Zaloguj się, aby obserwować  
pino93

Rozsiewacz i nie tylko

Polecane posty

pino93    0

witam.

w związku z tym ze zbliża się termin składania nowych wniosków na prow mam pytanie a właściwie pytania

jaki siewnik nawozowy wybrać do ursusa 3512?myslałem cos o uni ms 500 lub 400 ale czy nie zamały?moze jakieś inne marki polecicie?

mam takze zmamiar zakupić ładowacz tylko tu tez są dwa cyklop czy mikrus (ten najwiekszy chyba 12t)który lepszy do załadunku?który wytrzymalszy?który polecicie?

o a przyczepa to pronar czy mirosławiec(6 tonówka)tylko z jakiej firmy?

o i tzreba mi takze chyba napisać o jakieś brony chyba 4 ale z tym nie powinno byc problemu

chodzi mi głównie o opinie użytkownikow tych sprzętów;D

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

no to tak :

siewka to MS 500 spokojnie bedzie współpracować z ferdkiem ,ładowacz to nie mam pojęcia , a przyczepa to ja bym sie kierował w strone wieltonki 6t ;)

 

O siewkach z brzegu to moge o nich coś powiedzieć, a mianowicie :

-dokładnie sieją

-proste w obsłudze

-kiepska powłoka lakiernicza

 

za tą cene to jest warty polecenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Jeśli chodzio rozsiewacz to MS 500 jest w sam raz, osobiscie sie zastanawiam nad kupnem takiego zwlaszcza ze ma dobre opinie na agro jesli chodzi o samo rozsiewanie a troche gorsze jesli chodzi o blache .


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli chodzi o rozsiewacz to  MS 500  będzie idealny co do przyczepy to Wielton lub Pronar ładowacz to tylko MIKRUS żaden inny masz go do każdej roboty czy coś wykopać mówie o łyżkach podsiębiernych czy załadować nawet sie nie zastanawiaj nad cyklopem a propo  mikrusa to największy jest 17 :-) a brony to  nie będzie większego problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Mam mikrusa juz 11 lat 100% polecam najwazniejszy sprzet w gospodarstwiedo obornika a przedewszystkim do wszelkich wykopow ja dodatkowo dorobilem sobie kola zakladam je do obornika mozna wtedy jezdzic z ciezarem. A przyczepe mam pronara wiec moge powiedziec badziew jakich malo za taka cene to porazka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem sprzedawcą ale z opinii klientów też wnioskuję że lepiej nie bierz pronara kilku mich narzeka tak jak kolega powyżej(jednemu oś dosłownie się ugięła a zarzeka się że nie przeładowywał), inne są podobne jakościowo choć wykonanie wieltona bardzo mi się podoba(tylko że nie wyrabiają teraz z produkcją taki jest popyt) ale czy to wielton czy metaltech raczej będziesz zadowolony.

Co do siewki rzeczywiście jakość pokrywy lakierniczej powinna być lepsza ma produktach UG ale wysiew jest naprawdę przyzwoity(nie polecam wynalazków typu jarmet i inne, sąsiad ma i ma ciekawie na polu;d, znaczy schody... sprzęt nie do ustawienia żeby równo rozsiewał)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz Wielton robi kariere na rynku robi solidnie i w konkurencyjnych cenach a co najważniejsze zaczyna robić także dla rolnictwa zobaczcie sami oferte wieltona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

a ile kosztuje wielton 6t bo metaltech 6t chyba jakies 40tyś?

co do tego ładowacza to czy ferdek da rade z mikrusem 17t?ale chyba 12 byłby wystarczajacy i jeszcze jedno czym sie różni ten 12t od zwykłego 12?ile kosztują?

rozsiewacz chyba wezme ms500 innego nie widze lepszego chyba ze jakis taśmowy. a ile kosztuje ms 500 z blachy nierdzewnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do Hyde Parku - ze względu na ogólny charakter :blink:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pino93

witam.

w związku z tym ze zbliża się termin składania nowych wniosków na prow mam pytanie a właściwie pytania

 

kiedy ma być nabór wniosków na prow 2010??


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

mi powiedział diler ze w kwietniu ale to niemożliwe i pewnie bendza przyjmować gdzieś na jesień;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj