Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#121 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:45

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam kupiłem niedawno prase fahr ( praktycznie to samo co sipma) i nóż na tłoku nie docina dobrze czy wystarczy go tylko naoszczyć czy trzeba odrazu wymienić na nowy <_<
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 12:13
  •  

#122 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:38

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Najlepiej gdybyś wykręcił oba noże i ich splanował, aby idealnie do siebie dolegały, przed ustawieniem ich należy zwrócić uwagę na stan rolek i prowadnic, jeżeli tłok lata jak chce nic nie da ustawienie czy ostrzenie. Jeżeli luz jest mały ustawia je się tak aby noże były od siebie ok 0.5mm.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#123 Share mlodyZ0

mlodyZ0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, zwierzęta, siłownia

Napisany 29 maj 2012 - 21:52

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Cześć chłopaki od dziś zaczełem przygode z prasa SIPMA z224/1. Otóż ma problem gdy rozmawiałem z facetem od którego kupiłem prase mówi że puszcza 5 ciuków na ha prasował u siebie i było wszysko ok byłęm tego swiadkiem. Przyprowadziłem prase do domu zrobiłem próbe na sucho tzn widłami wrzuciełm troche siana, zrobiła ładne ciuki. Dziś wyjechałem w łąke na początku wszystko cacy później gdy zaczęło sie mokrzejsze siano i gęste zaczeło mi nie wiązać z prawej strony patrząc od tyłu. Dodam że gość wymienił wczeniej igle z metalowej na żeliwną i mówił ze jest krzywa jakaś patrzyłem dzis i faktycznie koniec igly odchylony jest na prawą strone. Jak wjade w mal wałęk i suche siano jest ok a jak w geste i wilgotne puści 2 lub 3 złe i 1 dobry ciuk. wygląda to tak jak by ten sznurek był przecięty zmielony, lewa strona robi gruby supel a prawa taki ciasny drobny. czy przyczyna moze byc ta igla czy cos innego?? dziekuje za pomoc

#124 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 maj 2012 - 22:18

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony zmielony koniec wskazuje na zbyt silny zacisk z chwytaczu, popuść lekko 1/4 lub 1/8 obrotu tą śrubę na klucz 17, jeszcze napisz na którym końcu niezwiązanej beli jest pętelka, czy od tłoka czy od wylotu

#125 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:41

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A moja z kolei zaczęła świrować w tym roku, a konkretnie jak prasowałem siano to aparat z prawej strony{od tyłu}puszcza mi belki. Dodam, żę koniec sznurka z niezwiązanej beli jest w węźle tej związanej. Dodam jeszcze, że sznurek ma zawiązany węzeł zaraz przy węźle tym związanym, a drugi koniec jest tak jakby urwany. Z kolei na związanych belkach węzeł jest na jednym związany a na drugim pętelka i sznurek taki po kłebiony.

#126 Share mlodyZ0

mlodyZ0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 maj 2012 - 15:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony dziś zauważyłem jeszcze coś takiego podam Ci trzy zdjęcia
1: ten wiąże dobrze i sznurek przechodzi na samą górę przez te 2 rowki
DSC00214.JPG
2: ten wiąże źle i sznurek jest w 2 rowku nie tak jak 1 na samej górze
DSC00215.JPG

czy to ma jakieś znaczenie ze ten sznurek jest akurat tam a nie na górze?

3: a tak wyglądają supły, ten po prawej nie wiąże jak pisałem wczoraj.
DSC00216.JPG

Jeśli podaje jakieś głupoty proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :)

#127 Share mlodyZ0

mlodyZ0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 maj 2012 - 17:25

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony a tak wyglada nożyk ma jakies rysy dosc grube
DSC00217.JPG

#128 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:12

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony młody, ładnie poostrz nożyk, wyrównaj zadrę, nie boschem, bo przygrzejesz ostrze, tylko ręcznie, np osełką do kosy, robota jak przy brzytwie ;)

ten co nie wiąże.. popuść delikatnie nakrętkę 17 która jest koło ślimaka, następnie puknij trochę w ośkę, jest on mocowany na stożku na wcisk, następnie delikatnie obracając samym ślimakiem ustaw chwytacz tak jak w sprawnym aparacie, dokręć nakrętkę, i w pole na testy

within sprawdź na początek ostrość nożyka,

#129 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 31 maj 2012 - 19:02

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Raffi Nożyki mam nowe,
ale zauważyłem na palcu małą zadrę, a na szczęce palca wytarte miejsce od sznurka, ale nigdy to nei przeszkadzało i wiązało 100%. A może ktoś wie jak wymienić palec supłacza, czy trzeba ściągać aparat, a i czy można wymienić samą rolkę dźwigni nożowej czy całą dźwignię

#130 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 31 maj 2012 - 19:31

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Wymienić palec nie potrzeba zdejmowac aparatu, jak uda się kupic same rolki do dzwigni nożowej to spokojnie wymienisz ja wymieniałem całą i też trochę czasu zajmuje aby ją dopasowac tam i tam trzeba dobić młotkiem ,jeszcze powiem tak że najwięcej psikusów robią drobiazgi a nie duże awarie jak jesteś pewien że łancuch i zapłon jest ok to u mnie wyskakiwały np wytarte wkładki iglic albo sznurek dostawał się między wkładką a iglicę ,a myslałem że te oczka ceramiczne sa twarde i nie interesowałem się nimi a teraz zobaczyłem rowki i sznurek szarpało i jedna z ważniejszej regulacji według mnie odpowiedni docisk sznurka na wyjściu od kłębków ta blaszka dociskowa wytrze się i trafisz na kiepski sznurek nierówny cienszy i już problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share hektorch

hektorch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 09:09

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam,
Mam rOwnież problem z prasa z-224 a mianowicie na koncu kazdego walu gdy wyłacza WOM przeciwwaga w prasie obraca sie do tylu i nastepnie wlaczam walek przy nastepnym wale prasa przepuszczami mi bala za kazdym razem, jaki jest powod takiej rzeczy prosze o pomoc
z gory dziekuje:)

#132 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 12:49

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony A mogliibyście napisać jak go zdjąć????

#133 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 20:14

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam nie będę zaśmiecał forum wiec spytam tu
mam pytanie czym sie różni prasa deutz fahr hd 360 od sipmy bo jest okazja tanio kupić i co lepsze fahr czy sipma

#134 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:to i owo

Napisany 03 czerwiec 2012 - 08:46

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony witam mam taki podobny problem jak kolega (mlodyZO) też mi wiąże sznurek z sznurkiem nie zrzuca supła z palca a co najlepesze to jaj jest dobrze to supełki wyglądają jak kokardki kombinowałem z tym co się da i nic nadal to samo co z tym jest

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2012 - 09:20

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony @kamil1988jesli nie zrzuca supła z palca supłacza,to znaczy że muśi być coś z dzwignią nożową.Wymień ją na nową,lub dognij taka aby lekko dotykała,palca supłacza,zobacz czy teeż ma odpowiednie wychylenie przy zrzucaniu sznurka,zwróć uwadę na ostrość noża,i rolkę prowadzocą czy nie jest wytarta.Po dogięciu dzwigni,przyjrzyj się,czy palec,obraca się swobodnie.jeśli nie,może rozerwać aparat którego nie kupisz za drobne Polecam nową dzwignię,bo z doginaniem jest róznie.

#136 Share kamil1988

kamil1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:to i owo

Napisany 03 czerwiec 2012 - 09:51

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony rolkię wymieniłe nożyk naostrzony to jedynie dzwignia do du...y a t5e kokardki na supełkach?

@kamil1988jesli nie zrzuca supła z palca supłacza,to znaczy że muśi być coś z dzwignią nożową.Wymień ją na nową,lub dognij taka aby lekko dotykała,palca supłacza,zobacz czy teeż ma odpowiednie wychylenie przy zrzucaniu sznurka,zwróć uwadę na ostrość noża,i rolkę prowadzocą czy nie jest wytarta.Po dogięciu dzwigni,przyjrzyj się,czy palec,obraca się swobodnie.jeśli nie,może rozerwać aparat którego nie kupisz za drobne Polecam nową dzwignię,bo z doginaniem jest róznie.

a teraz tak z ciekawości skod dziewczyna wie o takich rzeczach :blink:

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2012 - 13:08

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Pierwsze zasadnicze pytanie,czy to jest kokardka czy supeł?
Jeśli kokardka:zmień dżwignię bo być może za mało się wychyla,sprawdż czy dotyka palca supłacza lekko,zobacz czy sznurek nie chodzi zbyt lużno,jeśli tak dokręć docisk sznurka
A jeśli supeł:trza popuścic lub dokręcić chwytak sznurka,ale najpierw sprawdż czy igła jest dobrze ustawiona,bo jeśli nie,to najpierw ją ustaw,a potem resztę,jeśli zrobisz odwrotnie,nic Ci nie da wcześniejsze ustawianie

PS,Twoją ciekawość zostawię nie zaspokojoną :P

#138 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 10:13

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony oj tam od razu nowe.. jak odbezpieczysz aparat i podnosisz do góry to ma dźwignia nożowa ocierać o palec supłacza, nie na tyle mocno, żebyś nie dał rady go podnieść, ale nie ma prawa nie otrzeć,
jesli nie ociera to aparat do samej góry, tak zeby czasem nie opierał się o palec supłacza, i młotkiem go dogiąć do aparatu, wg fabrycznej instrukcji serwisy miały do tego specjalny przyżąd, ale młotkiem też można, poza tym to jak Ania pisze

co do nowych nożyków, to w zeszłym roku przekonałem się , że nie zawsze "nowe" oznacza to że są wzorowo wyostrzone, musiałem je podostrzyć

Edytowany przez rafff24, 04 czerwiec 2012 - 18:42.

#139 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:22

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Jakość nowych orginalnych części sipmy pozostawia wiele do życzenia ;)
Z doświadczenia mojego taty (prasa od 85 roku) i sąsiada przez miedzę który na swojej z-224 "zęby zjadł" wiem ,że ta część (np. dzwignia nożowa) która w jednej prasię będzie zupełnie do niczego , w drugiej może zachowywać się i spełniać swoją funkcję jak nowa .

Co do ustawienia dzwigni nożowej , lepiej doginać przez jakąś np. łyżkę do opon niż tłuc młotkiem ;) Zapadły mi w pamięć słowa pewnego mechanika (który kiedyś pracował w Agromecie) ,ze aparat wiążący podniesiony do góry ma opaść pod własnym ciężarem , ale ma się wyraźnie otrzeć dzwignia nożowa o supłacz .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ruktaf

ruktaf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 21:07

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam poszukuję kogoś kto zna się na prasie z małopolskiego najlepiej południe ok. Nowego Sącza Limanowej Rabki