Gość Luke16

Folie, sznurki, siatki z balotów... Co z nimi robić?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić ale ciekawi mnie sprawa co zrobić z tym wszystkim?? W tym momencie składuje to w jednym miejscu na podwórku ale jak patrzę jak ta sterta tych folii, sznurków czy siatki z balotów rośnie to aż kiwam głową... Palić tego nie będę bo nie wolno i za to jest zapewne nie mała kara... Co wy z tym robicie?? Istnieją jakieś specjalne firmy zajmującą się zbiórką takich odpadów ?? I czy wogóle jest jakiś przepis co rolnik powinien z tym zrobić jeżeli np. wpadnie kontrola i dojrzą tą stertę folii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas jeździ jakaś firma i to zbiera, kiedyś do kontenerów na śmieci niektórzy wyrzucali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

U nas ostatnio odwozili to to najbliższego Zakładu Gorpodarki Komunalnej i Odpadowej.

Po prostu ZGKiM powiadomił że tego a tego dnia będą zbierać śmieci w stylu sznurki i folie z balotów i jeśli ktoś chce się tego pozbyć za drobną opłatą to niech przywiezie to tego a tego dnia w te a te miejsce.

Wszystko na legalu itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Nie dawno pozbyłem się folii z kiszonek (700kg)i zapłacono mi 70 (siedemdziesiąt) groszy.

Niestety folii od sianokiszonek nikt nie chce nawet za darmo i pewnie trzeba będzie to spalić.

No bo co zrobić ?!


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

W każdej wsi powinny być pojemniki na szkło, plastik, itp… jeśli tego u was nie ma to miejcie pretensje do swoich sołtysów i radnych. W mojej okolicy jest punkt co przyjmują różne folie i worki z tworzyw sztucznych. Wystawią nawet stosowne zaświadczenie że zdaliśmy dany towar a nie puściliśmy go z dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sznurków nie można?? A czemu jak spalasz słomę to razem ze sznurkami??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Nie palę słomy

 

Teoretycznie paląc słomę powinno się sznurki wyjąć. A w praktyce przecież możesz spalić wszystko co się tylko da np.: sznurki, folie, worki, itp. Pod warunkiem że w okolicy nie ma uprzejmych donosicieli ;):) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiecie ja wszystkie śmieci typu papiery, butelki, plastiki to pale w piecu ;) ale folii to niestety ale nie będę palił bo mam za wścipskich sąsiadów z resztą są zbyt toksyczne ... frutis u mnie o takich sprawach jak sołtys lepiej nie dyskutować ... :/ O wójcie też lepiej bo szkoda słów marnować... trzeba będzie podzwonić po okolicy i popytać czy coś takiego skupują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

czy to palenie tej foli jest bardziej szkodliwe niż palenie inych materiałów to bym się spierał. a u nas we wsi zbiera to pewien pan za darmo a potem pewnie gdzieś sprzedaje skoro to zbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

W tym roku udało mi się kupić na próbę folie z reciklingu do owijania belek z sianokiszonki. Przedstawiciel tej firmy obiecał że w zamian zabiorą ode mnie zużytą folie, siatkę i sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja wywoze na wysypisko gminne folie to zadarmo biora ale za sznurki to juz trzeba placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

U mnie we wsi wszyscy noszą do wiejskiego śmietnika na plastik, tyle że kto pierwszy ten lepszy laugh.gif Było kilku co brali na przetopienie chyba, ale każdy raz się we wsi pojawił i o nich nie słychać. Podobno wolą folie z pieczarkarni dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U nas specjalne kontenery stoją na folie. Zamawiasz kontener a później płacisz tylko za odbiór i nie ważne czy to co zabierają zmieśliło się w kontenerze czy nie może nawet być 10x więcej niż pomieści kontener a i tak zabiorą a płaci się stałą stawkę z każdy odbiór (coś koło 17zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A do mnie przyjezdza firma utylizacyjna i zabierqa za darmo, a jak sie im zawiezie to placą za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie też zabiera jeden gościu folie: z tunelów, sianokiszonek ale również worki po nawozie. Spadł mi normalnie z nieba bo byłem już totalnie zawalony tymi foliami. Podobno on to prasuje i wywozi gdzieś na przetopienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

folia jest produktem do recyklingu i jest odbierana lub skupywana przez zakłady popytaj na skupach materiałów wtórnych lub nawet na złomie może się tym zajmują u nas jest skup złomu który skupuje wszystko (papier szkło folie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

U nas specjalne kontenery stoją na folie. Zamawiasz kontener a później płacisz tylko za odbiór i nie ważne czy to co zabierają zmieśliło się w kontenerze czy nie może nawet być 10x więcej niż pomieści kontener a i tak zabiorą a płaci się stałą stawkę z każdy odbiór (coś koło 17zł).

To właśnie u nas tak samo tylko że płacimy koło 14zł za 3 kontenery (plastik, szkło i papier) i jeden swój mały na podwórku miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

U mnie też zabiera jeden gościu folie: z tunelów, sianokiszonek ale również worki po nawozie. Spadł mi normalnie z nieba bo byłem już totalnie zawalony tymi foliami. Podobno on to prasuje i wywozi gdzieś na przetopienie

 

a skąd jest tan gościu? ciekawe czy z naszych stron tez by zabierał?


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie to zabierają goście z Siedlec albo taki starszy facet z też okolic Siedlec z miejscowości Stok Lacki. @danielhaker będziesz wiedział bo widzę że z moich stron jesteś. :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj