Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#281 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 14 maj 2009 - 14:02

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? O widzicie @TOOMER sam potwierdza jakie są koszty na swoim przykładzie
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 19:39
  •  

#282 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 maj 2009 - 18:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Tak jest taniej ale w tym przypadku nie oznacza to słabszej jakości paszy. Ale w tym roku będę robił raczej wszystko w baloty. Foli mam spory zapas i zamierzam ją w tym roku wykorzystać.

#283 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 maj 2009 - 19:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Tylko, że w silosie można tez robić przyczepą, a wtedy koszt maszyn biedzie podobny do bel minus folia.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#284 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 maj 2009 - 15:33

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Moj znajomy robi w silosie to jak u niego jestem i jak widzę ile jej wyrzuca to mi się patrzeć nie chce. Mówił ze w silosie taniej wychodzi ale nich policzy to co wyrzuca to wyjdzie mu na to samo.

#285 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 18 maj 2009 - 19:21

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja od 10 lat robię sianokiszonkę w silosie. Dla mnie to jest najszybsza i najprostsza metoda zbioru trawy. Najpierw robiłem na pryzmę a teraz robię w silosie. Trzeba pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: dobre ugniecenie i szczelne okrycie wystarczą do uzyskania dobrej jakości kiszonki. Przy odkrywaniu nie należy dopuścić aby powietrze dostawało się dalej w głąb całej pryzmy aby nie pleśniała. Mi nic nie pleśnieje i się nie psuje oraz nic nie odrzucam, sianokiszonka ma bardzo dobre parametry bo dawałam próbki do badania w laboratorium. Polecam tą metodę zbioru traw wszystkim.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#286 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:19

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja osobiście to będe robił wszystko w bele w tym roku. Wszystko zależy ile się ma ha do zbierania. U mnie np polne trawy już się nadają do koszenia a na łąkach jeszcze nic nie ma i brakowało żeby robić silos. A w bele będę robił kiedy urośnie, poza tym mam słabą przyczepę żeby robić w silos. U mnie to jest jedyne wyjście robić w baloty
"John Deere bez kompromisów" :D

#287 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Bele są dobre jak ktoś ma daleko pole. A co do mojego znajomego to niby dobrze ubitą Ursusem 1224 ma sianokiszonkę i wycina wycinakiem ale i tak dużo wyrzuca.

#288 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2009 - 20:44

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Może za suche zbiera??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#289 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 maj 2009 - 22:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Też mi się tak wydaje.

#290 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 23 maj 2009 - 19:47

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kiszonka w silosie nawet jak będzie dobrze przykryta to i tak się będzie sporo psuło ale ten sposób przechowywania jest tani
natomiast sianokiszonka w balotach się nie psuje lecz czasami gdy jest folia gorszej jakości to po prostu potrafi popękać no i z kolei ten sposób jest kosztowny

Edytowany przez andrzej2110, 23 maj 2009 - 20:25.
błędy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 maj 2009 - 19:59

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Nie wiecie gdzie czy jest forum o o prasach silosującej i ile taka może maszyna kosztować proszę o odp

#292 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 maj 2009 - 10:53

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja robię od kilku lat w silosie i nie ma mowy o tym ze się popsuje nawet jeżeli jest za bardzo podsuszona

#293 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 maj 2009 - 11:58

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dodajesz jakiś zakiszacz?? Zwłaszcza do podsuszonej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#294 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 24 maj 2009 - 12:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja zawsze robię w pryzmie sianokiszonkę i tez nie narzekam żeby się psuło. Na jesieni za bardzo przeschła trawa i myśleliśmy że już nic z tego nie wyjdzie a jednak okazało się że świetną paszę zrobiliśmy ;) w piątek pierwszy raz dodaliśmy do zakiszania kwas mlekowy
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#295 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 maj 2009 - 12:42

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? andrzej2110 ja nie dodaje żadnego zakiszacza jeżeli się nie psuje to nie ma po co

#296 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 maj 2009 - 18:48

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja polecam stosowanie Labacsil z sano. Krowy więcej pobierają a co za tym idzie większa wydajność. Sąsiad mnie namówił na stosowanie właśnie tego preparatu. On sam hoduje 100 krów mlecznych i nie zrobiłby żadnej kiszonki bez labacsil.

#297 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 maj 2009 - 18:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Napisz jaka cena ???

#298 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 maj 2009 - 11:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Wg przepisu sano na 100 litrów wody trzeba zmieszać 100 gram bakterie + 10 kg Acid i stosować 1-2 litrów na tonę kiszonki( 1 litr na 1tonę kiszonki z kukurydzy a 2 litry na 1tonę kiszonki z traw, lucerny). Koszt podanych zakiszaczy = 513 zł z VAT.
Ja na kiszonkę z kukurydzy kupuję za 1026 zł na 4 ha a na bale kupiłem za tyle samo. W tym roku wszystkie trawy idą w bale a planuje zrobić rocznie ok 250 sztuk. Czyli na jednego wychodzi coś ok 4 zł.

#299 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 maj 2009 - 19:36

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja do kuku nie daje żadnego zakiszacza. Na sianokiszonkę będę chciał dać ale na koniec na pryzmę polać. W środku i tak mam zawsze dobro. Jedynie na wierzchu rożnie czasem bywa... Najgorzej ugnieść i najsuchsza trawa ...

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 05 czerwiec 2009 - 09:29

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @juzio ale zakiszacz nie ma na celu tylko poprawić zakiszanie masy ale także wpływa na lepsze pobieranie paszy i znacznie poprawia jej właściwości pokarmowe
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...