Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa prasa do do 30 tys.

102 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 08:45

Nowa prasa do do 30 tys. Niech ci co jeżdżą 15 km/h pokażą jakie wałeczki sianokiszonki zbierają ;[ Ktoś pisał że żadna prasa tak nie łyka jak JD, więc zapytuje o pionierskie rozwiązanie tam zastosowane :o Ma to wogóle rotor?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa prasa do do 30 tys. Dzisiaj, 09:18
  •  

#62 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 24 sierpień 2009 - 09:47

Nowa prasa do do 30 tys. tak uwazaj bo pojedzie ci 15km/h :) ja tez moge napisac ze c-360 z prasa wyciagam 20km/h :o ;[

#63 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 10:02

Nowa prasa do do 30 tys. nie wiem ale ja zetorem i jd 550 w słomie jeździłem 2 szosową nie wiem ile na dwójce wyciąga i na pełnych obrotach ale jak popatrzyłem na innych zmagania to miałem uśmiech na twarzy :o A jak zaczłem wolno jeździć wolno to i się zapychało... ;[ w sianokiszonce jeżdże 4,5 polowymi ale bym jeździł szybciej tylko mi ciągnik nie wyrabia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 24 sierpień 2009 - 10:14

Nowa prasa do do 30 tys. ja w zytniej to 2 szosowa chodze a w owsiance 4 3-(na dobiciu) szosowa w siano kiszonce 2 i 1 szosowa przewaznie 1

#65 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 12:29

Nowa prasa do do 30 tys. 7211 na dwójce szosowej przy 2200rpm jedzie 9,3 km/h a czwórka i piątka na reduktorze to 4,4 - 6 km/h przy tych obrotach :o

#66 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:42

Nowa prasa do do 30 tys. sie jezdzi na biegu D i 4polbieg albo bieg E i 1polbieg:)

#67 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 22:03

Nowa prasa do do 30 tys. hmm... dziwne ze nikt z posiadaczy JD nie odpowiedzial na pytanie @Miraska. jak to mozliwe ze prasa bez rotora moze jechac szybciej od prasy z rotorem?

@Mirasek wiesz moze ile jedzie ursus 912 na IV terenowej przy 2000 obr/ min??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#68 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 22:09

Nowa prasa do do 30 tys. Poleciec poleci i nawet 20km/h ale jaki mamy pokos np po kombajnie (taki jak zostawia claas merkur :o ;[) bo w gęstym to pewnie góra 6km/h

#69 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 07:57

Nowa prasa do do 30 tys. ja po innym kombajnie jak bizon i forschnitt nigdy nie prasowałem... i zawsze zetorem gnałem dwójką przy 2450 obrotów... Szybciej jak trójką zacząłem jeździć to prasa wyrabiała ale ciagnik zdychał... Henius a czy ktoś napisał że można szybciej jechać od prasy z rotorem??? Nie... więc daruj sobie... Mirasek JD 550 nie ma rotora ale ta prasa lubi szybką jazdę wpisz sobie na youtube zobaczysz jak się jeździ takimi prasami... jak zacząłem w żytniej słomie jeździć wolno to mi się zaczęło wszystko zapychać na podbieraku a jak zacząłem jeździć szybko to problem znikł ale jak zobaczyłem jak inni jeżdżą na youtube to trochę się zdziwiłem bo naprawdę nie widziałem u mnie nikogo by tak szybko jeździł... Widzisz ta prasa ma zegary które ciągniesz do ciągnika taki niby komputer i masz pokazane na nich dobicie na obu stronach... zawsze wskazówki muszą być na środku by zrobić ładną równą belkę... poprostu skręcasz kierownicą w prawo bądź lewo zależy od wskazówki która mniej pokazuje :o więc rotor tutaj nie jest potrzebny z resztą do rotora to ciągnik już ze 100KM musi być...

#70 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:11

Nowa prasa do do 30 tys. 15km/h dobre, jak słomę u nas prasował jd 6430 i prasą walcową jd(numeru nie pamiętam) pokosy były małe bo po 3m claasie i wysoko koszone to jechał 12km/h szybciej by się raczej nie dało bo po pomimo amortyzacji osi i kabiny ciężko było by na siedzeniu się utrzymać a pod większe wzniesienia to ciągnik już zaczynał stękać więc te 15km/h można sobie między bajki włożyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:19

Nowa prasa do do 30 tys. gazi 15km/h to strach po polu jechać by się coś nie urwało :D ... Mnie tą dwójką co jeździłem już wytrzęsło równo... a co dopiero 15km/h :D Ale 10km/h 11km/h można spokojnie gnać :D

#72 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:21

Nowa prasa do do 30 tys. z tymi 100KM do pras z rotorem to przesada, ja mam ciągnik 96KM, a swoją prasą cały czas jeżdżę na 540E, a prędkości prasowania to 9-13km/h, oczywiście przy dobijaniu schodzę do dolnej granicy

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 08:42

Nowa prasa do do 30 tys. Tak patrzę i widzę że wojenkę wywołałem :D-tzn.mi się raz w życiu zdarzyło belować siano jeżdżąc 15 km/h-ale taka fajna chmurka stała nad łąką że wyboru raczej nie miałem :D-ale raczej drugi raz próbować nie będę po prostu można coś urwać i tyle (u mnie nie ma zbytnio równych łąk a niektóre mam takie że max to 5 km/h)

#74 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 10:59

Nowa prasa do do 30 tys.

@Mirasek wiesz moze ile jedzie ursus 912 na IV terenowej przy 2000 obr/ min??

Na oponach 18.4 R34 wychodzi 8 km/h

Henius a czy ktoś napisał że można szybciej jechać od prasy z rotorem???

@ksiaze napisał że żadna prasa nie łyka tak jak JD, więc zapytałem jaki patent tam zastosowano że jest taka bezkonkurencyjna? :D

z tymi 100KM do pras z rotorem to przesada, ja mam ciągnik 96KM, a swoją prasą cały czas jeżdżę na 540E, a prędkości prasowania to 9-13km/h, oczywiście przy dobijaniu schodzę do dolnej granicy

Piszesz o prasowaniu słomy? To fakt, jednak jeśli chodzi o sianokiszonke to w tym roku w moim MF zwyczajnie brakowało mocy do swobodnej pracy z zapiętymi nożami... Nie gasł ale na zwykłym 540 było czuć że to bardziej prasa rządzi ciągnikiem niż ciągnik prasą :D wiadomo jaka była wtedy pogoda, miejscami masa z pierwszego pokosu była niedosuszona jak trzeba, a na łąkach mokro :D

#75 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 17:20

Nowa prasa do do 30 tys.

Poleciec poleci i nawet 20km/h ale jaki mamy pokos np po kombajnie (taki jak zostawia claas merkur :D :D) bo w gęstym to pewnie góra 6km/h

ja jezdze po DEUTZ FAHR z hederem 5.80 biore na caly podbieracz i dobrze ze kupilem z duzym podbieraczem :D

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:20

Nowa prasa do do 30 tys. http://www.allegro.p...6_grenland.html czy vicon za około 20 tyś bedzie lepsza od jd 550 w podobnej kaise? która jest tańsza w naprawach i mniej awaryjna?

#77 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:34

Nowa prasa do do 30 tys. 52 KM jest wystarczy?

#78 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 18:38

Nowa prasa do do 30 tys. to nie jest Vicon ale jak za taka kase to bierz bez ogladania sie, ale moze jednak rozejrzyj sie za prasa z rotorem chyba ze nie robisz sianokiszonki, ale jak robisz to sie zastanow, zebys potem nie zalowal.

Luke moze i ja bym kupil prase pasowa ale jednak juz dlugo uzywam lancuchowe wiec troche boje sie zmienac "technologie". jednak jakbym kupowal nowa prase kupilbym Krone KR 130 z rotorem (chodzi o calkiem nowe) bo wiem ze takie produkuja a nie sa az tak duzo drozsze od sipmy z rotorem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#79 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 19:23

Nowa prasa do do 30 tys.

Piszesz o prasowaniu słomy? To fakt, jednak jeśli chodzi o sianokiszonke to w tym roku w moim MF zwyczajnie brakowało mocy do swobodnej pracy z zapiętymi nożami... Nie gasł ale na zwykłym 540 było czuć że to bardziej prasa rządzi ciągnikiem niż ciągnik prasą :D wiadomo jaka była wtedy pogoda, miejscami masa z pierwszego pokosu była niedosuszona jak trzeba, a na łąkach mokro :D

W sianokiszonce (zawsze załączone noże) nie przekraczam biegu 3C czyli prędkość około 11 km/h na 540E, minimalna prędkość pracy to przy dobijaniu 3A czyli jakieś 8km/h, trawy koszę zazwyczaj późnym popołudniem, zbiór około południa, trawy nie roztrząsamy po kosiarce ze spulchniaczem, baloty są zdecydowanie cięższe niż po sipmie którą prasowaliśmy do tej pory o jakieś 25%, czyli zbite są dość dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 19:33

Nowa prasa do do 30 tys. @henius nie przesadzaj o tej innej technologii... :D do lepszego łatwo się przyzwyczaić :D

@ferdek na pewno mniej awaryjna będzie ta mniej wyjeżdżona i radzę się na tym skupić...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!