Polecane posty

iotr1    0

mam zamiar kupić new holland 841 stąd moje pytanie zwłaszcza do użytkowników czy wystarczy do niego c-360 oraz jak z częściami zamiennymi gdzie można je kupić. Prawdopodobnie będę musiał wymienić łańcuchy pewnie pare tysiaków odfrunie. Niecierpliwie czekam na jakiekolwiek komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Mój kuzyn ma taką prasę właśnie chce ją sprzedać , prasa chodziła z zetorem 5718 bez problemów więc c-360 też sobie poradzi. Prasa miała wymieniane nowe łańcuchy i zębatki a wszystko było kupione w grene , koszt wymiany to coś ponad 7 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Zalezy co bedziesz prasowal, jak siano to 360 ciezko ale da rade, sianokiszonki nawet nie proboj bo zameczysz ciagnik !!

Sam przetestowalem na wlasnym ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

Główne przeznaczona będzie do prasowania zaboża, trochę siana więc twierdzisz że c-360 podoła. Myslę jeszcze nad kupnem zetora np. 6911 to zawsze co najmniej 60 koników. Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Z prasowaniem siana też nie powinno być problemu , trochę ciężej z sianokiszonką ale zetor 5718 dawał rade bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

sprecyzuje pytanie czy c-360 jest na tyle mocnym ciągnikiem że zrobię nim twardego balota 120x150 ze słomy :D orientacyjnie jaką będą miały wagę oraz jak szybko robi ta prasa. Każda nawet częściowa informacja dla mnie jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Chyba opacznie mnie zrozumiales, c360 (nie 3p bo tej nie mam) da sobie od biedy rade, ale ze jest to prasa zmiennokomorowa niemal od samego poczatku ciagnik bedzie czul ze prasuje, szybko to raczej nie polecisz. 360 ma ciut za malo wydajna pompe olejowa do tej prasy, klapa pomalu sie odmyka, balot nieraz wczesniej by juz wypadl, a klapa jeszcze sie nie otworzyla do konca. osobiscie zchecia kiedys zmienie ta prase na inna.

 

Slome raz prasowalem, ale byla bardzo sucha i jesli mialem mniej niz ok80cm srednicy balot w srodku i skonczyl sie walek slomy, to potrafilo zatrzymac balota w srodku, a lancuchy te na podlodze wyrywaly rowki w beli i trzeba ja bylo recznie wyrwac ze srodka.

 

Podsumowujac, do prasy rolujacej bez nozy i rotora polecam minimum 80km ciagnik do wmiare komfortowej pracy.

 

 

Zapomnialem dodac, 2lata temu zarznelismy silnik w ciagniku w tej prasie i spalili sprzeglo, w sianokiszonce - trawa byla dosc zielona jeszcze, a balot i tak nie mial jeszcze 1m srednicy, trzeba go bylo wtedy recznie (czyt. stalowa rura ok 3m i drugi ciagnik) wyciagnac i ze 3 razy sznurkiem obwiazac zeby sie nie rozlecial, i taki od razu na owijarke poszedl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

ta wypowiedz jest konkretna przyznacie ale czy nie ma innych osób doświadczonych w tym temacie pozdrawiam i dziękuję zA wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

mam jeszcze kilka pytań dla osób w temacie pracy prasy new holland 841 na siatkę a mianowicie czy w niej ustawia sie sile zgniotu oraz jak rególuje się ilość owinięć siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

dzisiaj rolowałem wilgotne siano (taka pogoda) przy zwijaniu troche ma ciężko ale daje rade jednak przy wypuszczaniu beli pali sie sprzęgło i trzeba kombinować by wywalić balota bez krecenia go wałkiem > To piepszone siano tak sie rozgrzało 120*150 że dopiero 23:15 skonczylismy go wywalać z stodoły.

c-360 daje rade w sianie ma bardzo ciezko przy wypuszcaniu beli

waga beli około 420-500 kg wazylismy specjalnie dla orientacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Znajomy ma prase 841 i mówi że MTZ ma co w niej robić. Ciąga nią zetorem 12211. Może i faktycznie ta prasa cięzko idzie bo ma wąskie kółka i jest duża. Niewiem, tak mi kumpel mówił. Ja posiadam Nh 385 i ciągam ją c385. Zgrany duet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52

U nas znajomy latal z taka prasa Zetorem 7011 w slomie i sianie.Po roku kupil Zetora 8011 i nim jezdzil.

 

A obecnie sprzedal ta prase i przyjezdzaja do niego na uslugi.

 

A baloty to nie zaciekawe robila,strasznie zaciekaly.Za mocno sciskala sznurkiem i woda zaciekala do srodka beli.Nie wspominajac o duzym zuzyciu sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

jak się posługiwać owijaniem bo w niej nie ma zadnego wskaźnika tylko pstryczek opuszczający i podnoszoncy "laski" jak długo trzeba trzymać na poszczególnej kresce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Owijanie jest na wyczucie trzeba obserwować jaki balot wyszedł a w następnym poprawić błędy.Jak się chce zaoszczędzić sznurka to należy owijać 1 sznurkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

gdzieś tu na forum widziałem kilka postów dotyczącyc tych pras, wszyscy pisali że jest duże zapotrzebowanie mocy, poszukaj na forum- na pewno jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

dziś prasowałem tą prasą słomę no i zong słoma zapychała mi się nie wchodziała do balota tylko wypychało ją do góry ma ktos doświadczenia w takich sytuacji nie wiem jak to wyeliminować ewentualnie z jakiego powodu tak się może dziać - balot do 120 dało radę zrobić jak na kończch pola ryła sieczka to zaraz się prasa zapychała - co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Za mała predkość pracy zestawu :) Mnie w tamtym roku, w skruszałej jeczmieniace gdzie słoma leżała gdzie nie gdzie to biegów w traktorze brakło :)

 

Zawsze też możesz wyjechać w pole wcześnie rano, gdzie jest jeszcze trochę rosa na słomie, wtedy powinno pójść :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja tez posiadam ta prase i tez mam te same problemy co wy a mianowicie uciekajaca sloma z prasy nie wychodzacy balot z prasy a najgorszym problemem jest owijanie siatka gdyby nie to to mozna powiedziec nawet ze jest dobra a mianowicie wlaczam owijanie w niej czekam az spadnie gilotyna i utnie siatke a ona dalej owija i tak zmarnowalem cala rolke siatki na 8 bel :) :cry:

a z wypuszczaniem beli jest ruznie trzeba na duzych obrotach wypyczac a co do uciekajacej slomy to za szybko jedziesz i za malo obrotów juz nigdy nie popelnie takiego błędu dalem za nią 10 tys juz bym wolal kupic nową z warfarmy :) kupujac zachodni zuzyty sprzet czyscimy ich ze zlomu który jeszcze klekocze :)


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

spróbuj zamontować dodatkową sprężynę która będzieciągnęła ramię w dół. Mam na myśli ramię które chodzi po gwincie. U mnie jest ona zamontowana i z ucinaniem siatki nie ma problemu. Jęśli chodzi o uciekanie słomy do góry podobno wystarczy trochę napinanie łańcuchów popuścić jeszcze tego nie spraktykowałem. Iloma konikami ciągacie tą prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    538

Mam problem z moją 841 za słabo roluje bele po prostu są za miękkie powiedzcie jak mocno mogę naciągnąć sprężyny żeby łańcuchy nie pękały albo za szybko się nie zużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj