Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    161

Nie mam pojęcia ile kosztuje i co to za farba. Przypomniałem sobie że są też folie na tunele co woda się nie skrapla na nich. Ale trzeba dać nie pod samą blachą tylko trochę odstępu żeby nie grzało jej.ale nie wiem jak zachowa się konstrukcja dachu bo pewnie jest drewniana i z czasem może pleśnieć jak nie będzie przewiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Hahahaha widzę że ktoś pożałował parę groszy na membranę paro przepuszczalna pod blachę. Powiem tyle pokryłem wiatę na maszyny blachą po łatkach normalnie i po roku zerwałem całość, bo co zajdę z rana a szczególnie teraz gdy w wiacie jest zimniej jak blacha i się rosi normalnie latem jak jest rosa to w środku z pod blachy mżawka padała. Może to głupie ale radze nie pożałować parę groszy więcej na budynek i dać taką mate. Folia nie jest dobra bo się rwie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Może i bym miał coś założone pod blachę ale ten paproch co robił dach nie chciało mu się pewnie w to bawić, zapewniał ze nic nie badzie, tata go ostatnio dorwał to powiedział żeby ocieplić strop i na tym się skończyła jego rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam podobny problem, z tym że na budynku ogólnoużytkowym, który chcę przerobić na przechowalnię ziemniaków i zastanawiam się czy pozostawić dach dwuspadowy bez zmian i zrobić ocieplony strop na wysokości murłatów czy też położyć izolację bezpośrednio pod blachę, chciałbym przede wszystkim pozbyć się problemu skraplania

 

rozwiązaniem jest natrysk pianki, co jednak jest bardzo drogie za każdy centymetr warstwy ok 8zł za m2 (zastanawiam się dlaczego, przecież m3 pianki uniwersalnej z puszki kosztuje ok 200zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

też mam podobny problem jak kolega powyżej(kissmy), myślę o przechowalni do ziemniaków w stodole, lub w czasie gdy nie będzie tam kartofli to wpuscić tam świnie i zastanawiam się czy lepiej zalać strop i ocieplić, ewentualnie na górę słomę czy natrysk pianki, ale ta pianka jest droga poza tym dach jest z eternitu a wymiana kosztuje, a teraz z kasą krucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

ja ewentualnie zrobię lekki strop z desek i na to styropian, tylko szkoda mi wysokości; znalazłem natrysk po 4,15zł/cm/m2 http://allegro.pl/pi...2010751165.html , ciekawe dlaczego cena jest tak niska, chyba się skuszę przynajmniej na pokrycie płyty warstwowej w jednej przechowalni, bo strasznie mi się na niej skrapla woda.

 

 

 

 

 

Witam zrobiłeś ten natrysk tą pianką czy to się opłaca...

 

Witam zrobiłeś ten natrysk tą pianką czy to się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie, to jest inna pianka (oddychająca), tzn niewłaściwa do wykonywania izolacji w wilgotnych pomieszczeniach, ale w przyszłym roku muszę coś ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2709    4

Witam . 

Mam pytanie odnośnie problemu skraplającej się wody z dachu (blachy) w oborze na byki , czy zastosowanie foli grubej od kiszonki o odległości 5cm od blachy rozwiąże problem ??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj