MrDawido

kontraktacja cielaków od Biernackiego

Polecane posty

MrDawido    72

Witam kontraktował z was ktoś cielaki od Pana Biernackiego ? Chodzi mi o to że wstawiaja cielaki około 200kg i potem podpisywana jest umowa i odbieraja je dopiero jak maja powyżej 700kg netto, dopłacaja 5zł do każdego kg przyrostu , z góry dzieki za odpowiedź czy to w miare wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Czyli masz 2.5 - 3 tys przychodu po 15-20 miesiącach chowu. Zależy jakie byczki, jaka rasa itd. Jeśli masz swoje zboże i dużo użytków zielonych, to zapewne zostaną Ci jakieś grosze, ale opłacalność dużo mniejsza niż przy zakupie cielaka i normalnej sprzedaży i jeszcze mniejsza niż przy trzymaniu krowy - mamki. A jak wiemy przy tych sposobach chowu zwierząt też nie ma kokosów. Zawsze możesz odstawić jakąś sztukę na bok i liczyć cały koszt opasu - jedyna szansa żeby czarno na białym mieć dokładnie wyjaśnione jak to wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

poszukaj ma forum są już dwa tematy o tej firmie i o tuczu dla nich i opinie chyba nie sa rewelacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31

polecam Firmę pana Sylwestra Woźnieckiego, bardzo rzetelna i uczciwa firma, odbierają po normalnych cenach rynkowych i po takich samych wstawiają na kontrakt, sam od tej firmy biorę byczki na kontrakt i jestem bardzo zadowolony, a przede wszystkim Biernacki jest za bardzo nie wypłacalny, przekonałem się sam na siebie oraz inni gospodarze w mojej miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj