Skocz do zawartości
News
mafia5855

Budowa podwozia do beczki 1000l ze zgrabiarki konnej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mafia5855    0

chcę zrobić nadwozie do beczki. Aktualnie posiadam oś od starej przewracarki konnej. I w gym mam problem. Oś ma na środku zębatke i czy da się jakoś to skrócić gdyż to wszystko opiera sie na dwóch łożyskach. Czy to wogule wytrzyma na tej ośce. z góry dziękuje za odpowiedz

JoinZBain    1

Nadwozie czy podwozie ? jak oś to chyba podwozie. A nie lepiej by poszperać po złomowiskach i jakąś oś z samochodu zastosować?

zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

mafia5855    0

może i tak ale skoro mam taką to trzeba pierw wykorzystywać to co ma się a nie brnąć w koszty

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    4222

Na gumowych nie widziałem . Ile litrów ? W tej osi nie ma nawet łożysk , a zresztą kręci się ona non-stop , to nie wiem jak ty to sobie wyobrażasz . Coś czuję że z nudów założyłeś temat . B)

ZETOR TEAM

mafia5855    0

koła tam są wepchnięte i blokade tam daje w postac jakiegoś kołka. A łożyska są jakieś 20cm od koła w specjalnej obudowie. do tej obudowy chce przyspawać jakieś kątowniki i zrobić z tego beczke. Tylko nie wiem czy to wytrzyma

zetorki12    4222

Nie wytrzyma , wygnie się oś zaraz za tymi łożyskami .

ZETOR TEAM

zetorki12    4222

Wiem , wszystko jedno ośka nie wytrzyma . Kup jakąś oś od samochodu lub starego woza .

ZETOR TEAM

jonek98    1078

Takie coś nie ma sensu za bardzo u mnie jest drewniany podest na beczkę i koła 16 jak w ciągniku

jonek98    1078

Kiedyś może dodam zdjęcie, ta konstrukcja zapewne jescze PRL pamięta a zaczep jest przykrecony do tego drewna co jest na nim beczka właściwie to coś jak dysze od zgrabiarki nie wiem od czego dokładnie

matias95    79

Po pierwsze- to jest podwozie. Po drugie ta oś jest za mizerna na tego typu konstrukcje i może pod obciążeniem strzelić, a to że chciałbyś ją skrócić to wzrasta prawdopodobieństwo tejże "awarii".

JoinZBain    1

ja mam oś z passata b3 z kołami 14 cali pod beczką 1000l i działa kilka lat bez problemowo. dyszel przyspawany do osi z dwóch ceownikow a na tym ramka z kątownika w której stoi beczka i to wszystko.

zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

mafia5855    0

a mogła by być oś od golfa 3 combi. Jeśli tak to jak to zrobić. oś posiada wszystkie linki do chamulców nawet czynnik abs

zetorki12    4222

Nie , musi być zdecydowanie od cabrio :ph34r: . Kiedy ferie kończysz ? B)

ZETOR TEAM

mafia5855    0

ferie już dawno skończone. Podkarpackie
a jak mam oś tylko z jednej strony się nie kręci bo jest w niej chamulec i weszła rdza to da sie jakoś ją wyczyścić lub coś żeby działała.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez Bardock
      Hej wszystkim!
      Chciałbym zbudować podwozie maszyny w układzie skid steer - czyli jak bobcaty seri S, avanty serii 300 itp. Wiadomo, budżet jest ograniczony, więc nie mogę sobie pozwolić na pompy tłoczkowe, hydromotory tłoczkowe o zmiennej geometrii, rozdzielacze proporcjonalne elektroniczne itp. Chciałbym oprzeć się na rozdzielaczach sterowanych na linkę, dwóch joystickach na linkę, pompie zębatej. Do tego wszelkie potrzebne dzielniki strumienia itd.
      Tutaj pojawia się problem, gdyż przyznam się, że pogubiłem się jak to podłączyć, żeby spełniało moje założenia. Koncepcja jest taka, że z pompy muszą być zasilane rozdzielacze do jazdy oraz rozdzielacz do późniejszego wykorzystania do sterowania jakimś ramieniem manipulatora itd. Czy ktoś może podpowiedzieć schemat układu, jaki zrobić aby:
      - strumień był po równo dzielony na lewą i prawą jazdę,
      - w czasie jazdy możliwe było korzystanie z dodatkowych sekcji, przykładowo ramię robocze.
      Proszę także o dorzucenie linków do przykładowych elementów.

To co dałem radę ustalić, to to, że aby lewa i prawa strona działały równo, muszę zastosować dzielnik strumienia 50/50 przed dwoma rozdzielaczami jednosekcyjnymi (tutaj dygresja - czy ktoś widział jednosekcyjne rozdzielacze na linkę? Czy można zawór jednosekcyjny sterowany dźwignią przerobić na sterowany linką?). Wtedy jedna sekcja na lewą stronę, jedna na prawą i powinno ładnie działać. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby w czasie korzystania z ramienia roboczego, czyli z trzeciego rozdzielacza, możliwa dalej była jazda. Żeby na czas np. podnoszenia maszyna się nie zatrzymywała. Albo, w czasie jazdy nie da rady podnosić, olej idzie tylko na jazdę. No i jednocześnie, jeżeli maszyna się akurat nie porusza, to cały olej idzie do obsługi ramienia roboczego.

Dziękuję z góry za wszystkie pomysły

• Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez zyzek
      Mam uszkodzony mechaniczny wskaźnik poziomu łyżki i w wolnym czasie udało mi się zrobić coś takiego:
      https://drive.google.com/file/d/1DV-LpymOYt_LPVW88BWWoJsXOtWNr4kL/view?usp=sharing

Wskaźnik wyświetla poziom łyżki względem ziemi. Oparty jest o żyroskop i mikrokontroler. Obudowa wyświetlacza to obudowa od uniwersalnego czujnika cofania.
      W środku znajduje się kawałek adresowalnej taśmy led RGB WS2812B. Wszystko odpowiednio połączone i zaprogramowane.
      Nie testowałem jeszcze w praktyce, ale jeśli kogoś to zainteresuje, mogę zdać relację i podać więcej szczegółów na temat jego budowy  
    • Przez jendrek
      Witam,
      Znalazłem na Allegro Klimatyzację uniwersalną za przystępną cenę 690 zł,czy ktoś może wie czy było by możliwe zamontowanie takiej klimatyzacji w kabinie Zetora 6341, czy było by z tym dużo przeróbek ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.