Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszenie na wzniesieniach

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share romi182

romi182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:08

Koszenie na wzniesieniach Mam pytanie do uzytkownikow kombajnow poniewaz w tym roku doszło nam 5 ha pola dobrej ziemie tylko ze jest to pod duza góre i zastanawiam sie jak naljepiej młuci sie na wzniesianiach tzn zjezdzajac czy podjezdzajac dodam ze przedtem nie mielismy tak stromych gór i nigdy nie kosiłem na wzniesieniu pole zaczyna sie w dołku około 30 metrów w głab zaczyna sie góra az do połowy i od połowy jest rowno na tej gorze . Od niedawna rozniez jezdze na kombajnie bo dopiero jeden sezon i prosiłbym o rade jak najlepiej wykonac tam prace .

Edytowany przez Matey, 12 lipiec 2009 - 16:24.
Poprawiony tytuł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszenie na wzniesieniach Dzisiaj, 21:33
  •  

#2 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:19

Koszenie na wzniesieniach Ja też kosze po górach bo mam wszędzie takie pola bo u nas są takie tereny wiesz to trzeba ustawić kombajn idealnie do takiego czegoś. Jak koisisz z góry to musisz wiater większy ustawić żeby śmiecie i plowy nie wpadały w zboże a pod góre odwrotnie ale najlepiej to tak po srodku ustawić żeby nie było dużo tych rególacji w czasie koszenia bo to stanie się uciążliwe .
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 16:53

Koszenie na wzniesieniach Czyli z nic nie regulować tylko kosić normalnie do okoła.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share romi182

romi182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:43

Koszenie na wzniesieniach No ale jezeli gora jest spora to lepiej zjezdzac z niej czy podjezdzac pod nia kombajnem ????

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:50

Koszenie na wzniesieniach Tu niema znaczenia poza tym nie będziesz przecież w jedną stronę kosił a w drugą jechał na pusto.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share krzysiek3120

krzysiek3120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:13

Koszenie na wzniesieniach jak stromo to podczas zjezdzania powoli jechac zeby nadazyly sita i podsiewacz przerobic mase

#7 Share romi182

romi182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:25

Koszenie na wzniesieniach no nie bede ale z jednej strony jest troche mniejsza gorka i mozna to jakos rozwiazac zeby z jednej podjezdzac a z drugiej zjezdzac ale skoro mowicie ze nie ma roznicy to dobrze <_<

#8 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:36

Koszenie na wzniesieniach mniej gubi kombajn jak zjezdrzasz na takim samym ustawieniu wiatru i predkosci nasion tak latwo nie wydmuchnie a pod gorke to widac slady za kombajnami 2 tyg po zniwach jak rosna pasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 18:53

Koszenie na wzniesieniach To zależy jaka góra? Ja na przykład kosze pod górę bo z góry to tracę sterowność koła tylne zaczynają się podnosić wiec jadę pod górę. A z drugiej strony pola jest łagodniejsza to tam zjeżdżam, oczywiście koszę do o koła.

#10 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 20:08

Koszenie na wzniesieniach Przy takich wzniesieniach najlepszym rozwiązaniem była by regulacja siły wiatru z kabiny,widziałem takie coś w TopAgra,ja mam NH i w tym roku mam zamiar zrobić coś takiego,silnik od wycieraczek jakaś przekładnia i wyłączniki krańcowe, a może ktoś zrobił na AF?

#11 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 21:31

Koszenie na wzniesieniach jeżeli to jest stromy stok to bardziej martwiłbym sie utrzymaniem sterowności i stabilności maszyny niż tego czy coś poleci za nią, jadąc z góry z pełnym zbiornikiem można przelecieć przez przednie koła na heder
Co do tematu zawsze ustawiamy kombajn na w miarę równym terenie i jedzie się tak jak pasuję przejazdy a nie górki za dóżo ich żeby można było bawić sie w przestawianie na zjazdy i podjazdy, no i na najostrzejsze stoki zawsze z pustym zbiornikeim

#12 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 16:49

Koszenie na wzniesieniach poprzednik ma rację my mamy mały kombajn bautz i już są kur**ne problemy z górami mamy wielkie stoki pod te największe jedzie się pod gore a z powrotem po łagodnym i już traci się stabilność kół i całej maszyny 2 osoby stoją na tyłach żeby jakoś szło przystanąć gdy motowidła nie potrafią wrzucić zboża w bęben a co do strat to są ogromne pod górę powietrze zamknięte na całe a i tak wydmuchuje lżejsze a jak jedziesz w dół sita czyste bo wszystko w przodzie siedzi a potem wszystko w raz na tył i tyły zabite i zborze sie wysypuje na ziemie;/ taka ojcowizna i trzeba robić. Powiedzcie mi jaki kombajn tak 20 30tyś by sie nadawał na wielkie stoki bo trzeba cos kupić bo ten już wysłużony a heder 180cm ;/ jakiś stabilny i taki w miarę żeby sie nie kopał bo mam fajne pola od samego dołu góra i na dole bagno a na górze grząski piach. Dodam jeszcze że jeśli na górach to tylko z pustym zbiornikiem choćby sypać co 1,2 przejazd ale zakończyć żniwa jako żywy a nie w trumnie bo tylko raz bujnie i pogrzeb

#13 Share radekjohn1640

radekjohn1640

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 18:24

Koszenie na wzniesieniach ja mam spore wzniesienia i kupiłem jd 1032 jest nieżle wyważony i ma szeroki rozstaw z tyłu. polecam bym massey ferguson 525 lub 625 sa to typy zbliżone do górskich z bardzo szerokim tyłem i przeniesionym środkiem ciężkości bo mają cofnięty zbiornik

#14 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2009 - 10:48

Koszenie na wzniesieniach rozstaw osi odgrywa bardzo duza rolę także JD ry sie nadawaja (odpowiednie typy)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#15 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 15:26

Koszenie na wzniesieniach Macie racje ale powiedzcie czy takie maszyny wydrapią się pod góre czy zakopią w połowie i amen jak się to sprawdza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 28 lipiec 2009 - 16:06

Koszenie na wzniesieniach ja mam merkatorka 65 (szrokie radialki) i na jednym polu także niezłą góreczkę w dodaktu piasek więc
jeżdzę dookoła puki mogę (oczywiście często wysypuje zboże 1/4 zbornika i wysyp) agdzie najstromiej tylko z górki bo w góre za nic niechce wjechać. Szczerze nigdy bym tam nie wjechal gdybym nie był pewnien na 100% że hamulce zadzałają