Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Zbiornik paliwa do zetora 7045

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
12 odpowiedzi na ten temat

#1 skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 10118323

Napisany 05 luty 2009 - 11:20

Jak w temacie chciałbym się dowiedzieć w jakiej cenie mozna dostac nowy zbiornik paliwa do zetora 7045 . A może ktoś z Was wie gdzie są jakieś sklepy z używanymi częściami do zetora . Założyłem ten temat ponieważ nie mogłem znaleść podobnego . Z góry dziękuje i pozdrawiam . skrok18 ;) :D
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 luty 2009 - 16:16

Jle taki zbiornik kosztuje to nie wiem, ale w standardzie miałeś zbiornik pewnie 70 litry, jak jak bym kupował to bym zastanowił się nad 90 litrami. Tylko tutaj może byc problem z tym czujnikiem do mierzenia ilości paliwa i rurko do pobierania ropy jak zastosujesz to od 70 do 90. Może byc błędne wskazanie paliwa no i z spodu może nie pobrac tych 20 litrów. Bo za rurke i czujnik to dodatkowo trzeba płacic tak mi się wydaje.
  • 0

#3 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1214 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:51

ciagniko-zlomow to raczej jeszcze nie ma wiec bedzie ciezko.sproboj pospawac stary.ze 2 dni go przewietrzyc ,wymyc dokladnie,zalac woda i dobry automat spawalniczy.lub poksilina albo podobne wynalazki
wiekszy zbiornik to nie wiem czy bedzie pasowal.a przerabiac uchwyty to szkoda czasu
uwagi odnosnie rurek i czujnika to proponuje umiescic w kategori humor-rurki[2] sa wlutowane na stale a czujnik mozna przedluzyc
  • 0

#4 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2747 postów
  • 7964877

Napisany 05 luty 2009 - 22:00

Czujnik można wyregulować . Przecież on jest na wysuwanym ramieniu.
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#5 skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • 10118323

Napisany 06 luty 2009 - 08:55

Witam troszke was w błąd wprowadziłem bo nie dopisałem że ja mam zbiornik przy kierownicy model zetora 6945 i myśle sobie aby założyć zbiornik pod podłogą a stary usunąc i dlatego pytam w jakiej cenie mozna dostać nowy lub używany zbiornik paliwa :) :)
  • 0

#6 krzychu21pw

krzychu21pw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 01:53

okolo 350-400 zł za używany
  • 0

#7 igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 482 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 07:43

A dlaczego chcesz usuwać zbiornik z góry? Przecież nie ma nić lepszego jak opadowy - nigdy Ci się nie zapowietrzy a Zetory właśnie z powodu złego umieszczenia zbiornika trzeba rano pompować.
  • 0

#8 mszkup

mszkup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:38

Igorass załusz sobie zawor zwrotny na wężyk paliwa pomiędzy bakiem a pompką paliwową miałem tak samo u siebie ale jak założyłem ten zaworek to problem znikł.koszt to 20 zlotych
  • 0

#9 igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 482 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:48

@mszkup - miałeś dużo szczęścia skoro to pomogło, znam ten sposób ale jak na razie ten patent wyszedł mi tylko w jednym egzemplarzu, a naprawiałem ich hmmm powiedzmy sporo. Czasami jest tak że zaworek przynosi odwrotny skutek. Jest tysiąc argumentów i zarazem kontrargumentów jak sobie z tym poradzić, póki co kombinuję z moim najnowszym 7245 - raz zakładam zaworek, za dwa dni wyrzucam i tak w kółko.
  • 0

#10 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1904 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:10

igorass zaworki w pompce są tylko pewnie nie trzymają ja wymienilem całą pompkę bo zaworka nie dokupisz (miałem niezłe przeżycia :P z tym związane-zapowietrzeniem) a koszt to koło 80-100zł iwcale nie pompuje ba nawet gaz tylko muskam przy rozruchu :P
  • 0

#11 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1214 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 22:43

ja juz dawno zapomnialem co to pompowanie nawet zaworek usunalem-ktos,kiedys napisal tutaj ze trzeba rozkrecic i wyczyscic korek baku,nie wierzylem ze cos to da dopoki tego nie zrobilem.jak reka odjal-pali bez problemow.przedtem nieraz 15 min stal i trzeba bylo pompowac.

.
  • 0

#12 sowka

sowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 23:22

jak to korek w baku...?? co ma korek do odpalania...?? mam ten sam problem w zetorze 7245 i nie mam już siły do niego... :P
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#13 wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 01:50

prawdopodobnie kolega ma tu na myśli możliwość wytworzenia się podciśnienia które "wysysa" paliwo z wężyków (można je zaobserwować w momencie odkręcania korka- syk powietrza), a korek ma odpowietrznik który zasysa powietrze do zbiornika wraz z ubytkiem paliwa, też słyszałem o takiej teorii że wyczyszczenie korka problem rozwiąże, z tym że nie w każdym przypadku się ona sprawdziła, tak jak ktoś pisał powyżej jest tysiąc sposobów i co warsztat to każdy radzi inaczej jak problem rozwiązać, a powodów istnienia tego problemu też jest trochę a tak naprawdę to po prostu co tu dużo mówić układ doprowadzający paliwo nie jest idealny w tych seriach i tyle, trzeba poprawić co się da i jeździć
za zbiornik używany 90l zapłaciłem 4 lata temu 360zł chyba (mówię chyba bo zupełnie nie mam pewności )
  • 0
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!