Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd w JD 2130- elektryka

88 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pepsiboss

pepsiboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 13:14

Witam potrzebuje sie dowiedziec gdzie w jd 4240 są ceweki od przedniego napedu chce posprawdzac prad czy dochodzi ale nie wiem gdzie są te cewki.. pprosze o pomoc ;)

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 24 czerwiec 2015 - 23:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dzisiaj, 06:30
  •  

#62 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 14:45

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba pod silnikiem przy przedniej osi Chyba 3. Do tego musisz sprawdzić przy lewarkach gdzieś pod kabiną jest chyba jakiś włącznik. Bo napęd ma działać tylko, gdy bieg jest włączony.

#63 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 19:13

Przedni napęd w JD 2130- elektryka Dokladnie elektrozawory w napedzie hydroststycznym JD znajduja sie w rozdzielaczu przy osi. A jaki masz problem z napedem ? Nie ciagnie ?

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#64 Share pepsiboss

pepsiboss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:14

tak własnie nie ciągnie.... i tak mysle zeby to jakos poosprawdzac...zero reakcji

#65 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:35

no to sprawdz prąd na cewkach miernikiem tylko nie odpinaj przewodu od cewki tak żeby miał opór

#66 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2015 - 13:44

Najpierw trzeba mieć schematy co gdzie i od czego. Kiedyś widziałem próby reanimacji takiego napędu. To olej tryskał w miejscu gdzie obracają się zwrotnice strumieniami. Nie wiem czy to spowodowany było zwykłą nie szczelnoscią czy złym podłączeniem elektrozaworów. Pomysł może i nie głupi. Sprawdza się w ciężarówkach. Ale połączenie silników hydraulicznych w zwrotnicach z resztą układu nie najlepsze.

#67 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:16

A co sie stanie jak sprawdzi prądy dochodzące do elektrozaworów???? moim zdaniem tylko tyle ze będzie wiedział gdzie dalej szukać usterki

#68 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:41

Ale ja nie pisałem, że coś się stanie. Opisałem swoje doświadczenia z tym traktorem. A do sprawdzenia prądów przydała się wiedza jak to działa. Bo elektrozawory są chyba 3 a nie jak wskazywała by logika jeden odłączający i włączający napęd.

#69 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 01 luty 2015 - 14:59

dokładnie przydało by sie wiedzieć ktory jest od czego. ale jeżeli na żadnym nie bedzie prądu podczas jazdy gdy napęd będzie zalączony to bedzie wiadomo o co pytać:) bo zapytanie czemu napęd nie ciągnie jest zbyt ogolne:)  jak coś na priv mogę coś podpowiedzieć gdzie szukać robilem ten napęd jeszcze coś tam pamiętam:P

#70 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:22

kolego podpinaj od razu na żywca z akumlatora na te cewki pod silnikiem tylko nie pamietam która od czego ale nic nie zepsujesz kiedys tak reanimowałem jd jak wujek kupował nie działał naped a handlarz nie umiał zrobic sprawdziliśmy czy działa i był kupiony jako nie działający ale w domu było ok 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 luty 2015 - 17:04

W sumie porada bez cenna wszystko pod prąd i gitara. Nic dodać nic ująć. Nie wiem czy w ogóle miałeś doczynienia z tym ciągnikiem i czy wiesz o czym piszesz. Ale radzę uważać przy podłączaniu prądu do wszystkiego na pracującym silniku. Jeśli ciśnienie oleju zostanie podane ciągnik ruszy. I może być to niezdrowe dla podłączającego prądy siedzącego pod spodem.

#72 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 01 luty 2015 - 17:06

cenna uwaga, bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu w pracy:)

#73 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 luty 2015 - 18:36

W sumie porada bez cenna wszystko pod prąd i gitara. Nic dodać nic ująć. Nie wiem czy w ogóle miałeś doczynienia z tym ciągnikiem i czy wiesz o czym piszesz. Ale radzę uważać przy podłączaniu prądu do wszystkiego na pracującym silniku. Jeśli ciśnienie oleju zostanie podane ciągnik ruszy. I może być to niezdrowe dla podłączającego prądy siedzącego pod spodem.

kolego miałem odczynienia nie z 4240 a 4040 więc bliźniacze ciągniki i mnóstwo jd widziałem od srodka jd mniejsze serii 40 i 50 znam jak własna reke i wiem o czym pisze 

kto kolego pisał ze silnik ma pracować kolego jak nie wiesz jak działa elektrozawór to poczytaj 

można to spr w ten sposób że podpinac prąd pod poszczególne sekcje elektrozaworu i jak elektrozawór bedzie sie otwierał słychać takie pukanie jeżeli puknie to sie otworzył i wtedy radze podjechac pod jakieś duze drzewo zaprzeć sie przodem i spr czy działa jak nie to spróbowac na innym bo z tego zo pamietam są tam 3 elektrozawory pewien nie jestem ile bo z 10 lat temu ostatnio miałem doczynienia z takim napedem 

#74 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 14:28

witam potrzebuje namiary na jakiegos dbrego elektryka do zrobienia instalacji w jd 2130 4x4

#75 Share kylo55

kylo55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:10

Potrzebuję pomocy odnośnie podłączeń przewodów elektrycznych przedniego napędu hydraulicznego . Może ktoś posiada shemat podłączeń do John deere 3140? Będę wdzieczny za każdą pomoc.

#76 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 08:14

witam czy zna ktos kogos kto robil elektryke w jd2130?? i czy mozna prosic o jakis namiar

#77 Share kylo55

kylo55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 21:03

Witam.

Przedstawię częściowo podłączoną instalację elektryczną hydrauliki przedniego napędu (FWD) John Deere 3140 - podobnie jest w innych starszych modelach,

próbuję odbudować tę wiązkę tak jak jest to w oryginale i brakuje mi kilka bardzo istotnych podłączeń , żeby to prawidłowo funkcjonowało.

Proszę o pomoc-zwracam się do użytkowników ,którzy pisali,że to rozpracowali lub innych czających ten temat.

Wklejam kilka zdjęć ,a poniżej szczegółowy opis:

http://imageshack.co...5272/KQClIl.jpg             I

http://imageshack.co...8571/ADr5eU.jpg          II             
http://imageshack.co...7880/JneIrR.jpg            III
http://imageshack.co...6730/819ddE.jpg          IV
http://imageshack.co...6846/8bV5CX.jpg          V 
http://imageshack.co...1258/UZWb9X.jpg         VI
http://imageshack.co...2078/JJFzJl.jpg              VII
http://imageshack.co...1600/mbj26v.jpg            VIII
http://imageshack.co...4167/8axopG.jpg           IX
http://imageshack.co...1803/WyIMlT.jpg            X

Zdjęcie nr.I / II / III / IV przedstawia kostkę wychodzącą ze sterownika - (czarny kwadrat przymocowany na trzy śrubki w kabinie pod deską rozdzielczą)-JD AL24752

według oznaczeń na kostce przewód  :

nr.1 biegnie do przełącznika kołyskowego i rozdziela się na dwie wsuwki żeńskie i odejście jednej wsuwki męskiej - zdjęcie nr.IX jako przewód biały przechodzący na końcu w czarny

ale nr.1 łączy się także z nr.7 na kostce

nr.2 / nr.3 / nr.4 biegną do jednej z trzech cewek otwierających odpowiednio elektrozawory znajdujące się pod przednią osią ciągnika

nr.5 biegnie do zaworu sterującego obok filtra hydraulicznego pod literkę A lub B lub C zdjęcie nr.V / VI

nr.6 jest to masa - jeden przewód do obudowy ciągnika drugi do zaworu sterującego pod A lub B lub C

nr.9 także do zaworu sterującego pod A lub B lub C

nr.8 jeden przewód biegnie do przełącznika kołyskowego kończy się jedną wsuwką żeńską jako przewód siwy -zdjęcie nr.IX

drugi przewód biegnie do kostki podwujnej do której dochodzi także przewód nr.10 i przechodzi w jeden przewód poprzez (okrągły mały czarny walec) zdjęcie nr.I ,

dalej przewód ten już jako jeden biegnie do płytki przy dżwigni zmiany biegów i jest wlutowany pod nr.1 zdjęcie nr.VII

nr.11 biegnie także do tej samej płytki przy dżwigni zmiany biegów i jest wlutowany pod nr.4 zdjęcie nr.VII

nr,12 biegnie do przełącznika kołyskowego kończy się jedną wsuwką żeńską i jednym odejściem wsuwką męską jako czerwony zdjęcie nr.IX

Na zdjęciu nr.IX jest jeszcze przewód żółto zielony z wsuwką żeńską - jest to zasilanie czyli + do przełącznika kołyskowego biegnący ze skrzynki bezpieczników ,

oraz jest przewód czarny z wsuwką żeńską i biegnie on do cewki - elektrozaworu nad główną pompą hydrauliczną zdjęcie nr.X

Na zdjęciu nr.VIII są dwa przełączniki kołyskowe - jeden ten trzy-biegunowy jest prawdopodobnie do załącznia tej cewki - elektrozaworu nad pompą główną

Do przełączników kołyskowych powinny być podłączone jeszcze przewody od lampek kontrolnych załączania odpowiednich sekcji napędu.

Trochę to skomplikowane ,ale jeśli się ktoś wczyta w temat i robił coś przy tym to powinien wiedzieć o co chodzi.

Moja prośba dotyczy podłączenia:

- trzech kabli do cewek pod przednią osią ciągnika - (stojąc z przodu przed ciągnikiem mam dwie cewki przed osią z prawej i lewej strony i jedną cewkę z tyłu osi z lewej strony)

- trzech kabli zaworu sterującego pod A / B / C

- przełączników kołyskowych

- kiedy i do czego włącza się przełącznik kołyskowy trzy-biegunowy

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

#78 Share kylo55

kylo55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:21

Witam.

Widzę , że za bardzo to skomplikowanie opisałem , a może w złym miejscu to wpisuję - jestem nowym na takim forum .

W zasadzie chodzi mi najbardziej o sześć sztuk kabelków jak macie podłączone w swoich Jelonkach tego typu - trzy do cewek z przodu pod osią i trzy do zaworu z boku skrzyni obok filtra hydrauliki - może chociaż kolorami.

Proszę o wszelką pomoc i uwagi.

#79 Share KsaweryWodarczyk

KsaweryWodarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:38

witam potrzebyje szpeca od jelonka w sprawie elektryki. bo nie moge jej rozdrysc. z mazowieckiego. dodam ze jest ona tez przerobiona na 12v. pozdrawiam

jelonek 2130 z przednim napedem

Kolego jestem z województwa łódzkiego okolice strykowa dokładnie, napięcie mierzę miernikiem, na odpiętych przewodach od cewek, objawem było że nie chodził napęd, spalone dwie cewki, zastąpiłem je uniwersalnymi 12V masa podpięta pod śrubki, i gdy dołoże tylko plus na krótko to wszystko działa, nie chcę podłączać kabli do cewek skoro jest na nich napięcie bo otworzą się wszystkie i jeszcze coś puści. może muszą być oryginalne cewki. Podaj kolego adres mailowy, to podeślę ci opisy, bo zrobiłem u siebie, każdego kabla, co robi, i w które miejsce wchodzi do sterownika. A powiedz mi jeszcze kolego na sprzęgle jest wyłącznik dochodzi do niego przewód z kostki od lewarków, z prawej strony( niebieskie kable na płytkach) a drugi jest podłączony do masy. ten wyłącznik musi być otwarty, i dawać masę na kostki a podczas wciskania sprzęgła odcinać masę, czy na odwrót

dodam że kostki są w 100% sprawne, i wyłącznik ciśnieniowy pod kabiną też ponieważ wlutowałem nowe kontaktrony i teraz działa elegancko i reaguje na pole magnetyczne

witam a a czy podjol bys sie naprawy w moim jd 2130 4x4 i jaki by byl koszt bo nie moge tego rozgrysc. w mazowieckim woj. namiar na mnie kwlodar3@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:24

Przedni napęd w JD 2130- elektryka A co ci niedziala w tym jelonku? Napisz na priw to moze bede umial ci cos podpowiedziec :)