Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:45

Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA

jarekw - najlepszym rozwiązaniem będzie tetramutin 45% - załatwisz mykoplazmy, adenomato itp kaszel i sraczki.. ;) oczywiście mieszalnia ;) przygotuje pasze 5kg /tone/220 zł

pablooo tak jak napisałeś - najlepiej rosną i ładnie wyglądają po circo + mykopoazma tylko ze to boli :P +-10 zł/szt

Witam. Ale i tak uważam że to najlepiej wydane pieniądze jak już ktoś to wcześniej pisał. Mam jedną grupę która nie jest zaszczepiona i masakra, po różnicowane, ciągle coś trzeba podawać jak nie na mykoplazme to i nawet na wysiękowe zapalenie skóry. A mam partie 30 szt które kupiłem, bo zmodernizowałem obiekt i zabrakło by mi własnych prosiaków i te akurat były zaszczepione, to już wyprzedziły te moje choć były ok 2 tyg młodsze i lżejsze no i wszystkie wyrównane wagowo. Mój żywieniowiec ciągle mi opowiada za na jednym gospodarstwie gdzie facet nastawiony jest na produkcje prosiaka jeden z klientów zażyczył sobie aby były sczepione i sam kupli szczepionkę byle tylko podał. I sprzedawał też jakiemuś gościowi co tylko M+Pack miał zaszczepione, oczywiście sprzedawał na kg wiec wszystko było ważone i z jednej grupy oproszeniowej i okazało się, ze te po cirkofleksie były cięższe w 60 dniu od urodzenia o równe 2 kg na sztuce!!!!!!Mało tego trochę tej szczepionki mu zostało i zaszczepił tez swoje żeby zużyć, zabrakło mu bodaj na 2-3 sztuki i któryś z nich zachorował, a reszta zdrowa. Wiec nawet się nie zastanawiam i szczepie , bo koszty to ja liczę na koniec roku tzn. liczę ile mnie kosztuje produkcja 1 kg żywca i porównuje z ubiegłymi latami. Np w tym roku na kg żywca potrzebowałem 2,43 kg paszy a w tamtym 2,64 kg paszy. Wiec tylko na tej podstawie widzę ze ma to sens, tzn chodzi mi o profilaktykę tylko na mykoplazme bo cirkofleksem szczepie od nie dawna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA Dzisiaj, 09:46
  •  

#22 Share Zbysio

Zbysio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 maj 2010 - 15:53

Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA A co to jest jak świnię mają czarniawe krostki na zadzie i uszach (są one różnych wielkości)? Czy to też może być ten circowirus?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 06 maj 2010 - 17:00

Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA Świnie, czyli napisz dokładniej u jakiej grupy obserwujesz objawy (lochy, prosiaki, warchlaki tuczniki)?
No, a jeśli chodzi o cirkowirusa to zmiany skórne może wywoływać PCV-2, prowadząc do zespołu skórno-nerkowego, który wygląda mniej więcej tak:
http://img202.images...2/2564/pdns.png
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share reniu86

reniu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 06:22

Czy szczepicie prosiaki od CIRCOWIRUSA a do tych co maja problemy z biegunka przy odsadzeniu polecam zmienic pasze ja zmienilem na noerol idol, i zapomnielem co to jest biegunka :) zatrzynam dawac od 2 tygodnia zycia i tak do 3 tygodni po odsadzeniu :)

a i dzisiaj 1 raz uzylem circo bede na bierzaco pisal jakie sa efekty i czym roznia sie te przeszczepione od reszty........
to co doskwiera moim prosiaczka to zriznicowanie wagowe i kaszel