Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 marzec 2010 - 16:04

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Ja to Ci się będę nowymi Scaniami chwalił ;) Biogazownia to w między czasie :D
Mnie rozwala, jedno:

Pisząc duży mam na myśli około 60MW czyli w przybliżeniu 60 Biogazowni

To jest sporo ponad 14800 ha QQ, 12000 ha traw, sorgo i mieszanek zbożowo strączkowych, nie licząc o gnojowicy oborniku, melasie, wywarze, odpadach z mleczarni i ubojni.
A co najważniejsze JAKI TO JEST WIELKI KAPITAŁ.
Aby to obsługiwać potrzeba
- od 30 do 60 sieczkarni samojezdnych w zależności jak blisko będą od siebie i czy będzie możliwość je na czas przewieść
- ciągniki rolnicze w zależności od sieczkarni i odległości trzeba od 4 do 6 sztuk czyli 120-360 sztuk
- przyczepy do zielonki to samo 120-360 sztuk
-wozu asenizacyjne 60-120 sztuk
-nie liczę siewników, kosiarek, zgrabiarek, przetrząsaczy.
Jak ktoś ma 300ha i hodowlę to ma sprzęt, ale on posieje ile? 100ha. Przy mięsnym jak ma dużo pastwisk to 200ha. Przy mlecznym góra 50ha. A jak ktoś nie ma hodowli to ile on musi w sprzęt zainwestować. Sama sieczkarnia + przystawki i siewnik QQ, sorgo to dobry milion, nie liczę przyczep do zielonki.
Jak dla Mnie to jak 6 powstanie tych biogazowni to będzie dobrze.
Bo nie sadze, żeby było tylu wariatów aby w ciemno inwestować mając nawet umowę na 10 lat, bo musiał by co roku siać 100ha i zarobić około 3 tyś, zby zwrócił mu się zakup, spłacił kredyt, miał na nowe maszyny oraz coś z tego odłołył dlatego poniżej 150zł za tonę kiszonki przy plonie 50ton/ha to minimum.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Dzisiaj, 05:33
  •  

#22 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:09

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Jak przesył 2,2 km wody ciepłej( nie wiem czy dobrze zrozumiałem),to czy liczyliście jakie będą straty ciepła -bo dosyć daleko.

#23 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:39

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Straty będą w zależności od:
-głębokości na jakiej powstanie sieć ciepłownicza, nasza mam być na 2m do krawędzi rury, a ile będzie miała gminna nie wiadomo, ale na pewno w granicach 1,5-2,0 m takie mamy zapewnienie. Nie wiemy tylko czy to do środka rury czy do krawędzi. Średnica rury przesyłowej to 70-90cm w zależności od izolacji. Także pomiędzy środkiem a krawędzią jest około 40cm a to dużo. Dla 2m do krawędzi nie oddziaływują warunki na powierzchni nawet na łąkach gruntowych.
-zależy to też od jakości warstwy izolacyjnej na rurze przesyłowej czyli od współczynnika przenikalności cieplnej.
Z godnie z założeniami użytymi do wstępnych obliczeń straty przyjęliśmy na poziomie 20 %, ale zgodnie z zapewnieniami producentów rur do przesyłu wody ciepłej oraz izolacji do nich straty mają wynosić 14-15%
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:20

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Jestem z mazur , dlatego pytam, bo u nas zalecenia mówią żeby rury od wody zakopywac poniżej 1,7 metra, a wiekszośc firm w obecnych czasach aby obnizyć koszty kopie płycej istąd w ostatnim czasie tyle u nas awarii hehe( niespodziewali sie mrozu). A co do tematu to 4km od mojego gospodarstwa kościół miał na swoim terenie staiwać biogazownie, ale mieszkańcy zaczęli sie burzyć(środek wsi i na dodatek miejscowość turystyczna). Chcieli wejść w układ z kimś , a jednym z porfitów dla nich miało być ogrzewanie budynków(palac itp)- odległość około 200m. Po protestach mieszkanców uzgodniono że biogazownia może stanąć około 1 km od pałacu , ale stwierdzili ,że nie są w stanie tego ogarnąć- za duża odległość.

#25 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:27

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Tak jak napisałeś, głębokość to podstawa. Pewnie chcieli dać rury z pianką o grubości izolacji 5cm, to im się nie opłacało;)

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:52

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Preizolowane? Przecież chyba innych się teraz nie stosuje?

#27 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:56

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni tak, ale zależy jaki jest współczynnik przenikalności cieplnej który zależy od jakości izolacji. Nam jak koleś liczył to przy najtańszych strata wyszła 56%;), a najdroższych 10%

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 00:04

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni http://www.elzas.pl/firma.html tu mam jedną firmę z okolicy współczynnik 0,025W/mK, cennik też mają, liczyłem koszt instalacji przy mojej inwestycji. Parę lat temu pamiętam był bum na te preizolowane bo moi odbiorcy (produkują rury) też zaczęli robić te preizolowane to był szał jak nie wiem.

#29 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:04

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni @Lukasz1987 ile będzie kosztować ta wasza instalacja???

#30 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:18

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Dzisiaj w agrobiznesie mówili że gdzieś w Podkarpackim powstanie pierwsza biogazawnia typowo rolnicza, że będzie na QQ, gnojowice, zboże itd. Mówili że rolnicy mają szansę bo QQ będą skupować z 500ha. Czyżby 1MW?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ekolab

ekolab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 08:02

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Oferta dla inwestorów planujących budowę biogazowni

Bezpłatne badanie wydajności metanowej substratów oraz określenie wstępnych parametrów technicznych i założeń technologicznych dla projektowanej biogazowni.
W okresie od marca do końca kwietnia 2010 roku Laboratorium Eko-technologii w Instytucie Inżynierii Rolniczej oferuje dla potencjalnych inwestorów planujących budowę biogazowni możliwość bezpłatnego badania wydajności metanowej substratów oraz określenie wstępnych parametrów technicznych i założeń technologicznych dla projektowanej biogazowni. Badania te mogą być sfinansowane w ramach projektu dotacji dla mikro lub małych przedsiębiorstw dzięki dofinansowaniu do 15000 zł. Ze względu na wymogi dofinansowania, oferta skierowana jest TYLKO dla płatników VAT.

Ogólnodostępny kalkulator biogazowy Biogas Web Planner na stronie http://ekolab.up.poznan.pl/biogaz.html - dla chętnych do zaprojektowania sobie biogazowni na własne potrzeby i możliwości.

Bliższe informacje można uzyskać pisząc zapytanie na adres: ekolab@up.poznan.pl lub pod numerem telefonu 604102924

#32 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 sierpień 2010 - 10:12

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Wszystko ładnie wygląda ale tu na forum.Mieszkam niedaleko wspomnianego Liszkowa, gdzie jest nowa bio gazownia. Smród jest do nie zniesienia,nie da się tam żyć.W miejscowości Budziaki mają tzw. Laguny czyli zbiorniki na odpady poprodukcyjne,tam jeszcze gorzej.Już zauważono wzmożoną zachorowalność ludzi tam mieszkających na drogi oddechowe. :)
Obiecywali że będą miejsca pracy, żadnego smrodu, nowa gorzelnia. Tym czasem nie ma pracy,smród a starą gorzelnię wywieźli na złom i zostały ruiny. :)
Nie życzę nikomu aby postawiono mu pod nosem taki interes.

#33 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:28

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Czy jest ktoś w stanie określić ile kosztuje postawienie takiej BioGazowni pod areał 150h QQ i 20h traw

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2010 - 10:34

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni miliony zlotych...a ile mln to już sprawa drugorzędna. Zależy ile KW

#35 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 październik 2010 - 07:53

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni No właśnie jakiej mocy a no nie 2wu krotnie większej niż wydajność z 170h
Ktoś może się orientuje ile unia z tego dopłaca

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 październik 2010 - 11:43

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Moc zależy ile miałbyś jeszcze gnojowicy, bo samą QQ i trawą biogazowni się nie nakarmi. Wtedy to można w byle jakim kalkulatorze obliczyć przybliżoną moc jaką można uzyskać. A Unia dopłaca 40-60% inwestycji.

#37 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 październik 2010 - 15:06

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni W tej naszej popiep...onej polityce gospodarczej wszystko wychodzi albo na 0 albo na -
Postawienie takiej elektrowni fajna rzecz i niby opłacalna ale weź ją postaw skąd tu wyjąć parę baniek na to
I znowu taka BioElektrownia tylko dla bogaczy żeby tego biednego rolnika dalej doiła ile się da

#38 Share simplypainting

simplypainting

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 11:40

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Ja tak musze się podzielić obserwacjami (szczególnie czytając powyższe, ze tyle razy rolnik dostał po d.... i że nikt się nie chce w grupy zbierać.

Byłem w Niemczech w okolicach Schwarzwaldu. Tam bioagzownia czy wiatrak to norma. Biogazownie szczególnie po tym jak ich stada bydła dopadł Mr C. Jacobs. Załozenie tamtych okolic (które są wg nich i tak zacofane pod względem energi odnawialnej) za 10 lat przejść w 100% na taka energię!!!!

Jedna z rolniczek, ma 40 ha obsianych kukurydzą, własną biogazownię, własną ciepłownię. Dostarcza prąd do 20 gospodarstw okolicznych + szkoła z dużą halą. Pytałem o koszty (700 000 EURO_, dofinansowania itp. Od rządu = 0 EUR, ich rząd po prostu dał rolnikom dobrą ustawę która pomaga a nie przeszkadza. Z okolicznymi gospodarstwami podpisane umowy na 20 lat ze szkołą równiez. Te umowy były potrzebne do zaciągnięcia kredytu. W umowie zawarte jest też to że udziałowcy dostarczają gnojówkę za free, mają prąd po centach, i udziały w sprzedaży ZWROT INWESTYCJI PO 17 LATACH!!! Pytam czy to nie za długo. a oni na to że to jest inwestycja dla pokoleń i naszych dzieci. Nadwyżka prądu sprzedawana (nie ma mowy zeby elektrownia odmówiła przyjęcia prądu, albo że wskaże miejsce podłączenia np 2 km dalej, TAM TAKICH RZECZY NIE ROBIĄ)

Wiatrak w górach Schwarzwaldu. Wiecie ilu indywidualnych udziałowców (okolicznych rolników)???? 140!!!! Kolejka do wpłat na następne inwestycje!!!!

U nas jak zwykle się to wszystko rozbije o biurokrację, energetykę, i mentalność ludzi.

#39 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 wrzesień 2011 - 20:42

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni A potem zdziwienie że Niemiecki rolnik bogatszy od polskiego :P A tak na poważnie to ile ona wytwarza prądu 20 gospodarstw i szkołę,jak dla mnie to musi jeszcze skupywać od okolicznych rolników bo nie wieże że to wszystko ogrzewa z 40 h. A przepisy mają ułatwione dlatego że przez lata to się tam rozwijało nie jak u nas że wszystko ma być na już tak się nie da od razu wszystkiego mieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 10:28

Cena kukurydzy i innych płodów rolnych dla BioGazowni Przecież napisał że dostarczają gnojówkę udziałowcy czyli odbiorcy prądu.