Skocz do zawartości

Zdjęcie

trzoda a kiszonka

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:19

trzoda a kiszonka Ja dopiero rozkręcam uprawę QQ na ziarno ale znajomy u którego dorobiłem w wakacje zakisł 7 t QQ w systemie CCM i świnie i bydło u niego było bardzo zadowolone nawet moje kury były zadowolone z tej kiszonki z ziarna :) Kiszonka jest godna polecenia :)
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trzoda a kiszonka Dzisiaj, 14:50
  •  

#42 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 21:58

trzoda a kiszonka Kiszonkę z trawy (w pryzmie) podaje wszystkim świnkom oprócz prosiąt zamiast zakwaszacza-chętnie pobierają i są spokojniejsze, bo takiej objętościówki nie warto uwzględniać w dokładnym bilansie paszowym :)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 24 październik 2009 - 09:54

trzoda a kiszonka U mnie sianokiszonka stała kolo klatki i świnię miedzy drutami ja jedli i jedzą do tej pory aż im się uszy trzęsą ;)
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 19:22

trzoda a kiszonka Ja osobiście nie stosuję żywienia świń kukurydzą, ale z tego co wiem to kuku z całych roślin nie jest polecana za dużo włókna może być stosowana jako pasza balastowa ale to tylko dla loch i knurów ale lepsza jest sianokiszonka. A co do CCM to czytałem parę artykułów i wyniki są niezłe. Trzeba również pamiętać że kuku rozrzedza tłuszcz i mięso ma inny zapach i gorsze walory smakowe, ale jest sposób należy nie podawać tej paszy przez okres 3-4 tyg przed odstawą i będzie ok ;) Dobrą metodą jest również kiszonka z ziaren(ześrutowane lub rozgiecone usypane w silos i zakiszone), ale to wszystko zależy od ceny zbóż i koncentratów na dzień dzisiejszy gdzie pszenica jestpo 450 a jęczmień 350 nie wiem czy warto kombinować, jedynym mankamętem jest wysoka cena soi co wpływa na wysoką cenę koncentratów. Jeśli ktoś ma doświatczenie praktyczne w żywieniu świń kuku to proszę o sugestię do to dobra matoda na obniżenie kosztów produkcji trzody chlewnej :D