Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaz

lukaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 luty 2010 - 20:30

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy według mnie wszystko zależy od tego jak co się użytkuje jeżeli bedziesz miał ciągnik bez obciążników to przy każdej cięższej maszynie ciapek stanie ja mam jednoośiową przyczepke na kołach od stara piasku tyle wchodzi że ciapek przy każdej górce niewielkiej górce ma problemy opony po 8km drogi ciepłe ale żeby świece robił myśle że to wszystko zalerzy od rozłorzenia ciężaru mówia że ciągnik z turem potrafią na przedniej ośi postawic ale ja tego nie widziałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Dzisiaj, 19:47
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Dzisiaj, 19:47
  •  

#22 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 marzec 2010 - 22:14

Przerobienie rozrzutnika jednosiowego na górny zaczep transportowy Ja uważam ,że fabrycznie zostało wszysko wywazone i przewidziane więc nie warto poprawiać fabryki :) mam taki sam albo podobny zaczep i uwierzcie mi że na dolnym zaczepie i przy pełnym rozrzutniku błota pod próg 10 cm przejechac nie mogłem bo przód w u3512 szedł do nieba :) Te rozrzutniki mają dość długie dyszle przez co zwiększa się nacisk na tylną oś ciągnika bo np. rozrzutniki "czarna białosytocka" mają krótszy dyszel i o ile pamiętam to fabrycznie jak już ktoś wspominał daje się obrócić zaczep o 180stopni żeby był na górny zaczep w ciągniku.
W każdym razie moim zdaniem nie warto kombinować ,żeby nie spowodować jakiejś usterki ciągnika lub wypadku a po drugie po co Ci ć i spawać na nowo dyszel ? lepiej go wzmocnić i więcej wytrzyma :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .