Skocz do zawartości

Zdjęcie

kolektory słoneczne

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:51

kolektory słoneczne Ja to się starać nawet nie muszę :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kolektory słoneczne Dzisiaj, 07:39
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 09:37

kolektory słoneczne Napisz ludziom co i jak to i tak nie uwierzą bo przecież lepiej wiedzą. Wiele osób przy zakupie pieca patrzy na cenę kupują jakies maleństwo na 2 szczapy i się dziwią, że rano zimno jest. Mój piec ma komorę na drewno chyba około 100 l więc troche można włożyć. Dom ma około 200 220 m2 stoi na wygwizdowiu, mieszkamy na obrzeżach miasta za płotem mam pole. Więc wiatr hula sobie nieźle. Jak załaduje piec o 22 przed snem to o 6 rano jak ojciec zachodzi to żar jest. Pozatym 300 litrowy boiler działa u mnie jak akumulator ciepła. Temperatura w domu to 21 st w garażu jakieś 16. Przy takich temperaturach jak teraz pali się sosną jak jest zimniej to brzoza lub inne liściaste unikam tylko dębiny. Drewna prosto z lasu się nie wozi leży sobie na wsi pod dachem od wiosny.
O kolektorach myślę dlatego, że boiler mam w piwnicy do łazienki jest trochę daleko. Dlatego latem trzeba trochę palić aby nagrzac wodę. Dach mam na południowy zachód o nachyleniu około 45 st latem praktycznie od wschodu do zachodu świeci na niego słońce. Przy dotychczasowych wydatkach na grzanie wody około 200 zł na miesiąc i cenie zestawu około 6 tys powinno się dość szybko zwrócić. Co do paneli, też są różne i tu też nie warto oszczędzać pomimo, że panel to chyba najdroższy element instalacji.

#43 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 10:19

kolektory słoneczne hubertusie - czy tym samym piecem w lato grzejesz wode? czy masz dodatkowe paleniko?
a co do oszczedzania na panelach to super, ze napisałeś ze nie ma co oszczedzac -sprzedam ci nowe kolektoy Vitosole 200 za ponad 2000 zł/szt :) oczywiscie fakture tez wystawie. i gwarancję. nie mówmy, ze nie ze warto oszczedzać :) przynajmniej moim zdaniem :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 11:06

kolektory słoneczne A jaki jest miesięczny koszt utrzymania kolektorów słonecznych.Bo o tym nikt nie chce pisać i mówić.

Ja mam nowy dom bez kolektorów i wodę w lato grzeje zwykłym boilerem elektrycznym 140 litrów. Nigdy wody mi nie brakło ciepłej na 4 osoby.I mam prąd jeszcze budowlany płace ok 600 zł za 2 miesiące.

Kuzyni mają też nowe domy z kolektorami i już są po odbiorach mają zwykły prąd, dużo tańszy od mojego i bez tzw. abonamentu ok 80 zł miesięcznie, który ja płacę, i też podobnie płacą ok 600 zł.Ale przyznali się że parę razy brakło im ciepłej wody [w baniaku 250 lub 300 litrów] i musieli rozpalać w piecach.

Po drugie; piec centralnego jak zapale w połowie października to gaszę w połowie kwietnia, a więc przez przez 6 miesięcy mam ciepłą wodę za darmo.Piec mam na eko groszek, co 4 dni do niego schodzę.

A więc z kolektorów korzysta się 6 miesięcy w roku.

Więc czy to jest takie tanie ??

I ile lat trzeba czekać żeby inwestycja się wróciła.I ile lat kolektory wytrzymają bez konserwacji lub wymiany na nowe.

Czy one tak naprawdę się kiedyś wrócą??

#45 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 30 marzec 2012 - 21:50

kolektory słoneczne Witam, odświeżę temat.
Będę robił ogrzewanie w domu i myślę nad kolektorami słonecznymi.
Ma ktoś zamontowane to cudo w domu. Jak te kolektory się sprawują w Polsce w naszym klimacie?
Proszę właścicieli o opinie, jakie są minusy?
c 330
4011
mf 255

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 wrzesień 2012 - 17:28

kolektory słoneczne Z tego co widzę taką godną zaufania firmą jest Wasserman która rozprowadza towar marki Sofath. Możesz sobie poczytać co piszą o działaniu kolektorów http://www.wasserman...asada-dzialania. Wiem, że znajomi własnie z tego skorzystali i nie narzekają, są raczej zadowoleni jak do tej pory. Podpytam jeszcze o więcej szczegółów, jak im się to opłaca itp.

#47 Share oczkomac

oczkomac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 20:33

kolektory słoneczne witam właśnie rozpoczynamy budowę chlewni na 600 macior, i zastanawiamy sie nad ogrzewanie no i wstępnie zastanawiamy sie nad kolektorami słonecznymi, czy ktos z kolegów ma styczność z takim rozwiazaniem ?
w miare mozliwości to proszę o opinie na ten temat

z góry dziekuje

#48 Share matty

matty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 09:56

kolektory słoneczne Nie chciałem powielać tematu, więc jeśli mogę to odświeżę wątek. Zastanawiamy się nad budową domu według projektu http://www.archeton....1021_opisogolny Kolektory zamontowalibyśmy na własną rękę. U mnie w gminie nie ma niestety żadnych dofinansowań i najprawdopodobniej nic w przyszłym roku w tym temcie się nie zmieni. Sprawdzają się u Was kolektory słoneczne? Jak jest z ich wydajnością.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:24

kolektory słoneczne My mamy kolektory założone od prawie roku ogrzewanie mamy węglem plus drewno pod tą instalacje jest podpięta ciepła woda no i ciepła wodę grzaliśmy wcześniej piecem 2 funkcyjnym gazowym(można ogrzewać dom także gazem ale tą funkcje mamy zarazie wyłączona, bo się opłaca węglem). Woda w zimę jak się pali w piecu węglowego plus kolektory ma temp. podobną do tej która była wcześniej z gazu, wiosna temp była także dobra, latem znów była woda bardzo gorąca, jedynie jesienią w pochmurne dni przełączaliśmy na grzanie wody gazem parę razy tylko. Mamy zbiornik 400litrów na wodę plus kolektory próżniowe. Opłaty za gaz obecnie wynoszą tyle co się zużyje na kuchence czyli spory zysk jest. Nasza gmina dołożyła 1,5 ty zł do budowy kolektorów no plus tam unia jeszcze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#50 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 08:51

kolektory słoneczne Jesli mogę coś dodać.
Kolektory słoneczne mam zamontowane od 2 mies. Ponieważ teraz jest okres simowy - a wiec małe nasłonecznienie, nie moge praktycznie powiedziec jak to u mnie wygląda.
Jednak przy wiekszym słoneczku widze że pompka juz pracuje i woda w bojlerze dochodzi do 30-35 C.

Jedyną dla mnie pewną obawą było to że pomimo że jest to ekolgiczne itp. to w momencie jak glikol zaczyna "pracowac" załacza sie pompka ktora powoduje obieg płynu - wiec zuzywa prąd, wiec wcale to nie takie tanie i ekologiczne.
Ale spokojnie - nowe instalacje sa juz tak pomyslane ze pompka moze chodzic na 30-100%, wiec pobierac mniej prądu. Co ok. 5 lat czeka nas wymiana glikolu, wiec to jakis nastepny koszt.

Ale generalnie jak by nie patrzec i liczyć sądze ze jest to szansa i trzeba z niej skorzystać - jesli gmina i UE dofinansowuje. Oczywiscie trzeba zobaczyc jakie kolektory proponują, jaka powierzchnia luster do jakiej ilości wody bedzie montowana itp.
Ale jesli przykładowo - instalacja w sklepie kosztuje np.10 tys. a mozemy ją mieć za 3,5 tys. - warto spróbować!

#51 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 10:18

kolektory słoneczne a ile mozna rzadac za dzierzawe 1ha pod farme fotowoltaiczna(produkcja energi z slonca)??

#52 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 maj 2013 - 11:56

kolektory słoneczne Czesc,

chce kupic sobie kolektory na dach czy ktos cos moze podpiwedziec na ten temat.
czy to dziala?
czy sie nadaje na gospodarke?

moze takie?
http://www.agroenerg...hp?content=1915
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 08 czerwiec 2013 - 08:37.

#53 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 10 maj 2013 - 12:57

kolektory słoneczne a jaki jest tego koszt bo opłacać to na pewno by się opłacało

#54 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 10 maj 2013 - 13:45

kolektory słoneczne sam nie wiem chce sie rozpytac po ludziach na forum co takie cos juz maja

http://www.agroenerg...hp?content=1914

#55 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 10 maj 2013 - 14:23

kolektory słoneczne u mnie w gminie składaliśmy podania na te kolektory i gmina chce by unia dała nam 80% kosztów ich ale jak to będzie to zobaczymy :)
Miłość :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:18

kolektory słoneczne Ma ktoś może tej firmy???
http://www.lumentech...-sloneczne.html