Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 26 luty 2011 - 12:25

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Wiem przecież że Hukinol to nie Chanel no.5. Stosowałem w zeszłym roku, to jak szwagier otworzył drzwi do domu usłyszałem "O k...a, ja p......e". Efekty stosowania hukinolu + pasty do butów były bardzo dobre. Straty minimalne, a większość dzików przeniosła się na pole sąsiada :lol: .
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Dzisiaj, 22:03
  •  

#22 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 26 luty 2011 - 13:41

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Temat jak dla mnie na czasie bo dziki dochodzą powoli do moich pól z kukurydzą a nigdy ich nie było.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#23 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 26 luty 2011 - 15:48

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Hukinol działa, należy porozstawiać w granicy paliki z nasączoną gąbką preparatem co 30m. a miałem taki przypadek, że dziki ryły na polu obok mojego na moim i sąsiada były buraki, co się okazało szukały pędraków ja pryskałem pyrinexem a on nie i u niego były straty spowodowane przez dziki.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#24 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:59

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Dziki-jedyna opcja to klusowac,kola lowieckie generalnie maja to w d... w ubieglym roku posialem ok.20 ha i na 6 nawet nie wjezdzalem kombajnem-nie bylo po co.Glupi bylem i miekki i odpuscilem im przy szacowaniu.W tym roku jak zobacze,ze olewaja pilnowanie to nie daruje nawet kolby.Chociaz z tego co slysze to "moje" kolo i tak jest ok.Na polu bywa roznie ale jakos sie dogadujemy.Panowie nie nabierajcie sie na tekst-"jak kolo padnie to kto panu zaplaci?".Zaplaci skarb panstwa duzo wiecej klopotow ale kase mozna wyrwac

#25 Share agroplantator

agroplantator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:11

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Witam Czemu wszyscy upierają się na zaprawianie repelentami czy innymi odstraszaczami?
Czy nie lepiej przyśpieszyć wschody? np. o 3-4 dni?
Wtedy i straty mniejsze i plon większy, czasem nawet o 15-20%.
Moim zdaniem lepiej jest nie zaprawiać śmierdziuchami ale "nawozić" nasiona. To proste i skuteczne rozwiazanie. Przy okazji nawet słabszy materiał siewny będzie miał lepszą siłę i energię kiełkowania, jak również wzrost siewek w warunkach stresowych będzie szybszy i bardziej wyrównany. Sprawdzone w praktyce. :rolleyes:

#26 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:20

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? u mnie dziki w 3 dni po zasiewi8e wybrały 3,5ha z 5... więc żadne przyśpieszanie nic nie da :P Jedyna skuteczna metoda to ogrodzenie pastuchem na 2 druty

#27 Share Firek

Firek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet,

Napisany 08 marzec 2011 - 20:41

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Niedawno znajomy mi opowiadał że on kupuje nasiona kukurydzy zaprawione Mesurolem, efekt jest taki że dziki przyjdą tylko raz na to pole i jak spróbują parę ziaren to wystąpią u nich silne wymioty, więcej razy na pole już nie przyszły. Więc najlepiej kupowac nasiona ze sprawdzonych firm które oferują zaprawę tym środkiem, bo wtedy działanie jest dużo większe niż np zaprawienie nasion w warunkach polowych... Za rok będę siał niedaleko lasów to się przekonam jak będzie...

Edytowany przez Firek, 08 marzec 2011 - 20:44.

#28 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:34

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? również mam ten sam problem, co roku przychodzą na moje pole te świństwa i w tym roku zastosuje biotec, myślę że powinien pomóc w moim przypadku oraz być może mała ilość szamba... sasiad zrobil tak i zero zwierzyny na polu, polecam szambo :) wiadomo, nie dozwolone lecz kto wam zapewni ochronę pola ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 23:28

Niedawno znajomy mi opowiadał że on kupuje nasiona kukurydzy zaprawione Mesurolem, efekt jest taki że dziki przyjdą tylko raz na to pole i jak spróbują parę ziaren to wystąpią u nich silne wymioty, więcej razy na pole już nie przyszły. Więc najlepiej kupowac nasiona ze sprawdzonych firm które oferują zaprawę tym środkiem, bo wtedy działanie jest dużo większe niż np zaprawienie nasion w warunkach polowych... Za rok będę siał niedaleko lasów to się przekonam jak będzie...

Mesurol nie pomaga... 3,5 ha wyjedzone :) Działa tylko na ptaki

#30 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:02

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? u mnie sprawdza sie hukinol juz 3 rok
w ostatnim roku nawet obok lasów straty były minimalne
jednego roku zjadły mi w 2 noce ok 90% z 2 ha bo była kukurydza po kukurydzy obok 6ha w tym samym kawałku i straty znacznie mniejsze
na tych 2ha to szły rządkami i wybierały kiełki po kolei
to co zostało to chyba im z pyska wyleciało całość musiałem przesiac - koło zwróciło kase za przesianie i jeszcze hukinol dali
stosowałem wtedy rózne metody: całosc ogrodziłem sznurkiem nasączonym w ropie
smarowałem paliki pastą do butów - to chyba nawet działa ale krótko
inne repelenty tez stosowałem ale najskuteczniejszy jest hukinol tylko tą szmatkę lub gąbkę trzeba przybić do palika a od góry nabić daszek tak aby szmatka nie była wystawiona na słońce wówczas jego skutecznosc znacznie spada

#31 Share pablo14

pablo14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 maj 2011 - 08:40

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Koledzy pomóżcie ja zasiałem 1h QQ zaprawiłem prestige forte i nic nie dało dzikie zjadły mi kukurydzę czym zaprawiać , słyszałem też że jest środek do pryskania miedzy że opryskam obrzeża i dzik nie ma prawa wejść ale to samo słyszałem jak kupowałem prestige

#32 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 854 postów

Napisany 19 maj 2011 - 15:38

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? I mi w tym roku sporo zjadły zaprawione mesurolem , co wymyślałem hmmm iść do sklepu i kupić najostrzejszą papryke jaka jest , mam w domu troche starej niemieckiej chili pali jak jasna h....a i następny pomysł porządnie zawałować pole najlepiej jakoś na skoske chodzi o to żeby wyrównać idealnie pole żeby dzik nie widział rządek .Obstawiają u mnie też kostkami od wc ( troche biorą ale tak jakby mniej) wziołem sobie 2 jednostki nie zaprawiane mesurolem na pole gdzie nigdy dzików nie było ale sąsiad siał pierwszy i dziki mu wybrały zadzwoniłem do kolesia i zapytałem sie czy nie ma mesurolu > miał z tamptego roku przywiózł mi i zaprawiłem niby nic ciekawego ale po zaprawieniu ziarno zmieniło kolor (nic dziwnego) ale o wiele bardziej dziwne było to że to ziarno bardzo się różniło od tego też zaprawianego ale przez producenta (tak jakby producent nie zaprawiał , może barwnik się zmienił) dziki zjadły i tą co zaprawiałem w domu. Dzisiaj przejeżdżałem koło pola kurde mać dzik wszedł i troche wybrał kukurydzy która miał już z 3 cm (nigdy wcześniej nie wybierały powschodzonej qq zawsze do 3-5 dni po siewie wybierały a nigdy tej która wykiełkowała :( Coraz gorzej się dzieje .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#33 Share rojkow

rojkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:33

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Witam nie będę zakładał nowego temetu więc podbijam ten co już był.
Ma ktoś sprawdzony sposoób na zaprawianie ziarna kukurydzy bo czas siać QQ a dziki czychają na nią. W okolicy już kilka ładnych hektarów słuszałem że wyryły. Ma ktoś jakiś sposób na dziki ??

#34 Share adamo_89

adamo_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 maj 2014 - 22:35

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? spróbuj tego:
GAUCHO 350 FS
http://chomikuj.pl/k...S,560814161.pdf
i jest jeszcze coś takiego:
NUPRIF 600 FS http://www.ochrona-r...RID 600 FS.html
albo spróbuj:
Prestige Forte 370 FS tylko w tym trzeba z GAUCHO ulotkę przeczytać żeby zaprawiać Prestige Forte 370 FS bo ta zaprawa jest do ziemniaków ale ludzie zaprawiają i są nawet zadowoleni z działania, wystarczy tylko przeliczyć substancje aktywna ale powiem szczerze ze można śmiało zmniejsza dawkę i można zaprawiać Prestige

#35 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:13

witam w jakiej dawce zaprawic nasiona kukurydzy tym preparatem prestige forte 370 chodzi mi w szczegolnosci aby ochronic ja przed drutowcami chociaz i przed dzikami tez wiec ktos kto stosował niech sie wypowie bardzo prosze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share szymoluk

szymoluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 17 maj 2016 - 21:50

stosuje o wielu lat na ok 0,5 ha qq efekt jest bardzo dobry ja daje tak na jednostke ok 15 kilo 150 -200 ml wody z pol litra i sieje odrazu po takiej imprezie