Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 11:40

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Najlepsze jest suche siano i kiszonka z kukurydzy. Od tych kiszonek z traw to tylko żołądki krowom się marnują i w młodym wieku muszą iść w kiełbasy. Łatwa praca, ale dla zwierząt to nic takiego dobrego. Ja 30 procent tylko owijam folią a reszta idzie na sucho z 10 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 03:10
  •  

#302 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 12:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? No tak suche siano zwłaszcza przy dzisiejszej pogodzie gdzie w sianokiszonkę ciężko zebrać bo ciągle pada

#303 Share Benek70

Benek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 12:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A gdzie to tak ciągle pada bo u mnie piękna pogoda w podlaskim

#304 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 14:07

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja nie bardzo rozumiem ;)

...waszym zdaniem łatwiej przy złej pogodzie zrobić siano a nie kiszonkę??? ulala :P

Siano, dobre siano, musi być suche- żeby potem nie butwiało. Musi się długo suszyć- a jak nadejdą deszczowe dni to będzie się suszyło aż wzrośnie w młodą trawę :)
A sianokiszonka...ja woziłem kilka razy i było tak ze ulewa wpadła- wtedy na pryzmę stara foli a po ulewie dalej można wozić. Grunt to żeby powietrza w niej nie było.

#305 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 14:33

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

A gdzie to tak ciągle pada bo u mnie piękna pogoda w podlaskim

Na Podlasiu rzeczywiście piękna pogoda 12 stopni i co chwila deszcz i tak już od kilku dobrych dni ale to chyba nie temat o pogodzie

#306 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:11

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? My dzisiaj zebraliśmy 2,5ha w bale koszone w poprzedni poniedziałek i wtorek jest nadal mokre bo pada codziennie jutro jak się uda to sprzątniemy resztę. A o sianie to można tylko pomarzyć.

#307 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 20:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Może ktoś mi podać średni koszt owinięcia folią jednej belki z podaniem ilości owinięć i ceną foli?

#308 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 20:58

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Średnia cena rolki foli 50 cm 240 zł, owiniesz nią jakieś 24/26 balotów. Czyli coś koło 10 zł na belkę wyjdzie. Liczba owinięć to 24. Albo można zastosować folie 75cm jak ma eis do tego owijarkę przystosowana. I do tego dolicz jeszcze robociznę i koszty paliwa.

#309 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:31

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja zawsze przyjmuję, że koszt owinięcia jednej belki to ok 15 zł za sztukę. Mam nadzieję, że w tym sezonie ruszy już zbiór sieczkarnią...zawsze parę groszy zostanie w kieszeni :lol:

#310 Share fiol6

fiol6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Na pewno

??? bardzo konstruktywna wypowiedz
+10%

Edytowany przez andrzej2110, 28 styczeń 2010 - 23:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share ursusekC360

ursusekC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, piłka siatkowa, i oczywiście rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2010 - 05:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Co będzie lepsze do robienia kiszonki z 2.5 ha sieczkarnia [podczepiana do ciągnika] czy prasa rolująca? Co bardziej się opłaca dodam że mam 10 opasów.
URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

#312 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:55

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Witam ja na twoim miejscu polecał bym przyczepę samozbierającą z nożami ursus da rade a to jest najtańszy sposób na kiszonkę bo w przypadku prasy na ten areał to by ci sie chyba po 20 latach spłaciła :P

#313 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 10:49

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Trochę nie na temat, ale... zna się ktoś na analizie jakościowej kiszonek z kukurydzy i z traw?? Mam wyniki, ale nie wiem jakie powinny być optymalne parametry...pomocy

#314 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:38

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Nie znam się na jakości kiszonek ale tutaj:
http://www.rpt.pl/index.php?content=84

Jest test przyczepa kontra prasa i jest rozdział o jakości sianokiszonki i jest tabelka zawierająca parametry dobrej sianokiszonki

Mam nadzieje ze link będzie pomocny :D

#315 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 09:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dobry artykuł, dzięki!

#316 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 20:40

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Chciałbym się zapytać czy z 0,75h wyjdzie mi kiszonka z trawy ?? Na 2byki ?

#317 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 21:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dobry artykuł tylko mało mający wspólnego z prawdą, bo np u mnie koszt owinięcia jednej beli to ok 6-7 zł (dokładnie to 6 zł w tym roku nie licząc załadunku na owijarkę i układania na pryzmie), zbyt duża rozrzutność z ciągnikami bo do załadunku i transportu z powodzeniem można było wykorzystać tylko jeden ciągnik z turem oraz jakąś większą przyczepę a nie na 10 bel, no i masa beli ok 370 kg coś mało

#318 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 21:18

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Autor artykułu to mój wykładowca od eksploatacji maszyn. Jak to on określił baloty są na podobnym poziomie co silos. Ciągniki trochę za wielkie wzięli bo kto dwunastką po 10 balotów wozi :D Silos to przede wszystkim więcej sprzętu zaangażowane no i super przykryty dopiero ma jakość porównywalną z dobrze zrobionymi balotami. No chyba że ktoś sipmą clasic i 3p beluje i są baloty ledwo dokręcone to lepiej niech dale w silos

#319 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 09:00

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Pomyliłeś się silos to mniej sprzętu bo wystarczą dwa ciągniki a w bele to co najmniej trzy ciągniki trzeba. ( wiem bo przestawiłem się w tym roku z bel na zbieranie na pryzmę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 09:16

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A ja się chyba będę z pryzmy przestawiał na bele :D O wiele mniej roboty jak z pryzmą, w zimę bele se bez problemu przywiozę, a z pryzmy muszę ciągnik męczyć żeby to wyrwać, więcej paliwa idzie wtedy i koszty naprawy bo zawsze coś siądzie :)