Skocz do zawartości
MrDawido

kontraktacja cielaków od Biernackiego

Polecane posty

MrDawido    70

Witam kontraktował z was ktoś cielaki od Pana Biernackiego ? Chodzi mi o to że wstawiaja cielaki około 200kg i potem podpisywana jest umowa i odbieraja je dopiero jak maja powyżej 700kg netto, dopłacaja 5zł do każdego kg przyrostu , z góry dzieki za odpowiedź czy to w miare wychodzi 

tabasco    71

Czyli masz 2.5 - 3 tys przychodu po 15-20 miesiącach chowu. Zależy jakie byczki, jaka rasa itd. Jeśli masz swoje zboże i dużo użytków zielonych, to zapewne zostaną Ci jakieś grosze, ale opłacalność dużo mniejsza niż przy zakupie cielaka i normalnej sprzedaży i jeszcze mniejsza niż przy trzymaniu krowy - mamki. A jak wiemy przy tych sposobach chowu zwierząt też nie ma kokosów. Zawsze możesz odstawić jakąś sztukę na bok i liczyć cały koszt opasu - jedyna szansa żeby czarno na białym mieć dokładnie wyjaśnione jak to wychodzi :)

gosciu506    22

poszukaj ma forum są już dwa tematy o tej firmie i o tuczu dla nich i opinie chyba nie sa rewelacyjne

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik2102    13

polecam Firmę pana Sylwestra Woźnieckiego, bardzo rzetelna i uczciwa firma, odbierają po normalnych cenach rynkowych i po takich samych wstawiają na kontrakt, sam od tej firmy biorę byczki na kontrakt i jestem bardzo zadowolony, a przede wszystkim Biernacki jest za bardzo nie wypłacalny, przekonałem się sam na siebie oraz inni gospodarze w mojej miejscowości

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Karollorak93
      Witam. Panowie taka nietypowa sytuacja u mnie się dziś wydarzyła, mianowicie byk około 650 kg zeżarł mi worek siatkowy 30kg po marchwi. Odwróciłem się dosłownie na sekundę po czym już wystawał mu z japy tylko kawałeczek i moment go wciągnął. Zanim wskoczyłem i otworzyłem mu mordę już nie było śladu w pysku. I teraz mam dylemat bo nie mam pojecia co z nim dalej będzie. Puki co żre wszystko normalnie, żadnych objawów nie ma. Jak sądzicie, przetrawi i będzie ok czy spodziewać się komplikacji? 
    • Przez Fernando
      Witam chciałbym się zapytać czy może to nieść jakieś konsekwencje mianowicie od kilku dni byki zaczęły kaszleć, wiadomo jest zimno mróz przechodzi przez ściany .. Co robić??
    • Przez wojteczek11
      Mam problem z bykami są bardzo agresywne jak temu zaradzić żeby były spokojniejsze, są wiązane za rogi ponieważ na szyi było jeszcze gorzej. Macie jakieś sposoby na uspokojenie byków?
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.