Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

119 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:03

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jaki miesiąc ;)
Maj lucerna I skos, żyto
Czerwiec trawy I skos
Lipiec mieszanka kiszonka, II skos lucerna
Sierpień poplon po życie
Wrzesień tutaj to jest zabawa ;) QQ, trochę sorgo
Październik to co po wrześniu zostało i III skos lucerny i sorgo, II poplon
Dodatkowo nutri honey od czerwca/lipca do listopada/października, zależy od warunków pogodowych.
Za 130-150tyś nie kupili byśmy przyczepy na miesiąc bo to by było śmieszne i nieopłacalne. Te maszyny muszą na siebie zarabiać i nie mogą stać. Na miesiąc to ja D-616 polecam za 20 tyś stan lux
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dzisiaj, 10:41
  •  

#42 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:11

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? no przesadzilem ze miesiac, ale az takiej ilosci robotu u mnie nie ma. w okolicy tez sie nie poszaleje pol roku jak u was. 2 pokosy trawy z ok 50ha i lucerna z 30 i qq teraz bedzie z 250 moze 300ha na biogaz. te d-616 sa spoko. tez u mne sa takie:)
Piszę po polsku!

#43 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:15

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Na tym filmiku, ten ciągnik by wyjechał jakby miał rozpęd, ale że silos źle umiejscowili na podwórku to ich sprawa,,, musiał skręcać w lewo potem prawo i ruszał z niskiej prędkości pod górę.

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:15

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Wszystkie grunty orne pod QQ?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:26

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? jak widac to silos betonowy bedacy na tym miejscu ze 30 lat. mam takie 4. ale moge sie rozpedzac z kilometra. tu problemem byla za slabo ubita pryzma, brak wciagania od poczatku no i dosc spora przyczepa jak na tego jcb. oczywiscie tez brak rozpedu ale to nie wina gospodarza.
@lukasz1987. nie wszystkie pod QQ. w sumie razem z dzierzawa od agencji i od chlopkow jest ponad 700. ale czesc to orne poobsiewane trawami na ktorych lataja limousine, o ktorych piszemy w innym temacie ;)
Piszę po polsku!

#46 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:32

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Przyczepa nie jest spora ile ma max 32m3, u mnie z 40m3 latał Zetor 16145 i U1614, to tylko wina ubicia pryzmy i zakrętów

#47 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:38

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? no fakt, nie obejrzalem filmiku do konca. przyczepa akurat do niego. powodow jest wiele, m.in. taki niefajny stromy podjazd na pryzme. ale i predkosc za niska i kola w przyczepie maja dosc duzy nacisk jednostkowy. oni go w ogole tym ursusem ledwo wyszarpali jak juz stanal
Piszę po polsku!

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:47

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Moim zdaniem to wina za lekkiego ciągnika, za małego dociążenia z przodu, braku doświadczenia kierowcy, słabo ubitej pryzmy, ładnej panny w widoku od tyłu ;) i idioty który mógł przesunąć silos tak, aby przez stodołę się przejeżdżało i by było bobrze, ten podjazd wynika z faktu, że silos na początku się zagłębia i dopiero teraz jest trochę nad poziomem gruntu, Ja mam podobnie ale ten podjazd zasypujemy i wjeżdża się na równo

#49 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:52

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? tak. wszystkie powody ktore wymieniles sa wlasciwe. rowniez zgadzam sie co do niwelowania tego stromego podjazdu, my robimy tak samo.
Piszę po polsku!

#50 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:55

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Te silosy to chyba kiedyś tak budowali bo byłem wczoraj u jednego rolnika i takie trzy same miał za stodołą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 00:05

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Taka moda była ;) Jak ze wszystkim ;) :P

#52 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 00:05

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? kiedys byly inne czasy, inaczej sie zakiszalo i kukurydze i trawy. to sa silosy malych rolnikow. w jednym mogl sobie kisic kukurydze a obok np. trawe. teraz silosy buduje sie duze, szerokie na powiedzmy 20 metrow a ich sciany na 4 lub wiecej i maja po 50 metrow dlugosci
Piszę po polsku!

#53 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 00:10

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ja mam w takim siano kiszonkę dla cielnych na zimę
Panowie nie róbmy OT

#54 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 00:11

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? U mojego wuja na akcji QQ to jeżdziły chyba ursusy 1014 ( z turbo i bez, w sumie 3 były) nie powiem Wam bo to szybko było i człowiek nie zwracał uwagi. Mieli założone szerokie opony od kombajnu chyba jakiegoś i ciągali rozrzutniki 4 tonowe To tak do metra wysokości dawali rade potem to już ich ciągłem ładowarką. Ale mieli miejsce do rozpędu trochę, trzeba było przez wąski mostek przejechać trochę w prawo i już w lewo było na pryźmie

#55 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 00:18

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? pewnie mieli od bizona opony, tez kiedys mialem takie zalozone w 1614. wdrapywal sie z T088 troche lepiej ale bez szalenstw. 1014 + 4-tonowy rozrzutnik i kiszka??
Piszę po polsku!

#56 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 01:31

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? no dość stromo było na końcu. i rozrzutnik na 2 osiach nie tamdem

#57 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 09:07

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Czy to tandem czy dwuosiówka to bym polemizował, jednak jedno jest pewne to przyczepa skorupowa w wywrotem do tyłu a nie rozrzutnik ;)

#58 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 10:32

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? @lukasz1987 byles u @dawidag2 wtedy jak on robil ta kiszonke z qq?? bo mam wrazenie ze Twoj post tyczy sie filmiku z jcb a nie akcji kukurydzianej u @dawida:)
Piszę po polsku!

#59 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 11:02

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Pryzma może mieć i ponad 2 metry wysokości i to nie problem gdy jest nieduży kąt podjazdu. Im wyższa pryzma tym więcej towaru bliżej środka i będzie ok. W transporcie na pewno sprawdził by się MB Trac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 12:17

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? ja u siebie robie pryzme na ponad 5 metrow i nie ma wielkich problemow z wjazdem, bo wlasnie jest lagodny podjazd. a co do tego filmiku to... chyba jest lekko przyspieszony, bo MB-trac lata max. 40km/h
Piszę po polsku!

Dodaj odpowiedź