Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 95 czy New Holland TD5030

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:49

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Witam

Założyłem nowy temat, bo zależy mi na szybkim doradzeniu ciągnika.

Jak w temacie: mam do wyboru praktycznie w tej samej cenie Zetora Proxima 95 (dodatkowo szerokie gumy - tył, obciążniki przód - 200kg, rewers)i New Hollanda TD 5030 (dodatkowo pneumatyka)

Ciągnik będzie jak główny. POsiadam ok 30ha ziemi uprawnej, klasy II - VI, od piasków po ciężkie gliny.
Zakres prac dla ciągnika to:
Pług 4 skibowy
Brona talerzowa - 3 metry
Brony ciężkie - piątki
Agregat uprawowy - 3 metry
wały Cambridge - 4 metry
dodatkowo transport ziarna w żniwa no i prasa belująca Sipma.

CZekam na propozycje

Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 35

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 55580.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 95 czy New Holland TD5030 Dzisiaj, 07:17
  •  

#2 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:57

Proxima 95 czy New Holland TD5030 ciekawe porównanie ...
jeżeli chodzi o markę to ja bym wybrał NH ale jeżeli zaleci na mocy to bierz zetora bo 95 ma więcej km od TD5030...
sam stałem przed wyborem Zetora proximy 85 i NH TD5030 i wybrałem NH bo spełnia moje oczekiwania: zwrotniejszy, krótszy, a taki ciągnik jest mi potrzebny..
a jaką masz hodowlę bo to też jest istotne :)

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:07

Proxima 95 czy New Holland TD5030 dziwne porównanie ale decyduje widocznie cena a ta przy wyborze ciągnika powinna mieć raczej drugorzędne znaczenie, ale do konkretów

jak zetor z rewersem to skrzynia 12/12 czyli tyle samo biegów co NH ale za to o ok 15 koni więcej więc wybór jest prosty ZETOR bo z tymi maszynami co podałeś to ten NH może mieć ciężko albo nawet bardzo ciężko

#4 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:11

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Weż NH mysle że bedzie lepszy od zetora

post bez uzasadnienia

Edytowany przez andrzej2110, 15 kwiecień 2010 - 10:06.

#5 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:15

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Osobiście uważam, że jeśli ma być jako główny ciągnik to bardziej się sprawdzi zetor - NH 5030 nic specjalnego w sobie nie ma - mała kabinka, krótki, dopłata nawet za pneumatykę... no i parę kucyków mniej też ma znaczenie.

#6 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:21

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Ja też uważam że jeśli ci na mocy zależy to bierz zetora,Mocne i trwałe ciagniki,w tym NH nic specjalnego znowu nie ma ,a w zetorze masz większą moc i napewno zrobisz coś szybciej takie jest moje zdanie.Dasz prawie tyle samo kasy a masz większą moc :)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#7 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:25

Proxima 95 czy New Holland TD5030 agro973
Może jakieś argumenty :)
jarekmalina
My też staliśmy przed wyborek NH TD 5030 a Proximą 85.Wybraliśmy Zetora i jak narazie jest ok ,chodź ma za mało mtg żeby konwersować:)

#8 Share PawelS

PawelS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:37

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Jeżeli do ciężkich prac to bym stawiał na zetora !! Cięższy mocniejszy oraz lepszy komfort większa kabina , więc bym się nie zastanawiał z 4 skibowym pługiem NH 80 konny miałby ciężko na II klasie ziemi, a dla zetora jak znalazł
NH bym wybrał osobiście do tura mniejszy zwrotniejszy krótszy

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:55

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Mi też się wydaje że Zetor będzie lepszy od Nh dlatego że jest to mocny i ciężki traktor ma komfortową kabinę no i kilka koni więcej od Nh. wybór należy do ciebie :)
red power

#10 Share mateusz7245

mateusz7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:18

Proxima 95 czy New Holland TD5030 jeśli chodzi o moc to też bym brał Zetora , no bo NH z tymi maszynkami co podałeś to by miał ciężko , na pewno z Zetora będziesz zadowolony :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:32

Proxima 95 czy New Holland TD5030 ja tez proponuje zetora z powodu mocy . obslugi , czesci ewentualne po gwarancji tez beda tansze niz do nh

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:51

Proxima 95 czy New Holland TD5030 co do części to bym dyskutował, ale to nie zmienia faktu że jak już wcześniej pisałem zetor w tym porównaniu "miażdży" przeciwnika

#13 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 04:51

Proxima 95 czy New Holland TD5030 New Holland z pługami da sobie rade będzie dobrze śmigał ( wiem bo mam TD85D ). Z agregatem uprawowym też da sobie radę. Uważam że sobie z każdym z tych sprzętów poradzi. A brona talerzowa z jaką wagą i czy ma tylni wał ??? NH na pewno jest mało awaryjny. Śmigam już na NH od 2003r. i do tej pory nie miałem praktycznie awarii .

#14 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 kwiecień 2010 - 05:55

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Ja przykładowo na żetora nawet patrzec nie chcem od pewnego czasu chodz miałem taki sam dylemat jak wybieral ciapaja ale zdecydowanie brałem NH, i wcale bym nie powiedzial że to porównanie jest nie trafne, bo może NH ma niby 15km mniej jak w temacie pisze, ale za to ma znacznie wiekszy pryrost mocy. Ja do tej pory nie dalem rady swojego zywcem zadusic, a kumpel co raz gaz do dechy i tak jak obroty schodzą do 1200 zdycha w plugu.
Takie moje zdanie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#15 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 05:56

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Weź NH ale nie td5030 tylko td5050 bo ten ma tyle mocy co proxima 95... ja mam TD5030 i jestem zadowolony...

#16 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 15 kwiecień 2010 - 12:13

Proxima 95 czy New Holland TD5030 widzę, że przeważają opinie za zetorem i ja skłaniam się ku temu by Ci też tak doradzić, co do argumentacji to wszystko zostało juz w sumie napisane. Moim zdaniem nie ma bezawaryjnych marek, są może czasami mało awaryjne egzemplaże, ale wyjątek tylko potwierdza regułę. Wiele zależy też od właściciela, w myśl zasady jak dbasz tak masz. Na 30 ha żaden z tych ciągników krzywdy mieć nie będzie, choć faktycznie te 15 koników sprawi, że zetor będzie miał lżej. Nh też by sobie pewnie z tym sprzętem poradził, ale w niektórych warunkach silnik byłby obciążony na maxa, a to wiąże się z większą możliwością szybszego jego zużycia i wystąpieniem pierwszych usterek.

#17 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 12:33

Proxima 95 czy New Holland TD5030 ursuss, wiem że TD5050 jest mocniejszy ale jest także różnica w cenie. a mi zależy zeby nie przekroczyć 130tys zł. w tej cenie jest proximka 95 i TD5030.
Zetorki dużo palą, i to mnie w znacznym stopniu odstrasza :)

talerzówka waży ok 650kg
dotychczas robiłem w tym sprzęcie ursusem 4514 i ma ciężko trochę(na glinach w 3 skibach orka) a poza tym on jest w turze i chcę mieć ciągnik do tura i do prac polowych oddzielny.

A co do hodowli to chowam trzodę chlewną w cyklu zamkniętym ok 300 sztuk (20 loch). Chlewnia na głębokiej ściółce.
dziękuję za porady. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to prosze pisać

Pozdrawiam

#18 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 13:44

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Do 130 to kupilbys napewno jeszcze Proxime Plus 85 i jak by dobrze wytargować to i Proximę Power 85 ale to juz golas. Zastanów sie dobrze bo w sumie w Plusie masz juz bieg pod obciążeniem, wiecęj wyjsc hydrauliki i wom elektrohydraulicznie zalaczany. W powerce to jzu wogole luksus to jest i rewers elektro-hydrauliczny, 2 polbiegi i sprzeglo w guziku i jest dluzszy o 13 cm co pomoglo by w uprawie. A jesli tylko te 2 modele Cie interesuja to chyba jednak dał bym glos Zetorowi. Jest ciezszy, ma wieksza mase i to taki masywny ciagnik akurat do upraw. Nh wydaje sie mniejszy i nadawalby sie moze lepiej do tura ale jednak te 15km roznicy robi swoje. A na dodatek silnik w Nh z 3.2 litra wyciagniete 82 km chociaz liczac wedlug tej samej normy co zetor to bedzie jakies 75/76km to moze byc to wyżyłowany silnik jednak.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#19 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 15 kwiecień 2010 - 14:34

Proxima 95 czy New Holland TD5030 jarek malina, weź pod uwagę przy spalaniu, ze zetor nię będzie tak obciążony w uprawie jak Nh i spalanie będzie relatywnie mniejsze. Silnik obciążony na maxa spali zdecydowanie więcej. Ostatecznie to są jednak Twoje pieniądze i Ty zdecydujesz, my tylko wyrażamy swoje opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 14:41

Proxima 95 czy New Holland TD5030

Nh też by sobie pewnie z tym sprzętem poradził, ale w niektórych warunkach silnik byłby obciążony na maxa, a to wiąże się z większą możliwością szybszego jego zużycia i wystąpieniem pierwszych usterek.

Ja powiem tak choć zetor mocniejszy to prędzej zacznie się psuć. Wiem to z doświadczenia u moich kolegów co jakiś czas zetory rozbierają, narzekają jak nie wiem na tą markę. Ostatnio to silnik jednemu się zatarł.

Dodaj odpowiedź