Daro44 ile l/ha dawałeś nurelle?

daj sobie spokój z nurelle . chloropiryfos  nie bierze stonki a cypertymena za mało jej jest w nurelle żeby co kolwiek wzieła .

proteus albo kohinor i stonka zniknie.

tak jak napisał nurelle za wczasu to moze i zatrzyma ale jak jest sporo to zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Czy mogę zmieszać litr CarialStar z Pytonem? Mam nieco ponad 2ha ziemniaka, CarialStar mam tylko litr, więc na ok. 1,6ha. Nie usmiecha mi się latać dwa razy opryskiwaczem, bo jeden wyjdzie na 1,6 ha, drugi na 0,5 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, ZYLA napisał:

Czy mogę zmieszać litr CarialStar z Pytonem? Mam nieco ponad 2ha ziemniaka, CarialStar mam tylko litr, więc na ok. 1,6ha. Nie usmiecha mi się latać dwa razy opryskiwaczem, bo jeden wyjdzie na 1,6 ha, drugi na 0,5 ha. 

to półtora litra pytona to jak na psa gnot na 2ha

teoretycznie to sam carial powinien starczyć a w praktyce jest cięki przy tej dawce.

ta mieszanina nie ma sensu przy tak małej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Tu nie chodzi o jakiś nadzwyczajny efekt mieszaniny. Chodzi o to czy nie wyjdzie tak ze w mieszaninie wyjdzie i tego i tego za mala dawka, a jedna substancja nie wspomoże drugiej. Zwyczajnie wolał bym zrobić to za raz, a że chciałem spróbować tego Cariala to tak niewygodnie wyszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
2 godziny temu, pala92 napisał:

Daro44 ile l/ha dawałeś nurelle?

Nurelka własnej roboty czyli 0,55 l chloropyrifosu i 0,25 sherpy ( cypermetryna )

 

1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Czy mogę zmieszać litr CarialStar z Pytonem? Mam nieco ponad 2ha ziemniaka, CarialStar mam tylko litr, więc na ok. 1,6ha. Nie usmiecha mi się latać dwa razy opryskiwaczem, bo jeden wyjdzie na 1,6 ha, drugi na 0,5 ha. 

Jak ma zostać to go wypryskaj i tyle chyba ze dokupisz pytona a carialem polecisz w dawce 0,5 l teraz  a potem pyton w pełnej.

 

Ja przy grzybówce daje 150 litrów wody na hektar, drobno kropliste opryskiwanie, praktycznie mgła na zwykłych żółtych dyszach i naprawdę jest lepszy efekt pokrycia niz robić na antyznoszeniówkach nawet średnia krople i 200-250 l /ha. Warunek oczywiście wieczór, umiarkowana temperatura i brak wiatru. Oczywiście jak ktoś ma nie duże ilości to 300 litrów /ha jak najbardziej i drobna kropla

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Tu nie chodzi o jakiś nadzwyczajny efekt mieszaniny. Chodzi o to czy nie wyjdzie tak ze w mieszaninie wyjdzie i tego i tego za mala dawka, a jedna substancja nie wspomoże drugiej. Zwyczajnie wolał bym zrobić to za raz, a że chciałem spróbować tego Cariala to tak niewygodnie wyszło. 

tylko że nie jest ta sama substancja żeby to wzmocniło cariala. 1/4 dawki innego składnika (pyton) dokładnie  to w niczym nie pomoże

żeby coś dodać byle się pozbyć tylko resztek to głupiego robota

też dałem 1litr na 2ha 700l wody i efekt mizerny. 

szkoda kasy na ten środek

 

9 minut temu, Daro44 napisał:

Nurelka własnej roboty czyli 0,55 l chloropyrifosu i 0,25 sherpy ( cypermetryna )

 

Jak ma zostać to go wypryskaj i tyle chyba ze dokupisz pytona a carialem polecisz w dawce 0,5 l teraz  a potem pyton w pełnej.

 

Ja przy grzybówce daje 150 litrów wody na hektar, drobno kropliste opryskiwanie, praktycznie mgła na zwykłych żółtych dyszach i naprawdę jest lepszy efekt pokrycia niz robić na antyznoszeniówkach nawet średnia krople i 200-250 l /ha. Warunek oczywiście wieczór, umiarkowana temperatura i brak wiatru. Oczywiście jak ktoś ma nie duże ilości to 300 litrów /ha jak najbardziej i drobna kropla

 

 

też kiedyś robiłem żółtymi zwykłymi  ale jak sie rozkalibrowały zmieniłem na niebieskie i te 340 to starcza na 1ha

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Podzielę zwyczajnie zabieg na dwa razy. 

Też pryskam żółtymi. Brak wiatru, ciśnienie, oprysk po 20 i mgła wniknie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jestem po:

T1. Pyton

T2. Ridomil

Zastanawiam sie co dalej. Plantacja na razie bez chorób.

Cabrio, Carial Flex...? Planuje jeszcze ze 2-3 razy kończąc Revusem/Altimą

Może powtórzyć Pytona?
 

@Daro44 Aż tak w tym roku boisz się u nas na Pomorzu alternariozy? Podrzuć zatem jakiś pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

W czym znalazłeś najtańszy mankozeb?

Dajesz o tej porze jeszcze mocznik? Ja trochę sie boje i ograniczam go tylko do pierwszych zabiegów (legendy o ciemnieniu miąższu, pustych przestrzeniach w środku...)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
53 minuty temu, tobago napisał:

W czym znalazłeś najtańszy mankozeb?

Dajesz o tej porze jeszcze mocznik? Ja trochę sie boje i ograniczam go tylko do pierwszych zabiegów (legendy o ciemnieniu miąższu, pustych przestrzeniach w środku...)

 

Indofil chyba jest najtańszy, moze tez być pencozeb. Ja mam skrobie to wale mocznik do sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Słabo trochę bo kilka dni temu jechałem Ridomilem a tam przeciez 64% mankozebu.

Myślę że dam pełne 2,5l Cabrio Duo. Czy mimo wcześniejszego mankozebu radzisz go jednak dodać?

 

No i co z nowszymi środkami typu Carial Star, Syngenty czy Banjo Forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Grzyby atakują, a tu wieje że zabiegu nie mogę wykonać, T2 się opóźnia i sa efekty 😬

20180629_092844.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
46 minut temu, ZYLA napisał:

Grzyby atakują, a tu wieje że zabiegu nie mogę wykonać, T2 się opóźnia i sa efekty 😬

20180629_092844.jpg

To nie grzyb


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, przemol87 napisał:

To nie grzyb

to zdradz nam co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Mi to bardziej wygląda na oparzenie słoneczne. Zaraze masz po prawej

 

20180630_170224.jpg

20180630_170235.jpg

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Przyznam miałem problem z diagnozą, czy to zaraza, czy alternarioza i nadal mam. Choc skłaniam się ku zaawansowanej alternarii. Były te dwa dni upału to może faktycznie bo wcześniej nie zauważyłem objawów. Co ciekawe na pędach też to występuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Porównaj moje zdjecia ze swoją plantacja.

Po lewej przebarwienia wystepuja rowniez na łodydze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

I to po lewo to jest przypalenie? Przyznam pierwszy raz się z tym spotykam, a sadzimy ziemniak odkąd pamietam.  Odmiana to Vineta. Irga obok bez objawów. Dodałem z wczoraj zdjęcie do galerii. 

Mocno to chyba szkodliwe nie jest? Trochę jestem spokojniejsz bo nwm kiedy wyjadę z odgrzybianiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakich to ludzie głupot nie wymyślą  xD  oparzenie słoneczne :D Ale bajdurzycie :D

A ile lat chłopie sadzisz to vinete od kwalifikatu ?

Vineta to jest ziemniak szczególnej troski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj