Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 maj 2007 - 19:32

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Fajne ale drogie pewnie
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 08:42
  •  

#122 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 22 maj 2007 - 20:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? I do tego trzeba mieć prasę "dużą kostkę", która potrzbuje ciągnika 150KM. A jeśli ktoś ma na tyle duża hodowlę, że opłaci mu się prasować prasą wielkogabarytową to ekonomiczniej mu wyjdzie robić sianoiszonkę w silosie.

#123 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 12:21

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No moim zdaniem Marcin z Małopolski tobie jak nie masz specjalistycznego sprzętu do zbioru siano kiszonki powinieneś skosić kosiarką, po 1 dniu zgrabić na wałki i orkanem na przyczepy i pryzmę zrobić...

#124 Share mały

mały

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 13:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Robi ktoś z was sianokiszonke w belach ale wkładaną do worków a nie owijaną. Jak to się sprawuje warto się takim sposobem zainteresować?

#125 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 14:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? kiedys robilem jest przy tym wiecej roboty ale koszty mniejscze ok. 6 zl i jak sie go nie przedziurawi to mozna go jeszcze raz uzyc, ale podkreslam wiecej roboty przy tym sposobie kiszenia bel

#126 Share mały

mały

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 17:42

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

kiedys robilem jest przy tym wiecej roboty ale koszty mniejscze ok. 6 zl i jak sie go nie przedziurawi to mozna go jeszcze raz uzyc, ale podkreslam wiecej roboty przy tym sposobie kiszenia bel

zetor7745 a jak to dokładnie robiłeś? Wkładełeś do wora i odssysałeś powietrze odkurzaczem? Gdzie kupowałeś worki? Jakieś straty były z tak ukiszonej beliki?

#127 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 18:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? tak wkladalem do worka i odsysalem odkurzaczem, strat nie bylo jak sie dziury nie zrobilo(dokladnie nie pamietam bo to bylo dawno temu jakies 4 lata maly jescze bylem) , a kupowalem w Kościanie (Wlkp)

#128 Share mały

mały

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 19:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Zetor 7745 te worki kupowałeś w agromie czy w jakimś innym sklepie bo nie wiem gdzie zacząc szukać.

#129 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 20:08

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja was zaskocze niedosyc ze mam 70% łak ok 10km od gospodarstwa, a nadodatek musimy przeprawiac przez notec promem, na który wcodzi ciagnik z jedna przyczepa i dotego drugi z kosiarka lub pajakiem, a nadodatek takich jak nja jest wielu.
oto zdjęcia:

http://www.czarnkow....trasa30km21.jpg
http://www.czarnkow....trasa30km22.jpg
http://www.czarnkow....trasa30km20.jpg
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#130 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pozwolę sobie temat odkopać. Ostatnio obiła mi się uszka dość ciekawa technologia przygotowywania sianokiszonki. Z tego co się dowiedziałem wyglądało to tak że podsuszona trawa była prasowana prasą wysokiego zgniotu w duże bele które później układano w pryzmę, zakrywano folią i dociskano ziemią.
Praktykował ktoś z was coś takiego?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:31

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @chłop z mazur

Pisałem o tym sposobie już kiedyś na forum, tylko materiałem nie była trawa a lucerna(ale myślę że nie ma tu zbyt dużej różnicy)

5 lat kupował tata takie baloty i odpowiednio zrobione udają się, są wcale nie gorsze niż okrągłe :lol:

Nie mam okazji żeby pstryknąć zdjęcie bo już ich nie biorę, ale przejazdem mogę zrobić w końcu całe 2 km ode mnie te baloty są ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#132 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 23:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Tak też sobie teoretyzowałem i doszedłem do wniosku, że jeśli bele byłby równe, dobrze ułożone i przykryte to powinno być ok. A taka technologia wg mnie była by wygodniejsza i tańsza od bel cylindrycznych.
W sumie to kolejny argument utwierdzający mnie w przekonaniu o wyższości pras wielkogabarytowych nad zwijającymi. Choćby taki Claas Quadrant 1150 czy New Holland BB9020 albo coś w ten deseń. 100 kucy powinno biegać a używkę można by kupić za rozsądne pieniądze.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#133 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 23:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pytanie jaka kwota to te rozsądne pieniądze...?

Cytuje swój komentarz sprzed ponad pół roku:

"gość kilka km ode mnie chciał mieć dużą kostkę zamiast zwijki(podpatrzył w gosp po byłym pgr), no to sobie kupił quadranta 1200 za 40k, i po parunastu ha poszła przekładnia główna za uwaga 65k, czyli od razu go wyniósł zakup 105k, i teraz jeszcze problemy z igłami ma- a tu trzeba lepszego szpeca niż taki co sipmę może zrobić"

Co do tych 100kucy, to 1224 z quadrantem 1200 ostro pierdzi ale chodzi jakoś :lol:

Mnie doża kostka nie przekonuje jeśli chodzi o przechowywanie słomy, bo na dworze jak już solidnie pryzma namięknie to 2 warstwy trzeba odrzucić ;) a w takiej rolce owiniętej siatką straty są minimalne...

Moim zdaniem taka technologia dużych balotów bardziej sprawdzi się w dużych gospodarstwach
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#134 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:05

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Obie z wymienionych przeze mnie pras to prasy nieco mniejsze, tzn kostka 50 cm wysokości, 80 szerokości o 70-270 długości a nie jak w Q1200 80x70x50-270 i to powoduje że zalecana moc to ok 80 km.
A rozsądne pieniądze, to w przypadku pras takich jak Q1200 to ok 100k, natomiast te mniejsze za ok 50-60k, wynika to z faktu że te mniejsze są znacznie tańsze w zakupie jako nowe.
Przy czym zastrzegam sobie iż ta są tylko moje przemyślenia. Mam nadzieję iż pojawi się w okolicy jakaś prasa wielkogabarytowa i podpatrzę ją w praktyce.

#135 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 10:54

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No nie wiem czy te 100KM starczy...na pewno będzie to min... ;)

Jeśli używane prasy to zastanawiał bym się na czymś takim

http://www.allegro.p...engele_530.html
http://www.allegro.p...chritt_530.html

a tu tylko dla przykładu :lol:
http://www.allegro.p...uza_kostka.html

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#136 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 10 styczeń 2009 - 11:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Rozpoczynając zabawę z sianokiszonką też brałem pod uwagę przyczepę ale jednak prasa miała więcej na plus DLA MNIE. Po pierwsze to wykorzystanie maszyny: sianokiszonka, siano, słoma. Jak radzi sobie posiadacz przyczepy z sianem i słomą i późniejszymi pracami z nimi? Po drugie to duży popyt na usługi, kiedy kupowałem prasę było ich dwie w gminie więc się szybko zwróciła a przyczepy pracowały tylko u właścicieli. Po trzecie to łagodny reżim technologi która jest idealna dla położenia mego gospodarstwa. Prasy zrobiły ogromną karierę w mojej okolicy i wielu posiadaczy przyczep zamieniło je na prasy i znam tylko jednego co prasę zamienił na przyczepę ale sądząc po kopach odpadów przy pryzmach.....
Teraz będę kupował nowy sprzęt i nadal zostaję przy tej technologi i wydam 100tys na zestaw a nie 350tys żeby uzyskac tę samą wydajność. Biorę pod uwagę nowe maszyny nie jakieś z demobilu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#137 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 12:49

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? To co to za sprzęt, że będzie miał wydajność taka jak przyczepa za 350k zł??i na jaki areał???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#138 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 15:02

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @ pioter : czyżbyś miał jakieś doświadczenie z prasami Mengele że akurat je podałeś jako przykład?
W sumie to przeglądając oferty pomijałem takie prasy w obawie o to co zrobię gdy coś się sypnie. Z tego co wiem to Mengele pras już nie robi a protoplasta tych pras Fortschritt już nie istnieje.

#139 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 19:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? http://www.allegro.p...engele_530.html tą prasę wydziałem już w lutym u tego handlarza ale za bardzo się jej nie przyjrzałem :) na zdjęciu całkiem ok.

nie mam pojęcia jak z częściami, ale myślę, że raczej do załatwienia, poza tym myślę, że jakbym kupił taką prasę w dobrym stanie to bym jej na moim areale nie zajeździł....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 20:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Zastanawiające czemu stoi od lutego skoro jest taka ładna. Podchodząc do maszyn używanych zakładam ze nikt nie sprzedaje sprzętu który służy bardzo dobrze, a że cena nie jest za wysoka (pewnie spora jej część stanowi marża handlarza) więc troszkę podejrzane.