adrys

jaka talerzówke do ursusa 2812??

Polecane posty

Huberto89    62

Możesz jeszcze talerzówkę ustawić tak żeby była pod jednym bokiem tzn. na łańcuchach od cięgien dolnych wtedy tylko ostatni przejazd zostawi ślady ciągnika.

Trochę małą tą talerzówkę kupiłeś 2812 spokojnie 1.8m by pociągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GABBER85, do C-360 dobrą talerzówką jest 1,8m albo 2,0m. Zapotrzebowanie mocy jest zależne od głębokości pracy i od tego czy masz lżejsze czy cięższe gleby.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam, chce kupić talerzówkę do 3512, i mam zamiar dorobić do niej wał rurowy, myślicie że nie będzie problemu z udźwigiem?

Zastanawiam się też czy da rade ją dociążyć, chce nią uprawić kilka ha nieużytków na wiosnę.

Zastanawia mnie też czy są jakieś różnice między bronami, szukałem na allegro i wybór w sumie padł na alfa strumyk ale jest też kilka innych producentów (akpil, bomet) i z tego co widać to różnią sie te brony tylko ceną. Może ktoś z was zna jakieś istotne różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Lepiej dołóż do Apila albo Bometu,znajomy kupił 3 lata temu jedną z tych tańszych w sumie zrobił może nią z 40ha i talerze zębate są już prawie okrągłe.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ja mam bometu do tego wał bometowski szer. 1.8 na dociążenie 4x20kg obciążniki z t25 i idzie ładnie nawet na 2H nie ma problemu. Bomet ma najlepsze talerze bo włoskie ofas, akpil bez oznaczeń i słabiej dzwonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja ma ze strumyka 3 rok ogólnie przerobiła już z 60 ha i talerze są delikatnie zużyte ale nie okrągłe jak kolega @asharot pisze tylko przełożyłem talerz tylni ten mniejszy na lewą stronę i przesuwałem talerze względem siebie . :) Dociążenie to 4 bloczki betonowe dobrze pilnować kierownicy 3 bieg i sandał. :D Pisze o zestawie c 360 i talerzówka 1,8 metra a przecież w talerzówce rozchodzi się o prędkość pracy także szerszej nie polecam. :) Lepiej mieć zapas mocy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Max. 2x8 talerzy więcej będzie miał ciężko szczególnie jak mokro i bedzie dobrze się zagłębiac.Polecam Bomet bardzo mocne talerze .Co do wału to może zrywac przód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Moja trzyma się dobrze i podkład widać za zarysowanych miejscach gdzie jest odrapana ale mój Teść wiosną kupił z grupy Henart to masakra po żniwach nadawała się już do malowania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Widze że ogólnie strumyk jest godny polecenia?

Ciekawe tylko czy 3512 poradzi sobie z wałem. (udźwig).

Zastanawia mnie gwarancja. one mają rok czy dwa gwarancji, co ona może obejmować? pęknięcie ramy pewnie tak, ale np urwanie sekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Co do gwaranci to ci nie powiem ile i co obejmuje. :( A ja w swojej zaspawałem belkę najazdową na stałe.Powodem było zagłębianie jedną stroną mocniej a drugą słabiej ale stare z UG też przerabiałem ramy bo na jednej środkowej ramie też nie równo sekcję pracowały :D .A z podniesieniem to ja mam już problem ale pompa jest już padnięta.Talerzówką waży 400 kg i 4 bloczki koło 100 kg także śmiało powinien dygnąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,czy ktoś praktykował przeróbkę talerzówki v7 na v9 bometu, czy oś kwadratową pospawać czy kupić dłuższa.Koledzy który wał będzie lepszy do brony strunowy czy rurowy,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj