Skocz do zawartości

Zdjęcie

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

540 odpowiedzi na ten temat

#481 Share kemot81

kemot81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 10:42

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam. Jak wygląda kontrola na miejscu Młodego rolnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ARiMR-pytania chetnie odpowiem Dzisiaj, 22:12
  •  

#482 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam pytanie przez jaki okres czasu po otrzymaniu ostatniej wypłaty z tytułu "gospodarstw niskotowarowych" musi być prowadzone gospodarstwo?? Chciałbym oddać w dzierżawę ale boje sie że będe musiał oddać otrzymane pieniądze.

#483 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 10:22

ARiMR-pytania chetnie odpowiem powinienes je oddac bo to mial byc program dla rolnikow,a nie dla kombinatorow.
wg kierownika malpolskiej arimr po 5 roku nie bedzie zadnych kontroli i sprawdzania czy cele sa spelnione,jak to bedzie naprawde to czas pokaze.to byl chyba najbardziej poroniony program,praktycznie latwe pieniadze za darmo.
chyba nie ma wymogu co do okresu prowadzenia gospodarstwa,zadzwon do agencji i zapytaj,tylko nie na infolinie,bo oni zadnych szczegolow nie znaja.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#484 Share monia11

monia11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 11:53

ARiMR-pytania chetnie odpowiem czesc

Witam
W 2005r. dostałam premię 50000zł,po pół roku od zakończenia umowy dostałam odpowiedż, że moje świadectwo z kursu z łowicza jest niewystarczające i do tego muszę mieć trzyletni staż jako domownik.Mam pytanie czy jest ktoś komu arimr uwzględniła taki kurs i czy domownik to to samo co użytkownik?
Z góry dziękuję za odpowiedż.

#485 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 18:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Witam ma pytanie wlasnie odnosnie Kursu co oprucz kursu potrzeba zeby otrzymac premie Mlodego Rolnika ? i czy obecnie wynosi ona 75tysiecy??

#486 Share Folenka

Folenka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:muzyka, grafika, siatkówka, psy

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:10

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy ktoś oglądał może wczoraj agrobiznes? Chodzi mi o informację na temat programu skierowanego do producentów mleka, ktoś wie coś więcej na ten temat? Bo zdążyłam zobaczyć tylko końcówkę materiału...
Sprzedam jałówkę wysokocielną i cieliczkę HF, ogłoszenie w dziale Giełda.

#487 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 18:39

ARiMR-pytania chetnie odpowiem - premia dla młodych rolników będzie wynosiła 75kzł (ale dopiero wtedy, gdy zostanie ogłoszony nabór), kurs to za mało konieczne jest wykształcenie zawodowe (kierunki precyzuje rozporządzenie) np technik rolnik,
- agrobiznes jest bardzo ogólnikowym źródłem wiedzy, gdyż cytuje tylko koncepcje głoszone przez ministerstwo rolnictwa (zazwyczaj nie znajdujące zastosowania w praktyce) a z materiałem można zapoznać się tutaj: http://www.tvp.info/agrobiznes (kilkanaście ostatnich odcinków agrobiznesu)

#488 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 18:40

ARiMR-pytania chetnie odpowiem proszę o usunięcie drugiej wiadomości, przepraszam i dziękuję

#489 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 16:13

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam takie pytanie.. Słyszałem że we wrześniu ma ruszyć nabór na na tą premie dla młodego rolnika i czy mógłbym złożyć wniosek mimo iż 18 lat kończę w grudniu? czy trzeba mięć już skończone 18 lat??

#490 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 17:28

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Czy w momencie złożenia wniosku na MGR trzeba mieć 4 esu czy jest jakiś czas na osiągniecie tej wartości. Znajomy planuje przekroczenie 4 esu w 2011 roku czy może składac wniosek w tym roku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 17:54

ARiMR-pytania chetnie odpowiem @zuras dla działania Ułatwianie startu młodym rolnikom wnioskodawca na dzień składania wniosku musi być pełnoletni, stąd we skazanym przypadku wniosek można złożyć po ukończeniu 18 roku życia, wydaje się prawdopodobne, iż nabór będzie trwał do końca roku, oczywiście o ile zostanie wcześniej ogłoszony, http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

@hubertuss dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych podstawowym wymogiem jest wielkość ekonomiczna gospodarstwa, musi ona przekraczać 4 ESU dla roku bazowego (wyjątek to młodzi rolnicy), http://www.arimr.gov...tw-rolnych.html

#492 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 19:23

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam pytanie odnośnie dokumntów potwierdzających kwalifikacje zawodowe jakie należy dostarczyć do wniosku MR. Wiem, że bedę musiał uzupełnić wykształcenie, ale nie w tym rzecz. jestem uczniem trzeciej klasy LO. Nie mam w domu świadectwa ukończenia gimnazjum, lecz mam świadectwo promocyjne z klasy drugiej LO, czy to świadectwo, które mam będzie wystarczające ??

#493 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 17:31

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Ja mam inne pytanie, teraz pójdę do 4 klasy technikum... zaznaczam że nie jest to technikum rolnicze tylko inny kierunek, chcę wziać w przyszłości właśnie MR ale jak uzyskać staż 3 lat?? czy mogę to zrobić w ten sposób że pójdę na wyższą szkołę zaocznie?? bo właśnie wymagana jest ciagłość nauki dziennej, ale jeśli chodzę do szkoły to nie pracuję i w jaki sposób uzyskać trzyletni staż??

jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#494 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:12

ARiMR-pytania chetnie odpowiem od 16 r.ż można być ubezpieczonym w KRUS-ie jako domownik

#495 Share hemia23

hemia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 20:21

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Mam takie pytanie, we wrześniu miną 3 lata jak jestem ubezpieczony jako domownik czy mogę złożyć wniosek o MR przed końcem sierpnia? (jak ogłoszą nabór, np. 18 sierpnia?)

#496 Share Folenka

Folenka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:muzyka, grafika, siatkówka, psy

Napisany 02 sierpień 2010 - 15:41

ARiMR-pytania chetnie odpowiem hemia23 pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie - Młody Rolnik rusza 17 sierpnia, ale z tego co wiem, nie musisz od razu w tym dniu składać dokumentów.
Sprzedam jałówkę wysokocielną i cieliczkę HF, ogłoszenie w dziale Giełda.

#497 Share hemia23

hemia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 18:58

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A wie ktos może jak w zeszłym roku trwało przyjmowanie wniosków tzn po jakim czase od kiedy zaczęło się przyjmowanie wniosków (kiedy wyczerpała się pula) ?? i jeszcze jedno pytanie odnośnie stażu pracy w rolnictwie: z końcem września miną mi trzy lata od kiedy opłacam KRUS jako domownik (opłacone do końca września mam), czy dopiero 1 października mogę złożyć wniosek? (chodzi mi o to żeby zaliczyć staż i szkołę średnią inną niż rolnicza jako kwalifikacje zawodowe, czy raczej iść do Agencji i ich tam się zapytać(choć kawałek do nich mam) pozdrawiam

#498 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 06:50

ARiMR-pytania chetnie odpowiem Pula na MR jeszcze do tej pory sie nie wyczerpała, jak w 2008 roku był nabór od 1 lipca to wnioski można było składać nawet w grudniu 2008roku, wiec tym razem pewnie bedzie tak samo, na stronie ARiMR bedzie wykaz ile osób wzieło premie i ile jest jeszcze do rozdysponowania.

#499 Share hemia23

hemia23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 07:00

ARiMR-pytania chetnie odpowiem No dzięki wielkie, dziś i tak idę do Agencji się popytać co i jak dokładnie wygląda w moim przypadku. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 04 sierpień 2010 - 11:19

ARiMR-pytania chetnie odpowiem A ja chciałbym się dowiedzieć na jakie maszyny można składać wniosek o dofinansowanie na zakup maszyn?
Czy na takiego Tura za 4000zł też można?
sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**