Skocz do zawartości

Zdjęcie

Błąd numer 18

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Oram pola xD
    Oraz Pasja czyli nasza OSP--> Kierowca

Napisany 15 styczeń 2010 - 23:59

Błąd numer 18 Takie pytanko czy mieliście z nim doczynienia kiedyś w agrotronach ?
DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Błąd numer 18 Dzisiaj, 03:50
  •  

#2 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:25

Błąd numer 18 najlepiej jakbyś skontaktował się z kimś z serwisu, chociaż jak znam ludzi z serwisów, to oni najczęściej każą przjechać i podłączyć się pod komputer, a to kosztuje ok. 200zł. a tak naprawde oni mają książki kodów i po numerze mogą powiedzieć co to za błąd
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#3 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:58

Błąd numer 18

najlepiej jakbyś skontaktował się z kimś z serwisu, chociaż jak znam ludzi z serwisów, to oni najczęściej każą przjechać i podłączyć się pod komputer, a to kosztuje ok. 200zł. a tak naprawde oni mają książki kodów i po numerze mogą powiedzieć co to za błąd

HEj, Też mam książkę od niego a nie będę im nic płacił bo traktor ma dopiero 2 miesiące, i 20 mth :)

Tak się pytam, tylko, wiem że nie wpływa to na możliwości traktora, i można z tym jeździć tylko to ciągłe pikanie troszkę denerwuje :) a związane jest to coś z olejem w skrzyni, coś że za zimny, tylko raczej po 2 godzinach pracy jest już chyba rozgrzany a jemu i tak się przypomina i pika <lol>

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 luty 2010 - 13:37

Błąd numer 18 Co prawda mam agroplusa, ale widzę że z tymi DF to jest podobnie. Serwisy albo się nie znają albo umywają ręce wszystko tłumacząc niską temperaturą oleju w skrzyniach. Moim zdaniem rozgrzewanie oleju jest wierutną bzdurą. Przy -20 stopniach olej nigdy się nie rozgrzeje do +40 a nawt do +10 po godz pracy na postoju.

U mnie pojawił się błąd T70 ciągnik w pewnym momencie zatrzymuje się. Bieg włożony, rewers do jazdy włączony a cięgnik stoi.
Popatrzyłem, posprawdzałem i okazało się, że pedał sprzegła ma ogranicznik, który ogranicza ruch powrotny pedału do góry po puszczeniu nogi. Ogranicznik poluzował się i sprzegło podnosiło się wyżej niż powinno i ciągnik stawał (komunikat błąd T70). Dokręciłem ogranicznik i jest ok.
Błąd I 18 to u mnie - czujnik temperatur zwarcie masy, może zawilgocony albo zabrudzony.

#5 Share Witus

Witus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 luty 2010 - 23:46

Błąd numer 18 No teraz po ok, 15 mth pracy błąd pojawia się sporadycznie i tylko wtedy gdy zmieniam biegi pod obciążeniem :) więc raczej nie była to wina zimnego oleju bo teraz przy -20 po odpaleniu jest cisza i nic nie pokazuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 02 luty 2010 - 10:17

Błąd numer 18 jak kiedyś mi sprawdzali w książce błędów właśnie numery błędów jakie mi wyskakiwały to jest też tak ze pod jednym numerem może być kilka drobnych awarii np. zawilgocone wtyczki i nie łączą dobrze jakiś czujnik się rozłancza i już błąd i różne takie :)

#7 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 27 luty 2010 - 08:30

Błąd numer 18 Nr 18 to zanik cisnienia oleju w skrzyni biegów,najpierw sprawdz filtr ,wymien olej a jak to niepomorze to cos sie dzieje niedobrego w skrzyni nie ignoruj tego błędu.Powodzenia

#8 Share vetyver

vetyver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 marzec 2010 - 08:58

Błąd numer 18 mam taki sam problem z R6 110km jest to bład słabego cisnienia oleju w skrzyni biegow najczensciej wystempuje przy nie umiejentnej zmianie biegów byl serwisant z jackowa i nic nie zrobil wymienil filtry oleje czujnik ciśnienia i nic potrafi czasem przepracowac caly dzien i nic a czasem tylko ruszysz i zła zmiana pół biegu i zapali sie ale jak roskrencisz do 1400 obrotów to gasnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:18

Błąd numer 18 Co to takiego jest "nie umiejentnej zmianie biegów", bo w instrukcji nie zauważyłem czegoś takiego. Myślę, że takie tłumaczenie to tylko wymysł niedouczonego serwisanta, który nie potrafi usunąć usterki?

Dodaj odpowiedź