Zaloguj się, aby obserwować  
mafia5855

Budowa podwozia do beczki 1000l ze zgrabiarki konnej.

Polecane posty

mafia5855    0

chcę zrobić nadwozie do beczki. Aktualnie posiadam oś od starej przewracarki konnej. I w gym mam problem. Oś ma na środku zębatke i czy da się jakoś to skrócić gdyż to wszystko opiera sie na dwóch łożyskach. Czy to wogule wytrzyma na tej ośce. z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

Nadwozie czy podwozie ? jak oś to chyba podwozie. A nie lepiej by poszperać po złomowiskach i jakąś oś z samochodu zastosować?


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mafia5855    0

może i tak ale skoro mam taką to trzeba pierw wykorzystywać to co ma się a nie brnąć w koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na gumowych nie widziałem . Ile litrów ? W tej osi nie ma nawet łożysk , a zresztą kręci się ona non-stop , to nie wiem jak ty to sobie wyobrażasz . Coś czuję że z nudów założyłeś temat . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mafia5855    0

koła tam są wepchnięte i blokade tam daje w postac jakiegoś kołka. A łożyska są jakieś 20cm od koła w specjalnej obudowie. do tej obudowy chce przyspawać jakieś kątowniki i zrobić z tego beczke. Tylko nie wiem czy to wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wytrzyma , wygnie się oś zaraz za tymi łożyskami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem , wszystko jedno ośka nie wytrzyma . Kup jakąś oś od samochodu lub starego woza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Takie coś nie ma sensu za bardzo u mnie jest drewniany podest na beczkę i koła 16 jak w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Kiedyś może dodam zdjęcie, ta konstrukcja zapewne jescze PRL pamięta a zaczep jest przykrecony do tego drewna co jest na nim beczka właściwie to coś jak dysze od zgrabiarki nie wiem od czego dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Po pierwsze- to jest podwozie. Po drugie ta oś jest za mizerna na tego typu konstrukcje i może pod obciążeniem strzelić, a to że chciałbyś ją skrócić to wzrasta prawdopodobieństwo tejże "awarii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoinZBain    1

ja mam oś z passata b3 z kołami 14 cali pod beczką 1000l i działa kilka lat bez problemowo. dyszel przyspawany do osi z dwóch ceownikow a na tym ramka z kątownika w której stoi beczka i to wszystko.


zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mafia5855    0

a mogła by być oś od golfa 3 combi. Jeśli tak to jak to zrobić. oś posiada wszystkie linki do chamulców nawet czynnik abs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , musi być zdecydowanie od cabrio :ph34r: . Kiedy ferie kończysz ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mafia5855    0

ferie już dawno skończone. Podkarpackie
a jak mam oś tylko z jednej strony się nie kręci bo jest w niej chamulec i weszła rdza to da sie jakoś ją wyczyścić lub coś żeby działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyrzucić hamulec i już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj