kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1295

20zł to nigdzie nie biorą u nas 12/13zł zależy od pola koszenie Dominatorem 106 bierzemy w tym roku 300 bez sieczkarni 350 z sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

@Zetorek1607 ja w ubiegłym roku brałem 150zł/ha gruberowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

panowie bo sami sobei tak robicie... u mnie mialem ja prase i pare gosci to nie ma ze boli ja bralem po 16zł od bala z moja siatka rok temu a w tym po 18 a jak sie nie podoba to widełki i robić... Sory ale amortyzacja spzretu kosztuje co to za uciecha jeździć cały dzien zarobic pare groszy a jak maszyna siadzie to lipa bo zceci drogie oczywiscie mówie o swojej prasie tzn KRONE ja moją KR 160 biore 18zł od bala a kiszonki 50zł cała usługa a jak sie nie podoba komuś to wole sobie w domu siedzieć niż komuś robić za pół darmo takie moje zdanie... Jeśli wszyscy podnieśli by cene do tych 18 zł to nie ma że boli ale ludzie są tacy a ja dam mniej i ja pojade a nastepny to samo i tak zchodzicie z ceny ze graniczy to z opłacalnością. Takie moje zdanie pozdrawiam i bezawaryjnej zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A jak cię skontroluje urząd ochrony konkurencji i konsumenta i oskarży o zmowę cenową to co? :lol: :blink:

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djjachu    0

petes no u nas jest skr i to on dyktuje cenę, ale teraz to na 2 gospodarzy przypada jedna prasa więc dobre i parę groszy. Jak mój wuj mówi za koszenie kombajnem jest chociaż na te części i sobie można skosić.

Mówisz 18zł od balota a jakie wymiary 120x120 jak by mi ktoś dawał 10zł od balota i miał ze 3 ha chociaż do prasowania do bym dojechał nawet te 20km.

Edytowano przez djjachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

u mnie biora wszyscy po 7, też uważam że przy tych cenach to za mało, rok temu po 6 brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDragon    1

Koszenie Medionem 310 z siekaczem 330 PLN/ha, nie wiem jak bez, jeszcze z kumplem za dużo na temat cen nie rozmawiałem, a wujaszek za koszenie rzepaku JD 1470 - 300 PLN/ha.

Edytowano przez MrDragon

www.up.poznan.pl/knir/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BioEkoCO2    0

OGÓLNOPOLSKA BAZA BIOMASY

 

 

ZGŁOŚ NADPRODUKCJĘ SŁOMY SIANA

 

http://www.bioekoco2.pl/index.php/ogolnopolska-baza-slomy.html?view=message&layout=message&pf=5

 

Zajmuje się zagospodarowaniem odpadów z produkcji rolnej na cele energetyczne.

 

Kontraktujemy zakup słomy 2011/2016. Cena 150 zł/tona.


Zapraszamy do współpracy...
BioEkoCO2
Zielona energia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

SKR Zduny za koszenie zboża bierze 480zł/h medionem 310 i fendtem 5180 a za rekorda biorą 380zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ile ton słomy wsadzisz na naczepę? 10? razy 150zł to po odliczeni transportu wychodzi mizernie, lepiej te słome na polu zostawić na biomase. Nawet jak odbiór bedzie z pola to załadunek też trzeba samemu zapewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BioEkoCO2    0

Ile ton słomy wsadzisz na naczepę? 10? razy 150zł to po odliczeni transportu wychodzi mizernie, lepiej te słome na polu zostawić na biomase. Nawet jak odbiór bedzie z pola to załadunek też trzeba samemu zapewnić.

Temat skupu słomy http://www.agrofoto.pl/forum/topic/41285-ogolnopolska-baza-siana-slomy/page__p__757948__fromsearch__1#entry757948


Zapraszamy do współpracy...
BioEkoCO2
Zielona energia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ja zamierzam brać po 10zł za balot z zestawu Ursus 902+ Krone KR125 chyba że ktoś ma większą ilość to możemy się dogadać im więcej tym taniej.Okolice Elbląga do 30km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

Ja biorę po 300zł/ha Claasem mega 204 z hederem 5.1

W tym roku nie presujemy, bo mieliśmy claasa walcową i była strasznie słaba, na następny raz kupie prese też claasa variant, i myślę że będe brać po 15 zł od beli z moją siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ja mam zamiar brać po 340 zł za godzinę koszenia rekordem.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Ja biorę po 300zł/ha Claasem mega 204 z hederem 5.1

W tym roku nie presujemy, bo mieliśmy claasa walcową i była strasznie słaba, na następny raz kupie prese też claasa variant, i myślę że będe brać po 15 zł od beli z moją siatką

 

Biore tyle samo za identyczny zestaw ,czyli 300zl/ha

lub 500zl/h jak kto woli

w zbozu do 5t/ha - 2ha/h zrobie , no chyba ze to żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek456    19

Witam ja w tym roku za koszenie claasem Merkatorem 70 biore 280 a z sieczkarnią 300 a za prasowanie 200zł zestawem sipma Z124/1 +mf3060 lub ursus 35-12 wszystkie ceny to za godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekSI    0

Ja pytałem się o cena prasowania słomy ciągnikiem New Holland TD85D z prasą sipma nie wiem jaki model to powiedział mi że ok 20 złoty za balota tylko nie wiem czy to siatka czy sznurek. Taką cenę może zawołał ponieważ jako jedyny ma na wiosce prasę belującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Koledzy ma kilka pytań.

Ile brać za kostkowanie słomy polska prasą z c330?

Ile brać za koszenie bizonem rekordem z-058 godzina?

Ile brać za wybieranie ziemniaków bolkiem z ciapkem a ile brać za hassia z ciapkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u nas kazdy wiekszy gospodarz ma belarkie i prasuje sobie sam ja tam prasuje zwykłe kostki to biorą 160 na godz.a usługi kombajnem to biorą od bizona 056 z szarpaczem 340 na godz.a bez 300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

Biore tyle samo za identyczny zestaw ,czyli 300zl/ha

lub 500zl/h jak kto woli

w zbozu do 5t/ha - 2ha/h zrobie , no chyba ze to żyto

 

2 ha to zrobi, ale wtedy sporo gubi:)

ja jade około 1,6-1,8 ha/ godz :)

P.s Mega zrobi i 3 ale wtedy dużo poleci tyłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Panowie powiedzcie mi ile brać za sprasowany balot słomy prasą Greenland rf 120 z Zetorem 7711 (stałokomorowa 120 z rotorem )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

W mojej okolicy 300 zł/h koszenia Bizonem bez sieczkarni. Prasowanie bela 120x120 z siatką zestawem New Holland TD80D i Warfama Z-543 15zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj