Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:praca na roli,obsługa maszyn rolniczych

Napisany 26 luty 2010 - 17:25

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo witam panowie pomocy gdy odśnieżałem podwórko to siłownik od wspomaganie w zetorze 7045(serwomechanizm) wypadł mi z tego jabłka (przegub kulowy) oddałem siłownik do regeneracji założyłem siłownik i teraz skręca się ok tylko gdy puszcze kierownice to mi ucieka ciągnik sam w prawo i jest ciężko potem w lewo skręcić.Nie wiecie co to może być jaka jest tego przyczyna proszę o pomoc i dziękuje i pozdrawiam
sie robi tym ,co się ma ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 luty 2010 - 18:09

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Znaczy tak. Ja mam 3320 to tam jest siłownik dwustronny i do niego dochodzi płyn hydrauliczny, który "skręca" kołami. Koła połączone są z siłownikiem za pomocą rzymskiej śruby jeśli masz tak samo to może śruba jest z jednej strony skręcona więcej z drugiej mniej. A jak masz normalne drążki i tylko siłownik do wspomagania to też na podłączeniu siłownika do drążków masz założone krzywo i dlatego skręca. Na Mój gust to siłownik nie powinien mieć tutaj znaczenie tylko sposób podłączenia.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:14

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo musisz przekręcić tłoka albo w prawo albo w lewo tam są takie kanały i olej idzie na jedną stronę musisz próbować go ustawić to proste

#4 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 26 luty 2010 - 18:15

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo u mojego wujka w zetorze 7045 tez jak sie jechalo to na prawa strone sam skrecal ale potem cos tam zrobil i juz bylo dobrze
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:23

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Kiedyś był już taki temat-ale do rzeczy-musisz pokombinować z siłownikiem-najpierw podnieść przód w górę,potem pobawić się z siłownikiem-na końcu tego siłownika jest taka obejma,musisz ją poluzować a następnie za pomocą np.żabki pokręcić tym siłownikiem oczywiście odpowiednio (metodą prób i błędów) tak aby po odpaleniu ciągnika i ustawieniu kierownicy "na wprost" na wprost stały również koła-potem jazda próbna-ewentualna korekta-dociśnięcie obejmy-banan na twarzy-i ewentualne przesłanie flachy na mój adres Dodany obrazek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:24

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo no jak skręcam l prawo to sam skręca a w lewo kręce to jakby wspomagania nie miał, a w prawo zpowrotem sam dbiija,jak olej idzie w jedną strone to jak to ustawić?

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:26

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Tak jak napisałem powyżej...

#8 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 luty 2010 - 19:13

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Miałem tak w swoim 7211, wystarczyło ustawić gaz na małych obrotach, kręcić siłownikiem i obserwować co się dzieje z kołami czy same skręcają czy nie (przeważnie na wyższych obrotach jest gorzej) jak już ustawisz tak że koła same nie będą skręcały to przegazuj i zobacz czy problem się nie powtórzy bo na małych obrotach może być dobrze a na dużych już nie. ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#9 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:26

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo

u mojego wujka w zetorze 7045 tez jak sie jechalo to na prawa strone sam skrecal ale potem cos tam zrobil i juz bylo dobrze

świetna rada hehe... leżę ze śmiechu!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share farmers99

farmers99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:33

Zetor 7045/7245 sam skręca w prawo Dzięki panowie za porady jutro pokombinuje pozdrawiam ;)