Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Marl    443
4 godziny temu, rafal4610 napisał:

no właśnie za Luxor też mają coś płacic... Wczoraj wieczorem dostałem sms i w nim, że ruszą wypłaty 80 proc. należności.

Kto ma oddać te pieniądze?? Grupa czy Luxor?? Z 33 mln zł zabezpieczonych podczas nalotu na Luxor wszystko miało pojść na zaspokojenie strat podatkowych Skarbu Państwa. chyba, ze coś zostało z tej sumy. Możesz mam zacytować treść tego SMS. Zaskoczony jestem, u nas nikt nie wierzy w odzyskanie kasy od tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

znajomy  mi mówił, że w Agrobiznesie było coś o tym. Podobno ministerstwo ma zacząc wypłacac za zaległy tytoń od 2014 wzwyż, jako pomoc dla rolników czy coś i podobno do ARiMR trzeba jakieś papiery będzie składac. Potem wieczorem dostałem sms od grupy, że mają ruszac wypłaty. Ja mam kase w FTK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0
23 godziny temu, Miran napisał:

Słyszał ktoś o problemach firmy Mazovia?

A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Są oni wyplacalni? 

Bo mam za tydzień wieść tytoń do nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Mazovia ma wstrzymany chwilowo skup a do kiedy to nie wiadomo a co chodzi o kasę to w tym roku płacili tego samego dnia lub na drugi dzień po sprzedarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie odnośnie firmy mazovia,czy beda skupować tytoń jakiego typu ma kłopoty?na wiosne do nich odstawiałem to płacili po 2 tygodniach.jestem w grupie krasnystaw ruszył już może skup burleya?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
26 minut temu, Lasek33 napisał:

lezajsk nie skupuje jeszcze tytoniu no i ma najnizsze ceny

A pozostałe firmy jak biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasek33    2

z tego co słyszałem ze sprzedażą wirgini nie ma problemu jest skup na skupie oczywiscie w zagłębiu tytoniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Leżajsk rusza od tego tygodnia, inne skupy głównie zwracają uwagę na wilgoć jeśli za mokry nie ma mowy o sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Z mojej wsi byli dziś sprzedawać tytoń do Uniwersalu Jędrzejów. Zadowoleni. Są osoby którym średnia wykupowa wyszła ponad 9 zł/kg, nieliczni przekroczyli 9,5 zł/kg. Kwoty brutto. Po inne lata nie było tak kolorowo na początek wykupu. Zobaczymy co będzie dalej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1
Dnia 24.09.2018 o 22:22, Marl napisał:

Z mojej wsi byli dziś sprzedawać tytoń do Uniwersalu Jędrzejów. Zadowoleni. Są osoby którym średnia wykupowa wyszła ponad 9 zł/kg, nieliczni przekroczyli 9,5 zł/kg. Kwoty brutto. Po inne lata nie było tak kolorowo na początek wykupu. Zobaczymy co będzie dalej :)

 

9zł brutto za virginię? to ma być dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Universal co roku bierze najgorzej.Średnio 9 zł za kg to dużo? W innych firmach sprzedawałem czuby to wyszło mi po 12 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
12 godzin temu, Miran napisał:

Universal co roku bierze najgorzej.Średnio 9 zł za kg to dużo? W innych firmach sprzedawałem czuby to wyszło mi po 12 zł/kg.

Za wierzki  to raczej nie wyszło koledze 12 złoty.  Od dawna wiadomo że w wierzkach nie ma pierwszej klasy wiec musiał byś sprzedać w samej drugiej klasie A to raczej niemożliwe bo też są i gorsze klasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 minutę temu, Grzegorz197 napisał:

Za wierzki  to raczej nie wyszło koledze 12 złoty.  Od dawna wiadomo że w wierzkach nie ma pierwszej klasy wiec musiał byś sprzedać w samej drugiej klasie A to raczej niemożliwe bo też są i gorsze klasy. 

Też wydaje mi się że jest to nie możliwe jest zbyt dużo czynników od których zależy jakość surowca i wątpię żeby ktokolwiek był w stanie wszystkiego dopilnować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
23 godziny temu, mariaci10 napisał:

9zł brutto za virginię? to ma być dużo?

Kolego, w tamtym roku średnio plantatorom wychodziło z odstaw po 7.3 zł/kg do 8 zł/kg. a jak ktoś dobrał kiepski tytoń to i po 5zł/kg wyszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj