Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 21:48

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Chciałbym się dowiedzieć czym można zaprawić kukurydzę przeciwko dzikom. Może macie jakieś sprawdzone "domowe" sposoby? Słyszałem że ktoś zaprawiał nasiona Karbolem takim od impregnacji podkładów kolejowych i pomagało!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Dzisiaj, 03:47
  •  

#2 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 16 marzec 2007 - 23:18

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? mesurol

#3 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:26

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? I działa ten Mesurol? U nas na dziki to nic nie działa!

#4 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:30

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? U nas kiedys na polu postawiali specjalne skrzynki z włosami. I nawet dawało to efekt bo jak dzik poczuł ludzki zapach to uciekał. A co do zaprawy Mesurol miał mój kumpel i tez nic nie dało.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#5 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 03 kwiecień 2007 - 19:12

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Chciałbym się dowiedzieć czym można zaprawić kukurydzę przeciwko ptakom wronom ale taki dobry sirodek .
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#6 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 20:52

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? mesurol jest przeciwko ptaką , ale czasami tez odstrasza dziki. Tez sie z tym zgodze ze może niedziałać na dziki bo nie służy to do tego i nigdy tego nie używałem w tym celu, ale sporo osób mi mówiło ze tak sie dzieje. Ja w zasadzie tylko raz opryskałem obrzeza H20 , a tak to nie ma innej rady jak 2 rurka. Można tez zauważyć ze dziki robią większe spustoszenia na różnych odmianach. Np była kiedyś taka odmiana w Pioneera Costella, która ewidentnie bardziej lubiły.

#7 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 kwiecień 2007 - 07:30

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Ja nie zaprawiam. To chyba można kupić zaprawione. Dwa lata temu te szkodniki zryły mi 1\6 pola i musiałem siać ręką.

#8 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 kwiecień 2007 - 07:58

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? tak kupujesz zaprawione ale podstawowa zaprawa jest tylko na grzyby, oczywiscie za dopłatą może być zaprawiona też na szkodniki (Gaucho) i ptaki(mesurol)

#9 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 04 kwiecień 2007 - 09:08

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? ja kupuje juz zaprawione nasiona i dodatkowo mesurol naprawde dziala na ptaki i nawet na dziki hoc czasami kawalek brzegu pola od strony lasu jest poryty

#10 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 17:01

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Ja niemam z tym problemu mój tato jest myśliwym :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 13 maj 2010 - 11:20

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Odświeżam :lol: Panowie mam taki problem a raczej ma go mój znajomy , posiałem mu kukurydze i dzwonił do mnie że tej kukurydzy już nie ma :lol: (dziki zjadły) i pytał sie czym można zaprawić kuke żeby dziki jej nie ruszyły , ja sieje zaprawioną mesurolem ale jak wiadomo mesurolu już nie ma w sprzedaży jedynie można sobie zamówić kuke zaprawioną mesurolem . Znacie jakieś inne zaprawy do kukurydzy przeciwko dzikom(zwierzynie łownej)???
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#12 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 17 styczeń 2011 - 00:15

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? nie ma. grodzic pastuchem albo ze strzelbą siedzieć całą noc i pilnować :/. Osobiście mam zaprawiona mesurolem i 2 drutu pastucha inaczej zjedzą nie wykiełkowaną, później wp****ją całe kolby powalając na ziemi całe rośliny.

#13 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 styczeń 2011 - 07:02

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? jak narazie to tylko mesurolem zaprawiam a o innym zamienniku nie słyszałem...
KPK Kumurun Team...

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 11:07

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Nom tak jak mój 2 znajomy dziki atakowały to wziął widły wsiadł w c-360 cabrio (bez kabiny) i pojechał gonić te dzikie wieprzki heheh :lol: szybciej z pola zjechał niż na nie wyjechał , maciora zaczeła się brać za ciągnik!!! Mówił że miał nie złego stracha i już nigdy więcej tak nie będzie robił no chyba że z jakąś giwerą słusznego kalibru bo z widłami to zdecydowanie głupi pomysł hehe
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share Darek86

Darek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:20

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? wiecie gdzie można kupic ten mesurol??? bo podobno go wycofali

#16 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 25 luty 2011 - 18:28

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Mesurolu już nie kupisz bo jest wycofany do któregoś lutego można było zamówić zaprawione nasiona 40 zł dopłaty za worek, a co do zapraw to jest jeszcze Prestige ale moim zdaniem to tylko stratra pieniędzy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#17 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 25 luty 2011 - 19:45

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Czy próbował ktoś z was zaprawiać kuku Hukinolem?
antyfan AF

#18 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:56

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Hukinol jest raczej do stosowania zewnętrznego, u mnie 2 lata temu dziki zjadły te szmatki nasączone Hukinolem
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#19 Share agroplantator

agroplantator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:18

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom? Witam ja od dwóch lat stosuję Fertigrain foliar to jest co prawda nie odstraszacz ale nawóz - przyspieszacz kiełkowania. Moje doswiadczenia są takie, że jak nasiona już wzejdą to dziki raczej nie szkodzą (tak jest u mnie). Ten środek jest tani bo płaciłem coś około 10zł na 30 kg nasion. Wschody są szybsze o kilka dni nawet gdy jest sucho lub zimno

Edytowany przez agroplantator, 25 luty 2011 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 26 luty 2011 - 11:13

Czym zaprawiacie nasina kukurydzy przeciwko dzikom?

Czy próbował ktoś z was zaprawiać kuku Hukinolem?

Powodzenia, ciekawe kto Cię do domu wpuści :lol:.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"