Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mlekomaty

124 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 marzec 2010 - 13:32

Mlekomaty Witam wszystkich użytkowników ostatnio słyszałem o urządzeniach zwanych MLEKOMATAMI jest to pomysł czeskich rolników na walczenie z konkurencją. Głównym celem jest to, aby walczyć z konkurencją i pośrednikami. Te maszyny sprawdziły się w Czechach i mają być dostępne w coraz większej ilości miejsc. Mleko znajdujące sie w nich jest niepasteryzowane i niepakowane w żadne butelki czy kartony. Każdy człowiek może korzystając z nich kupić mleko po tańszej cenie z zyskiem dla rolnika. Moim zdaniem MLEKOMATY powinny powstać także w Polsce i być dostępne w każdym mieście i na każdym osiedlu. Zdjęcia pochodzą z Internetu.

Załączone miniaturki

• mlekomat-v-ljutomeru_863523306216.jpg
  • mlekomat koseze.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mlekomaty Dzisiaj, 01:32
  •  

#2 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:51

Mlekomaty Ja już miesiąc temu ponad się tym zainteresowałem i nawet gdzieś na forum pisałem o tym ale nie wiem czy to jest u nas do zrobienia, głównie dlatego że gdzieś wyczytałem że w sprzedaży bezpośredniej rolnik może sprzedać tylko 1000 l mleka tygodniowo. Nie wiem czy to nadal obowiązuje ale pewnie tak
kurcze warto by się tym zainteresować bo naprawdę zyskuje to coraz większa popularność w całej Europie

#3 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:58

Mlekomaty Owszem bardzo warte uwagi szczególnie, że wspiera się wtedy rolnika a nie pośrednika myślę że z czasem dotrze także do Polski. A jeśli chodzi o te limity co kolego pisałeś no jeśli nawet to nie musi oddawać tylko jeden rolnik może oddawać paru do jednego mlekomatu w Czechach dziennie schodzi 500 l mleka z każdego i ciągle zapotrzebowanie rośnie.

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 14:19

Mlekomaty Jest coś takiego na allegro http://www.allegro.p...leka_mleko.html

#5 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 14:38

Mlekomaty Widziałem tą aukcję mam nadzieję że to będzie coraz popularniejsze urządzenie

#6 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 11 marzec 2010 - 14:45

Mlekomaty Było dziś o tym w agrobiznesie podobno extra sprawa rolnicy są zaskoczeni ze cieszy się to taka popularnością.
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#7 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 15:01

Mlekomaty Ta aukcja mi się za bardzo nie podoba, nie wiadomo czy gość jest pewny
nawiasem mówiąc znalazłem firmę niemiecka produkującą maszyny do sprzedaży mleka trochę prostsze i gorzej wyglądające jak ta z aukcji i kosztują tak od 7 do 9 tys euro i myślę jak dostane młodego rolnika kupić taka a dopiero jak to by wypaliło to wtedy taki większy i ładniejszy automat

http://www.risto-ven...m/en/preise.php

#8 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 16:29

Mlekomaty Mi też się nie podoba sprzedawca dopiero pierwszy towar wystawia więc różnie bywa... Na początek przydałoby się parę prostych mlekomatów w Polsce w dużych miastach przy centrach handlowych
tam jest dość spora sprzedaż. Warto by było zainteresować się tym na poważnie i zrobić jakąś petycje czy ankietę i wysłać do ministra rolnictwa... ;)

#9 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 22:35

Mlekomaty Należałoby się dobrze zagłębić w przepisy dotyczące sprzedaży bezpośredniej
bo np ja wcześniej napisałem że możesz 1000l na tydzień sprzedać ale to był przepis z 2004r a wyczytałem w necie ze od 2006 są jakieś inne i to nawet w całej UNI takie same i trzeba się dokładniej przyjrzeć temu
skoro Czesi i inni którzy są w Uni jak my sprzedają na legalu i oficjalnie to nam chyba by też wiele nie stało na przeszkodzie

#10 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 11:10

Mlekomaty Pytanie też jakie wymogi by trzeba było spełnić żeby móc zająć się czymś takim - co innego jak oddajesz mleko do mleczarni a co innego jak sprzedajesz je bezpośrednio. Pewnie trzeba by było robić jakieś dodatkowe badania, zapewnić odpowiedni transport mleka do automatu. Ogólnie to wydaje mi się że dla "zwykłego" rolnika to nie byłoby takie proste. Co innego gdyby mleczarnie otworzyłyby coś takiego, wiadomo to nie byłby już tak dobry zysk dla rolników...ale miejmy nadzieje, że podzieliliby się kasą :) Wiecie może coś więcej na jakich zasadach to w innych krajach funkcjonuje? Automaty należą do mleczarni czy do pojedynczych rolników?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 11:32

Mlekomaty Tak jak teraz oddaje się mleko do mleczarni to zysku z tego nie ma dużego ale jak byś oddawał nawet do mleczarni a mleczarnia by napełniała automaty to podnieśliby także cenę skupu mleka bo i oni mieli by z tego spore zyski. W innych krajach mlekomaty należą do mleczarni. Chociaż są i wyjątki ale rolnik otrzymuje dużo większą stawkę niż normalnie. Rolnicy którzy oddają swoje mleko do mlekomatów mówią, że teraz jest to bardzo opłacalne i wogóle są wypełni zadowoleni

#12 Share mleko24

mleko24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 13:10

Mlekomaty Witam wszystkich ;)

Pierwsze mlekomaty w Polsce już działają. Są własnością rolników, choć kilka mleczarń również przymierza się do tego tematu. Cena sprzedaży mleka w automacie to średnio 3 zł/litr oraz 2 zł/pół litra. Zainteresowanie klientów ogromne głównie ze względu na możliwość zakupu produktu wysokiej jakości. Średnia dzienna sprzedaż w mlekomacie to 150l mleka.

Więcej informacji na stronie www.mlekomat.info lub www.mleko24.pl
Zapraszam!

#13 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 18 sierpień 2010 - 12:31

Mlekomaty Wczoraj oglądałem wiadomości, w których właśnie mówili pochlebnie o mlekomatach. Myślę, że się sprawdzi. ;[

#14 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:09

Mlekomaty Tak jak pisze @mleko24 150 litrów to sobie pomnóżcie to ile zarobi na tym przez mlekomat a ile przez mleczarnie i właśnie o to chodzi gdyby mleczarnie sprzedawały bezpośrednio do mlekomatów i rolnicy mieli by więcej a chyba wszystkim nam na tym zależy, żeby były godne stawki za pracę którą wykonujemy każdego dnia i nie mamy święta ani odpoczynku

#15 Share NovaVending

NovaVending

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 październik 2010 - 06:43

Mlekomaty Kolejne mlekomaty już są w Rypinie oraz w Warszawie(Hala Mirowska). Szczegóły na mlekomat.org.pl

#16 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 październik 2010 - 08:26

Mlekomaty Mlekomat w Rypinie? O proszę, nie spodziewałem się.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#17 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 październik 2010 - 14:44

Mlekomaty W Cieszynie stoi jeden mlekomat już ponad 2 miesiące, w październikowym wydaniu Top Agrar Polska jest nawet artykuł o tym gospodarstwie :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#18 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 17 listopad 2010 - 20:38

Mlekomaty No ja co prawda mleka nie mam ale ostatnio wyśmiałem naganiaczy i poważnego rolnika tak niby nie specjalnie ale wchodzę do Mc siedzi tam pełno flekowiczów a obok mnie siedzi dwójka naganiaczy i sprzedaje mlekomat .... Po prostu uzałem to za śmieszne bo mlekomat to większa inwestycja której nie załatwia sie w Mc .....

Ps
sorry za spam

#19 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:48

Mlekomaty co z tymi mlekomatami ????? wiecie coś więcej ????? jest to opłacalny interes ??????

Edytowany przez Kamis2010, 07 luty 2011 - 23:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 13 luty 2011 - 23:08

Mlekomaty nikt się nie orjętuję co z tym biznesem ?????

Dodaj odpowiedź