lukasz2347

Tania wolnostanowiskowa obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz2347    0

Z czego zbudowac tanią obore dla krów mlecznych?. Blaszaną, murowaną czy może drewnianą? Jakim sposobem będzie najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Może najtaniej kupić jaką konstrukcję używaną w zależności na ile sztuk chcesz mieć oborę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zgadzając się z przedmówcą chciałbym dodać jeszcze, że najłatwiej byłoby kupić używaną halę z demontażu, wykopać dziury do kotwic, zalać kotwy, zmontować do kupy konstrukcję metalową, a potem poszycie i gitara. Ważne, aby hala nie była zbyt wysoka w środku, bo zwierzętom będzie zimno w środku zimą, najlepiej, aby w wjeździe miała co najmniej 3-3,5m wysokości, a na szerokość co najmniej 3,5,bo 3m to będą tak na styk, a szerokość taka, aby można obornik wypychać ciągnikiem na płytę, podobnie jak jeździć przez korytarz paszowy, stanowiska o dł. co najmniej 2m, szerokość 1,1-1,2. Wygrodzenia najlepiej zrobić samemu albo wziąć spawacza, podobnie jak budowniczych do zalewania, a beton z gruszki, bo inaczej to za dużo zabawy z budową. Poidła takie lepsze za co najmniej 80zł/szt., bo tańsze będą bez przerwy zepsute. Lampy świetlówki i w miarę możliwości jak największe okna i otwory wentylacyjne, bo będzie jasno i będzie czym oddychać w środku. Jakby ktoś jeszcze chciał zaoszczędzić na prądzie, to mógłby zamontować na dachu baterie słoneczne do zasilania dojarki i innych urządzeń, a grzanie wody do mycia dojarki z odzysku ciepła od chłodziarki mleka.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Najtaniej to będzie zrobić wszystko samemu, ale by się pewnie budowała ze 2 lata.

A tak na serio to tak jak pisał look kupić używaną jakąś halę i robić w miarę możliwości samemu i wynajmować jakichś podwykonawców do budowy kolejnych etapów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do budowy takiej obory lepiej wziąć fachowców(ale nie żadnej dużej firmy, bo zaceni, że bania mała) takich, którzy w kilku pracują i kasują nie na dniówki, ale od całości i o nic nie musisz się martwić. Mają swoje jedzenie, narzędzia i robią wszystko począwszy od szalunków, fundamentów, ścian poprzez hydraulikę i elektrykę, a na dachu i drzwiach skończywszy dosłownie "pod klucz". Co prawda tacy to wezmą za 1 kondygnację typowego domu ok.20tys, ale o nic nie trzeba się martwić, a jakby wziął takich pijaczków, to raz się napiją, drugi raz coś spaprają no i trzeba się z nimi dorabiać, a tak przynajmniej jest spokój i obora w 3-6miesięcy stoi przy czym pomocników mają swoich.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj